BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] FAQ- Rzężenie silnika
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 09:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Jeżeli słyszysz rzężenie silnika, które brzmi dosyć mało estetycznie, denerwuje cię, dzieje się to np w zakresie 2700-3000 obr/min to problem leży.... w obejmie mocującej wydech. Wystarczy wjechać na kanał i dokręcić lub wymienić obejmę i rzężenie ucichnie.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2006, 02:43 przez Kyokushin, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Rzężenie silnika
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 22:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PÂłoty/Szczecin
Kyokushin napisał(a):
Jeżeli słyszysz rzężenie silnika, które brzmi dosyć mało estetycznie, denerwuje cię, dzieje się to np w zakresie 2700-3000 obr/min to problem leży.... w obejmie mocującej wydech. Wystarczy wjechać na kanał i dokręcić lub wymienić obejmę i rzężenie ucichnie.


O której obejmie jest tutaj mowa? O tym laczeniu miedzy kolektorem wydechowym a pierwszym tlumnikiem? Ja tam ostatnio musiałem pospawać bo mi się ten kołnierz z urwal z kolektora. Niedlugo wymieniam kolektor (teraz nie mialem na to czasu i kasy)

Ja mam efekt rezonansu slyszalnego tylko wewnatrz kabiny czy to bedzie to co mówisz?

_________________
[ ...My Ride My World... ]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 22:26 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
nie.Kyo pisal o obejmie przykrecone do podpory skrzyni biegow...rezonans to moze bys wysypany katalizator, peknieta oslona termiczna podwozia (aluminiowa blacha nad wydechem"...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 18:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
Kyokushin!!!!!!! czy to rzeszenie tak na wyczucie wydaje sie jakby swiece grzechotały??? o tym piszesz bo ja mam to samo na 3tys/obr słychac to najbardziej! ostatnio wymieniłem świece na NGK takie jak w instrukcji i teraz bardziej to słychac!!! niewiem moze to zbieg okolicznosci!ale czy chodziło ci o to co ja napisałem????????

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2007, 21:37 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 694
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
ja mam cos przy 1500 glownie jak obroty same spadaja jak puszcze gaz jest takie bryyyy... dochodzi gdzies jak by z tlumika.. wiec nie wiem ale to chyba nie ta obejma tylko cos w tlumiki sie poluzowalo...

_________________
Moje byłe qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=278860#278860
BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )
http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2008, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: pomorskie
ja od jakiegos czasu rowniez odczuwam takie drgania....wymienilem koncowy tlumik myslalem ze pomoze , moze w jakims stopniu zrobilo sie ciszej jednak nadal sa te nieprzyjemne drgania, pytania kieruje do Tych którzy mieli podobne objawy... czy naprawa badz ewentualna wymiana obejmy mocującej wydech, przykreconej do podpory skrzyni biegow napewno pomogla??

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 października 2008, 21:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Wielkopolska
Vi7o wymiana tej podpory dużo dała.
Mój silnik rzęził strasznie. Myślałem że to po prostu efekt pojemności 1,6. Myślałem że jak ma już przejechane 230 tyś to tak ma być. Kumpel powiedział mi przy wymianie kilku rzeczy że mam pękniętą tą podporę skrzyni biegów. Po wymianie na nową – cena w serwisie ok. 160 zł praca silnika mnie mile zaskoczyła. Już nie rzęzi i nie ryczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 21:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36
Kod silnika: M54B30
Witam.

Czy ktoś potrafi mi wskazać to mocowanie wydechu? Gdzie to jest? Najlepiej jakieś zdjęcie. Która to część na tym rysunku? Ja ostatnio zostałem powiadomiony o tym ,że nie mam jakiegoś mocowania wydechu właśnie gdzieś koło skrzyni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 11:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 225
Lokalizacja: stalowa wola
zapewne elementy od 5 do 14 :) mi tez brakuje tej podpory wydechu ale jakos jezdze bez niej :)

_________________
Brzmienie Moc WraÂżenia!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL