BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 04:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 24 kwietnia 2006, 09:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Drżenie kierownicy przy niskich prędkościach, około 80 km/h może być powodowane:

1) Złe wyważnenie koła - najczęstrza przyczyna
2) Luzy na swożniach wachacza (przód)
3) Wyrobione tuleje wachacza
4) Inne luzy w układzie kierowniczym.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 grudnia 2006, 02:43 przez Kyokushin, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2006, 19:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 253
Lokalizacja: Szczecin / Rewal
a krzywa tarcza? chyba tez


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2006, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: Wa-wa
ŻUŻYTE DRĄŻKI KIEROWNICZE, MAGLOWICA, OPONY, ITD, POWODÓW JEST NAPRAWDĘ WIELE...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2006, 22:04 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
Kyokushin napisał(a):
Złe wyważnenie koła - najczęstrza przyczyna


to chyba najczestsza przyczyna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 maja 2006, 21:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 38
Lokalizacja: SulechĂłw/WrocÂław
Witajcie.
Mialem kiedyś ten sam problem. Przy 80 km/h rezonans taki wylapywal samochod- tak samo podczas hamowania jak przechodzilo przez predkosc 80km/h.
U mnie okazalo sie ze zapiekal sie tloczek hamulca (z prawej strony).
Na samym poczatku unies samochod i zobacz jak kola sie obracaja- w moim przypadku kolo bardzo ciezko chodzilo-wrecz trzeba bylo uzyc sily zeby je zaobracac.
Sprawdz felge (po tym jak troszke przejedziesz samochodem) jesli sie grzeje to prawdopodobnie moze byc to.
Rozkrec hamulec (klocki itp..)i zobacz-jesli tloczek jest OK- jak go lekko wypchniesz (pedalem hamulca, uwazaj tylko zeby nie za bardzo go wysunac)- powinienes go wsunac samymi palcami!!! -bez zadnych narzedzi- w przeciwnym razie- masz ten problem co ja kiedys. (zwroc uwage na uszczelke przy tloczku-czy nie jest zdeformowana itp.-unikniesz pozniej problemow)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 23:28 
napewno masz krzywe felgi


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 23:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 229
Lokalizacja: warszawa
wonz napisał(a):
a krzywa tarcza? chyba tez


To podczas hamowania występuje drżenie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 lutego 2007, 10:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 279
Lokalizacja: Konin
Moje BMW: e39 530 d touring
Kod silnika: m57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82271
a w moim przypadku tez mi mowiono ze mam zle koła wywazone ze krzywe fele itp..a okazało sie ze srednica otworu felgi była ciutke wieksza od srednicy piasty(dosłownie 1mm badz 1,5mm)...wiec zakupiłem do tego tzw.pierscienie centrujące w sklepie z alusami je kupisz...ja kupiłem plastikowe 5pln za sztuke..załozyłem te pierscienie na otówr felgi i koło na piaste i jak ta lala nic nie trzesie....to u mnie było przyczyna...taka mała rzecz a ile problemów :D pozdro!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2007, 18:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: KrakĂłw
marcinn napisał(a):
wonz napisał(a):
a krzywa tarcza? chyba tez


To podczas hamowania występuje drżenie.

Tu mam pytanie zasadnicze. Czy tylko przy hamowaniu? bo mam ten sam objaw jak opisał kolega na początku w poście( ale tylko przy hamowaniu- na ciepłej tarczy)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lutego 2007, 22:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 229
Lokalizacja: warszawa
miasto Smoka napisał(a):
Tu mam pytanie zasadnicze. Czy tylko przy hamowaniu? bo mam ten sam objaw jak opisał kolega na początku w poście( ale tylko przy hamowaniu- na ciepłej tarczy)
Pozdrawiam


miasto Smoka, jeżeli podczas hamowania bije kierownica możesz liczyć że tarcze się już kończą i trzeba je wymienić. Aha jeżeli wymieniasz tarcze to nie zapomnij o nowych klockach dla bezpieczeństwa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 08:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: KrakĂłw
marinn
Czyli potwierdziłeś moje domysły-dzieki, a klocki to czywiste że do wymiany.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2007, 12:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
marcinn wcale niekoniecznie się muszą tarcze kończyć ja mam prawie nówki i to samo się dzieje... W zeszłym roku zmieniałem tarcze i założyłem boscha ale to był zły wybór.

Apropo bicia przy tej prędkości to też miałem ten problem okazało się ze miałem uszkodzoną opone tzw. burchla, pęcherz po wewnętrznej stronie opony po wymianie opon efekt znikł...

_________________
PiÂąteczka piĂŞkna bajeczka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 czerwca 2007, 20:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: KrakĂłw
Krzysiek32 napisał(a):
marcinn wcale niekoniecznie się muszą tarcze kończyć ja mam prawie nówki i to samo się dzieje... W zeszłym roku zmieniałem tarcze i założyłem boscha ale to był zły wybór.

Apropo bicia przy tej prędkości to też miałem ten problem okazało się ze miałem uszkodzoną opone tzw. burchla, pęcherz po wewnętrznej stronie opony po wymianie opon efekt znikł...

Guma nowa założona , fela alu (wszystko wyważone) prędkość 120-hamuję (na zimnym hamulcu i dalej mam wibrato) Startuję, jadę do tej samej prędkości , hamuję i..... nie ma wibrata..... Czas chyba wyżenić betowenkę, bo nie mam pojęcia o co chodzi w tym zegarku.
Pozdrówka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2007, 18:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 218
Lokalizacja: SZCZECIN
miasto Smoka napisał(a):
marcinn napisał(a):
wonz napisał(a):
a krzywa tarcza? chyba tez


To podczas hamowania występuje drżenie.

Tu mam pytanie zasadnicze. Czy tylko przy hamowaniu? bo mam ten sam objaw jak opisał kolega na początku w poście( ale tylko przy hamowaniu- na ciepłej tarczy)
Pozdrawiam


miałem to samo,kiedyś tzn telepało autem kiedy chciało,a wyszło,że dopiero po rozgrzaniu tarcze robiły się jajowate,a na zimno proste były,wymieniaj za wczasu bo roztelepie pół przodu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2007, 18:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: KrakĂłw
Jaca
to jednak trzeba zrobic tarcze. Bo to co opisałeś to jest identyczne.
Dzięki za odpowiedzi wszystkim.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2007, 17:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Stalowa Wola
witam. u mnie sprawa wyglada tak: mialem felgi piętnastki i bylo wszystko w porzadku. zalozylem felgi 17 cali opona 225 i przy 80 km/h telepie jak cholera. pojechalem wywarzyc kola i oczywiscie byly tam dosyc odchylki od normy no ale zostaly wywazone na dobrze. i jak sie okazuje dalej przy 80km/h telepie tak samo jak i wczesniej. a jakis pierdol... koles w wulkanizacji powiedzial zebym zalozyl znowu 15 cali bo siedemnastki to zaduze felgi na polskie drogi i tyle. prosilbym o rade co mam zrobic. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: telepanie przy 80km/h
PostNapisane: 5 września 2007, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Stalowa Wola
witam. u mnie sprawa wyglada tak: mialem felgi piętnastki i bylo wszystko w porzadku. zalozylem felgi 17 cali opona 225 i przy 80 km/h telepie jak cholera. pojechalem wywarzyc kola i oczywiscie byly tam dosyc odchylki od normy no ale zostaly wywazone na dobrze. i jak sie okazuje dalej przy 80km/h telepie tak samo jak i wczesniej. a jakis pierdol... koles w wulkanizacji powiedzial zebym zalozyl znowu 15 cali bo siedemnastki to zaduze felgi na polskie drogi i tyle. prosilbym o rade co mam zrobic. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 15:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 58
Lokalizacja: Brodnica
Moje BMW: E39
Kod silnika: M47
Garaż: Jest: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143945
Było: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=11227
To zależy jakie założyłeś koła czy np. od.e39 do e34 to potrzebne są pierścienie centrujące np. z allegro. Ja tak miałem kiedyś w e34 i po założeniu problem znikł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 16:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zgadza sie. Felgi są od e39. Dzięki za rade mam nadzieje ze to będzie to. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2007, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E-39 530D
Zobacz czy masz śruby nie krutkie do alu,ja miałem skręcone alusy śrubami od stalówek,okazało sie że są za krutkie wymieniłem na dłuższe założyłem pierścienie i kierownica przestała tańczyć.Pozdrawiam.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL