BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 29 października 2013, 22:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: WĂŞgorzewo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b20tu
Nie masz juz tego obc duzego to bez znaczenia juz za 250 zl nie bede placil zeby zrobic tylko check. Co moze byc jeszcze przyczyna tego ze mam ten check inactive? Jutro sprobuje odlaczyc sam CCM i zobaczyc co pokaze. Co w tym przypadku sie wysypalo predzej? obc czy CCM? Kazdy OBC 18 przyciskowy obsluguje Checka? A jak rozpoznac ktore OBC 11 przyciskowe obsluguje Checka? Przejechalem po wszystkich funkcjach i tylko na 47 mam cos takiego jeszcze K-hazl: xxxx jakies liczby i moge to zmieniac. nic wiecej nie moge zmieniac oprocz formatow daty i godizny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 10 maja 2014, 16:13 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Witam, sorki za odgrzewanie kotleta,
mam pytanie, czy w sterowniku Bosch Motronic DME 1.7 w E36 m43 1,8 z 04.1995 będzie działać kontrolka "check engine"? Mam na nią miejsce w zegarach, tak samo jest szary kabel we wtyczce X20 na 8 pinie. Ale jak podłącze żarówkę 1,2W do pinu 8 i +aku nic się nie dzieje po przekręceniu kluczyka w 2 pozycję, tak samo naciskanie pedału gazu nic nie daje.

Kable są, a nie działa. Chyba trzeba zobaczyć czy jest w ogóle pin w samym sterowniku DME.

Przydało by się podłączyć tą kontrolkę, a nie na ślepo podłączać kompa w poszukiwaniu błędów.

Pozdrawiam
EDIT:
Wszystko działa jak należy, źle robiłem bo rozłączałem kostke x20, a ona musi być podłączona.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] check kontrol
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 10:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Witam, odgrzeję kotleta. Mam problem u siebie w e36 m52b20 95r. z podłączeniem tej kontrolki. Miejsce w zegarach jest, kabel szary idący do wtyczki X20 i wychodzący w pinie 8 jest. Podłączam wszystko jak należy, ale zero reakcji. Zmierzyłem miernikiem (kabel z X20 dałem pod masę, drugi pod +) ale po przekręceniu kluczyka, zero reakcji, brak jakiegokolwiek napięcia. Dorobiłem nawet pin do kostki w zegarach, podłączyłem żarówkę, ale nic niestety się nie dzieje :(

Gdzie może być problem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL