BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 08:13 
KotSylwester napisał(a):
Ale dorabianie do tego ideologii
Nie używaj słowa ideologii jak całkowicie nie wiesz co ono oznacza, bo właśnie wczoraj miałem wykład na uczelni na temat ideologii :27: :piwo:

KotSylwester napisał(a):
timi-91, a policjant na to: "Ja nie jestem elektronikiem, mandatu może Pan nie przyjąć - sprawa do sądu. Aby to zweryfikować policjant zabiera dowód i kieruje na badanie...."
Ja tez bym go wyśmiał i policjant tak nie powie, bo powinien pokazać najwyższą kulturę ze swojej strony i zawsze można podmienić przekaźnik drogowych na ten bez drl, albo wyjąc bezpiecznik o ile masz taki dorobiony pod pin 5, a ja juz miałem 3 kontrole drogowe i nic, nawet sprawdzałem natężenie światłą i jest zgodne z przepisami, niezgodne byłoby dopiero gdyby moc świecenia wynosiłaby 30% lub 20%, bo to już podchodzi pod podczerwień, a 50% jakie daje oryginalny DRL nie ma żadnego problemu tylko jeden minus - BRAK OZNACZENIA "RL" NA LAMPIE.


castagnet napisał(a):
Acha i pisaliście że światło nie może być żółte selektywne, błąd. Może być.
Barwa żółta selektywna jest wpisana w prawie jako dozwolona, jednak niemożna sprzedawać żarówek po 31 grudnia 2009, ale można ich używać jeśli były zamontowane przed 31 grudnia 2009, więc jak policja udowodni że były montowane po 31 grudnia ?
Tego nie rozumiem, o co ci chodzi z tymi żarówkami po 31 grudnia, co one takiego mają?? Kolor zółty jest oczywiście zabroniony, a selektywny już od ponad roku.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 08:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego ... stwierdzam. Światła te są dozwolone ponieważ po pierwsze :
- Symbol RL musi być umieszczony na kloszu lampy ale tylko tej która posiada oddzielne źródło światła dla światła dziennego a nie załączone modułem
- Symbol RL obowiązuje wszystkie samochody z takim światłem ale produkowane od.. 2011 starszych to nie dotyczy
- Wg zalacznika nr 6 odnosnie szczegółowych wymagan co do świateł dziennych rozwiązanie to spełnia wszystkie warunki

Nikt nic nikomu nie zrobi jeżeli kupi sobie ori BMW moduł albo inny i zamontuje !!! Ludzie nie dajcie się zawriować. Ja np wole miec to w ori reflektorze niz na głupich ledach ktore do bmw w ogole nie pasuja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 08:45 
Michal.Orzel napisał(a):
Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego ... stwierdzam. Światła te są dozwolone ponieważ po pierwsze :
- Symbol RL musi być umieszczony na kloszu lampy ale tylko tej która posiada oddzielne źródło światła dla światła dziennego a nie załączone modułem
- Symbol RL obowiązuje wszystkie samochody z takim światłem ale produkowane od.. 2011 starszych to nie dotyczy
- Wg zalacznika nr 6 odnosnie szczegółowych wymagan co do świateł dziennych rozwiązanie to spełnia wszystkie warunki

Nikt nic nikomu nie zrobi jeżeli kupi sobie ori BMW moduł albo inny i zamontuje !!! Ludzie nie dajcie się zawriować. Ja np wole miec to w ori reflektorze niz na głupich ledach ktore do bmw w ogole nie pasuja
Całkowita racja, ale pamiętaj, że nie może to podchodzić pod podczerwień i nie może też być koloru zółtego dlatego lepiej byłoby zwiększyć moc do 50%, bo jak trafimy na bardziej czepialskiego policjanta to nie wiadomo co zrobic, a jeśli na dworze jest mocno słonecznie to te 20 lub 30 procent jest ledwo zauważalne albo niewidoczne, będzie to wyglądać jak maluch świecznik który ma problemy z ładowaniem, niezły promiennik podczerwieni. A do BMW ledy w ogóle nie pasują bo to nie aułdi :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 09:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Piorecki co Ty żeś sie tak uwziął z tym żółtym... :) jasne że można zwiększyć moc bez problemu żadnego, ale to też zależy po części od stanu reflektora, odbłyśnika itd i od kąta z jakiego patrzymy na reflektor, jadący z przeciwka już praktycznie nie dostrzegą tej żółtej poświaty. Na żywca Ci kiedyś pokaże. :) :) :) a jaką moc ma Ori układ? wiesz moze? jaką dokladnie? to ustawilbym tak samo swoj moduł i sobie porownal na spokojnie.

p.s. Ten układ Ori to właśnie pracuje tak jak mój bo na tej samej zasadzie dokładnie go robiłem, tylko tyle że on jest zamiennikiem teoretycznie przekaznika od drogowych i dlatego nie zalacza sie po odpaleniu auta w oryginale, po prostu obudowa przekaźnika dla tego układu nakłada pewne ograniczenia. Oba w środku są identyczne, tylko coming home zajal mi dodatkowe miejsce.

Miłego popołudnia wam życzę !!!!!!!!!!!!!!! zajeb.... dzis ciepło :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 13:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Michal.Orzel napisał(a):
Nikt nic nikomu nie zrobi jeżeli kupi sobie ori BMW moduł albo inny i zamontuje !!! Ludzie nie dajcie się zawriować. Ja np wole miec to w ori reflektorze niz na głupich ledach ktore do bmw w ogole nie pasuja


A ja wolę używać normalnych świateł mijania niż głupich DRL lub LED ;)
Czyli Policja mi nic nie zrobi jak będę jechał na światłach drogowych? Urządzeń pomiarowych przy sobie nie mają.... czyli skierują na badanie jeżeli będą mieli wątpliwość.

pioreckim napisał(a):
ja juz miałem 3 kontrole drogowe i nic


Ja nie mam DRL i nie miałem żadnej kontroli, coś w tym jest. :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 13:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
:super: ja tez i mam 0,8 litra w kieszeni na 100 ;) Pozdrawiam !!!! KocieSylwestrze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 14:08 
KotSylwester napisał(a):
pioreckim napisał(a):
ja juz miałem 3 kontrole drogowe i nic


Ja nie mam DRL i nie miałem żadnej kontroli, coś w tym jest.
Ale z innego powodu :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 17:40 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
hehe prędkości :P hehe :P przyznaj się:D :D hehe:)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ciekawe jakby wyglądała E24 ze świecącymi wewnętrznymi światłami? Jakby rekin miał zeza? Jak myślicie? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 30 marca 2011, 20:41 
timi-91 napisał(a):
hehe prędkości hehe przyznaj się:D hehe:)
A widziałeś kierowce BMW który jezdzi zgodnie z przepisami? :P

KotSylwester napisał(a):
Ciekawe jakby wyglądała E24 ze świecącymi wewnętrznymi światłami? Jakby rekin miał zeza? Jak myślicie?
Zeza na pewno będzie mieć ale jak wygląda to może ładnie :D

A oto fotomontaż z photoshopa jak wygląda E24 z świecącymi wewnętrznymi światłami:
Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 31 marca 2011, 10:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40
Wypierd ta fota :) w ogole sprawdzilem wczoraj i tak : W E39 przy zezolku nie ma w ogole żółtawej poświaty, w E36 jest leciutka ale to 20 letnie lampy... i też zależy bo centralnie z przodu jej nie widać.

Tak w ogole to mi ktoś wytyka żółte poświaty ......
Obrazek

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 48811&f=15

mnie to wygląda na totalnie żółte światło i chiński reflektor :(

a tak to wygląda u mnie:
Obrazek

bez lutowania, szarpania itd. 20 min roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lipca 2011, 17:24 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 14
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
Mam pytanko ma ktos schemat modułu DRl do Bmw e36 na pieciu przekaznikach???Gdzies o tym było i był schemat a teraz nie moge znalezc??Ma moze ktos??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 24 lipca 2011, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 14
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
barabaszzz22 napisał(a):
Mam pytanko ma ktos schemat modułu DRl do Bmw e36 na pieciu przekaznikach???Gdzies o tym było i był schemat a teraz nie moge znalezc??Ma moze ktos??
Chciałem zrobic Drl sposobem kombinacji przekaznikow...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lipca 2011, 16:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
Michal.Orzel napisał(a):
tak samo legalne jak ringi, dokładane Xenony i inne cuda i cudeńka o których jest mase tematów :) i tak samo legalne jak Oryginalny moduł drl i aktywacja funkcji DRL fejsem..... należałoby więc wszystkie te tematy pozamykać łącznie z przyciemnianiem szyb i światłami led dziennymi które mają homologację ale jedynie na światła pozycyjne... mimo UWAGA liter RL :):):) Pozdrawiam Wszystkich :D i dziekuję za zainteresowanie :D

p.s. odnośnie mandatów, ktoś z was sprawdzał czy ma ważną gaśnice? ważne przybory w apteczce? itd itp :) bo ja w ogóle :) i tak od lat jeżdże nielegalnie ;) nie wspomne o legalnosci oprogramowania w nawigacjach, antyradarach itd :)
ile osób na forum ma legalnego windowsa i officea...... nie wiem tez czy kazdy wie ze jezeli Policjant przy kontroli nie poda imienia nawziska stopnia i jednostki i celu zatrzymania to kontrola :) jest nielegalna :D jak zdajecie na prawo jazdy i egzaminator nie poda nazwiska....egzamin do unieważnienia 200% na koszt WORD


Tą wypowiedzią straciłeś u mnie wiarygodność - podajesz się za specjalistę...
Ważność gaśnicy nie jest wymagana, wymagana jest tylko obecnośc gaśnicy, apteczka wogole nie jest wymagana, nielegalne są (były) światła dzienne w odrębnej lampie uruchamiane przez oprogramowanie serwisowe a nawet uruchamiane poprzez menu koputera pokładowego jeśli nie spełniaja wymagań prawa kraju po którym się poruszamy (taka sytuacja miała miejsce np w Fordach Fiesta czy Peugeotach 308 gdzie dzienne światła początkowo dało się uruchomic bez postojowych z tyłu)
Co do ksenonów - są nielegalne, nawet jesli zamontujemy samopoziomowanie i spryskiwacze - są nielegalne do momentu kiedy reflektor nie ma na sobie odpowiedniego znaku czyli jest homologowany do konkretnego źródła światła i nie zmieni tego faktu że geometria światła i inne normy zostaną spełnione. tak btw oczyszczanie lamp nie jest wymagane przy ksenonach - wymagane jest samopoziomowanie, nawet jeśli reflektor jest przystosowany do żródła ksenonowego.

Kolejna sprawa - oszczedność rzedu litra na 100 km/h to można zrobić na klimatyzacji która potrafi zabrac nawet kilkanaści KW mocy silnika (sprawdzone na hamowni) a nie na kilkunastu Watach zaoszczędzonych na niższym napięciu w dwóch żarówkach

Ps. nie mam przeciwko jesli skonstrułowałeś coś ciekawego i próbujesz to sprzedawać i reklamowac na forach ale okłamywanie potencjalnych uzytkowaników tego urzadzenie, że jest legalne lub przyności duże oszczędności jest... nieetyczne.

PS.2 ciekawostka - sam użytkuję ksenony w niehomologowanej lampie - mam ksenony które nie wytwarzxaja zakłóceń i 4300 K czyli jasne miałem kilka kontroli i co ciekawe Policjanci nie zauważyli ksenonów pomimo że ostatnio przyczepili się do diodowej żarówki postojowej ;) myslałem że mozna mieć diodową W5W. Zresztą ostatnio nawet Pan na stacji diagnostycznej nie zauważył ksenonów - pomimo że korygował ustawienie jednaj lampy ;) (możliwe że myslał że jednak były seryjne bo trochę go zagadałem i pokazałem parę ciekawostek konstrukcyjnych w M3.)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 25 lipca 2011, 23:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: e46 323ci
Kod silnika: m52
nie wiem skad masz takie informacje ale gadasz bzdury i to ogromne, gasnica MUSI byc aktualna, kiedys mi policjant sprawdzal to a kilku kolkamizelki,egow zabulilo za nieaktualna gasnice, aha i apteczka tez jest w OBOWIAZKOWYM wyposazeniu samochodu podobnie jak trojkat ostrzegawczy a niedlugo maja wprowadzic obowiazek wozenia kamizelki, zapytaj sie podczas kontroli pierwszego lepszego policjanta co trzeba miec, ja juz tyle razy to przerabialem ze wiem cos o tym wiec pozdro dla ciebie za takie info


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lipca 2011, 08:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Apteczka być ne musi w normalnym aucie osobowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lipca 2011, 09:08 
Czego ja nie posiadam w aucie obowiązkowej kamizelki, obowiązkowego trójkąta ostrzegawczego, obowiązkowej gaśnicy, a nawet nie mam koła zapasowego, podnośnika, narzędzi, zamiast tego mam dzienne, doświetlenie drogi do domu przez halogeny, ksenony, [cenzura] rejestracja z przodu a problemu z niebieskimi i na przeglądzie to jeszcze nie miałem, a prawda jest taka PRZESTAŃCIE odbiegać od tematu, trójkąt, gaśnica i kamizelka odblaskowa są obowiązkowe, a apteczka w osobowym aucie nie jest konieczna!


Nie używamy wulgaryzmów na forum


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lipca 2011, 09:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
pioreckim, a dlaczego nie wozisz? Za ciężkie są?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lipca 2011, 09:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 14
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M40B18
ja wracam do tematu, ma ktos schemat układu DRL na przekaznikach???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Światła drogowe jako DRL w modelu e36...
PostNapisane: 26 lipca 2011, 22:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: KrakĂłw
pioreckim napisał(a):
Czego ja nie posiadam w aucie obowiązkowej kamizelki, obowiązkowego trójkąta ostrzegawczego, obowiązkowej gaśnicy, a nawet nie mam koła zapasowego, podnośnika, narzędzi, zamiast tego mam dzienne, doświetlenie drogi do domu przez halogeny, ksenony, [cenzura] rejestracja z przodu a problemu z niebieskimi i na przeglądzie to jeszcze nie miałem, a prawda jest taka PRZESTAŃCIE odbiegać od tematu, trójkąt, gaśnica i kamizelka odblaskowa są obowiązkowe, a apteczka w osobowym aucie nie jest konieczna!


Nie używamy wulgaryzmów na forum


To bardzo pozytywne że wozicie apteczkę, kamizelkę (w której regularnie wymieniacie produkty chemiczne) i przedłużacie ważność gaśnicy to jest sensowne i zalecane, ale niewymagane przez Polskie prawo.
W Polsce samochód musi mieć trójkąt i gaśnicę - nie ma tam nic o ważności i inhych tego typu sprawach.

http://www.v10.pl/prawo/Czy,policjant,m ... e,294.html

Tam zacytowane jest tekst rozporządzenie o wyposażeniu pojazdów ale jak ktoś chce może sobie znaleźć bezpośrednio w dzienniku ustaw.

Teraz wracając do tematu

chciałbym zamontowac urządzenie które włącza światła po odpaleniu silnika. Miałem juz to zamontowane w poprzedni E36 ale troche roboty ponieważ musiałem uzyć kilku przekaźników przy włączniku świateł no i paja straszny :) .

Może w skrzynce bezpieczników byłoby prościej? - chciałbym włączac światła mijania przy wyłączonym wyłączniku - jak to zrobic? tz musze podawać napięcia na wszystkie obwody osobno? (światła mijania, postojowe, zasilanie do halogenów, podświetleń deski)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL