BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 14:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 września 2007, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Stalowa Wola
zamowilem pierscienie centrujace zalozylem i wszystko jest tak jak powinno. nie telepie nic a nic. dzieki za rade pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2008, 12:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Nowa SĂłl
Miałem ten sam problem w e34 drgania zaczynały się od 100 km/h Mechanik i Diagnostyka nic NIE wykryła :zdziwko: Dopiero wzmianka o felgach z e39 mnie oświeciła :] Założyłem pierścionkii problemu niema :hurra: :hurra: DZIĘKI KOLEDZY :padam:

_________________
Albo BMW, Albo NIC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2008, 18:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
U mnie w przedziale 90-140 km/h też występuje drżenie samochodu i do tego auto lekko ściąga na prawo praktycznie przy każdej prędkości. Najpierw myślałem, że to zbieżność. Dziś jednak, przy okazji małego sprzątania, odkryłem przyczynę. Mam opony kierunkowe i jakiś debil źle założył opony na felgi - mam 4 lewe koła. W wyniku tego oba koła po prawej stronie kręcą się przeciwnie do kierunku bieżnika. :mur:

Zanim więc pojedziecie na ustawianie zbieżności i szukanie dziury w całym, to sprawdźcie czy macie opony kierunkowe i czy są dobrze założone.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2008, 09:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Liverpool
Miałem ten sam problem w przedziale 70-80km/h (powyżej 100 i poniżej 70 samochód jechał jak po sznurku) tylko i wyłącznie drżenie kierownicy, żadnych problemów z hamowaniem, żadnych innych nieciekawych problemów ze ściąganiem, po prostu zaczynał "myszkować" a drżenie kierownicy było na tyle poważne, że przy dłuższym dystansie pokonanym (jakieś 90km) z tą prędkością (przymusowe, ze względu na ograniczenie na remontowanej autostradzie) musiałem zrobić sobie postój... problem był taki sam jak opisany powyżej (w moim wypadku jakiś "inteligent" założył dwie różne opony na przednią oś [tutaj wolno] i dwie różne rzeźby bieżnika sprawiały, że cały układ wpadał w drgania).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2008, 21:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: Monachium
witam.tez mialem ten problem i dalem auto bo BMW w niemczech,Wymienili mi tarcze i klocki i zaplacilem niezle.Wszystko zniknelo.Po jakis 2 tygodniach jechalem sobie autostrada i auto dostalo takiego bicia kierownicy ze myslalem ze sie rozlatuje.Zatrzymalem sie i okazalo sie ze felga z prawej stromy z przodu byla goroca.Zapiekal sie cylinderek.Sam sobie go rozebralem i zmienilem gumke i [cenzura] BMW serwis.Jak sam sobie nie zrobisz to gowno z tego bedzie.Tak samo bylo z przymulaniem auta przy 2000-2500 obrotow.Huje powiedzieli mi ze pada mi sterownik silnika i chcieli skasowac 1000 euro a ja tutaj wyczytalem na forum ze to przyczyna filterkow elektrozaworow.Wiec wyczyscilem sobie filterki i auto [cenzura] jak trzeba.Pozdrawiam
Maras napisał(a):
Witajcie.
Mialem kiedyś ten sam problem. Przy 80 km/h rezonans taki wylapywal samochod- tak samo podczas hamowania jak przechodzilo przez predkosc 80km/h.
U mnie okazalo sie ze zapiekal sie tloczek hamulca (z prawej strony).
Na samym poczatku unies samochod i zobacz jak kola sie obracaja- w moim przypadku kolo bardzo ciezko chodzilo-wrecz trzeba bylo uzyc sily zeby je zaobracac.
Sprawdz felge (po tym jak troszke przejedziesz samochodem) jesli sie grzeje to prawdopodobnie moze byc to.
Rozkrec hamulec (klocki itp..)i zobacz-jesli tloczek jest OK- jak go lekko wypchniesz (pedalem hamulca, uwazaj tylko zeby nie za bardzo go wysunac)- powinienes go wsunac samymi palcami!!! -bez zadnych narzedzi- w przeciwnym razie- masz ten problem co ja kiedys. (zwroc uwage na uszczelke przy tloczku-czy nie jest zdeformowana itp.-unikniesz pozniej problemow)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2008, 09:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
przyczyn moze byc mega dużo

pierścienie centrujące felge
krzywa felga
niewyważona felga
piasta
opony
tarcze hamulcowe
drązki
wahacze
itd itd- teoretycznie wszystko może powodować drżenie kierownicy

u mnie po wymianie kompletu wahaczy(górne i dolne) uspokoiło sie,dzisiaj jadę zakładać nowe oponki i sprawdzić jeszcze felgi.

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2008, 17:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Praszka
hejka wszystkim :) mam mały problem z mojim BMW :( to jest z tylną osią zdziera opony z prawej strony od zewnętrzej strony a z lewej od środka.Doradzcie mi co moę być nie tak.Z góry wielkie dzięki :hurra: .A może ktoś z Was miał podobny problem?ze swojim BMW 520i z 93r

_________________
Ryba78


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2008, 15:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 203
Lokalizacja: Warszawa/ Ke3n
post nie w tym miejscu! co ma zdzieranie opon do drzenia kierownicy??

moze masz przekrzywiona os, sugeruje to niesymetryczne zdzieranie opon...
przejedz sie na zbieznosc , to Ci powiedza...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2008, 17:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Praszka
Wielkie dzięki kolego!okazało się że są wyrobione simbloki na tylnej osi dlatego zdziera nie symetrycznie tylne opony.

_________________
Ryba78


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 17:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: ÂŁomÂża
Witam
Mam problem z biciem kierownicy tylko przy hamowaniu . Zmienilem jakis czas temu tarcze i klocki , wszystko bylo wpozadku ale po mniej wiecej dwoch tygodniach problem na nowo sie pojawil , jak jade szybciej niz 130 to nie bije wcale nawet jak ostro hamuje . A miedzy 70-130 czuc naprawe drzenie kierownicy . Moze poprostu kupilem za slabe tarcze? Czy przez okres dwoch tygodni te slabe tarcze sa w stanie sie zepsuc? Prosze o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 18:14 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 849
Lokalizacja: Łódź/Poznań
Moje BMW: e32
Kod silnika: m30b35
sa wstanie...jakiej marki kupiles tarcze?

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=319097#319097 moja e30 :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=587194#587194 moja E32 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 22:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: ÂŁomÂża
mintex ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 października 2008, 09:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
jesli byly by to tarcze to drgania wzrastały by wraz z prędkością.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 października 2008, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: wÂłocÂławek
U mnie występowały delikatne drgania w kierownicy przy prędkości ok 110 i jednoczesnym skręcie w prawo. Z czasem problem się pogłębił i dziś kierownica drży już mocniej przy ok 80 i lekkim skręcie.Gdy byłem na bezpłatnym przeglądzie koleś powiedział mi że do wymiany mam przedni lewy sworzeń do wymiany więc pewnie to jego wina ale jeśli występuje to dopiero przy skręcie to może to również oznaczać konieczność wymiany drążka??czy jest to adekwatnie wina tylko sworznia??zbliża sie kilka dni wolnych to może zejdę w kanał i sprawdze co w trawie piszczy ale co Wy sądzicie na ten temat??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 grudnia 2008, 16:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Gryfio
ja mam taki probelm że drgania pojawiaja sie jak im sie podoba, czasami po przekroczeniu 60km/h czasem po 120km/h, gdy zmniejsze predkosc to nadal sa (drgania podczas jazdy nie podczas hamowania). jak zjade na pobocze zgasze silnik i znowu go odpale to drgania znikaja i znowu jade normalnie. co to moze byc ? prosze o pomoc ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 10:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e34
Witam, ja mam to samo. Mam w e34 felgi od e39 i przy 80 też występuje drżenie.
Jaki jest rozmiar pierścieni centrujących?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 17 stycznia 2010, 11:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: okolice Krakowa
Podepnę się pod temat. U mnie ( e30 touring) zaczyna telepać przy 150km/h , na alu letnich jak i zimówkach ten sam problem.Przy hamowaniu nie bić na kierownicy i nie ściąga. Zawieszenie z przodu obniżone.Na diagnostyce nie wyszły żadne luzy .
Co może być przyczyną?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 12:03 
Offline
Naczelny killer

Wiek: 13
Posty: 2183
Jezeli tylko przy 80 to... opony, opony, opony :)

_________________
Nie wazne czym jezdzisz... moje E39 i tak jest szybsze! :P
Bastard Moderator From Hell!!! :evil: LPG:Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 19 stycznia 2010, 20:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 129
Lokalizacja: 3miasto
Moje BMW: e46
U mnie ostatnio też pojawiło się drżenie kierownicy.
Czytając ten wątek już zacząłem liczyć ile muszę wydać. Tym czasem rozwiązanie u mnie było banalne. na początek podjechałem na stacje sprawdzić ciśnienie w kołach. Jak schyliłem się żeby podpiąć wąż do wentyla sprawa okazała się błaha. Błoto pośniegowe zbierające się od wewnątrz nadkoli było na tyle duże i zmarznięte że delikatnie ocierało o oponę. Po usunięciu nadmiaru i wywaleniu jeszcze nadmiaru osadzonego lodu na feldze problem zniknął. Teraz niestety wiem ze 17" koła na zimę w mojej 3 to nie jest dobry pomysł.

Pozdrawiam

_________________
e46 318d Touring

Moje e46 viewtopic.php?p=622393


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 31 stycznia 2010, 07:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: e36 e46
Kod silnika: m43
Witam wszystkich. Wczoraj rano wyjechałem z parkingu i od 50 km/h zaczęła mi strasznie drżeć kierownica myślałem że mi koła w wulkanizacji nie dokręcili ,stanąłem i było wszystko dokręcone i ruszyłem dalej im szybciej jechałem tym bardziej samochód aż w wibracje wpadał. Przypomniało mi się że kumpel miał kiedyś taki przypadek ,podniosłem przód i zerknąłem na felgi a od strony wewnętrznej cała była oklejona od mokrego śniegu,błota .Mam nadzieję że niejednemu to pomoże z drżeniem kierownicy szczególnie że mamy taką pogodę i mamy zaspy na parkingach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL