BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 14:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 10 maja 2013, 04:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 291
Lokalizacja: D.G. Zagłębie :)
Moje BMW: e36
Kod silnika: M40B18
U mnie jak zaczęło bić kierownicą to się nieźle obszukalem. Wymieniłem klocki i tarcze, wyraziłem opony. A okazało się że był wybity ten sworzeń na środku wahacza. Raz, dwa go wyjąłem, pojechałem do IC po nowy i do kumpla na praske i autko śmiga jak ta lala.

_________________
https://e36mods.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 4 lutego 2014, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ŁÓDZ
Moje BMW: BMW 320 E46 BMW528iA
W wielu wypadkach krzywe tarcze powodują drżenie kierownicy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 19 sierpnia 2014, 18:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 259
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19TU
Garaż: Blaszany :]
Jedną z przyczyn także może być choroba Parkinsona :rotfl:
Taki tam plażowy żarcik heheh

_________________
http://www.iv.pl/images/49480512003272693367.jpg
"Bo jeśli pasja wygra, to i Ty będziesz zwycięzcą"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 1 września 2014, 10:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 105
Lokalizacja: kraśnik/ lubelskie
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: M54b30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136663
wszystko ok. Ale jednego nie rozumiem. Dlaczego tarcze dostaja bicia gdy wystepuje luz na maglu. Przeciez tarcza siedzi na piascie a ta na zwrotnicy wszystko na sztywno a dopiero caly element laczy koncowka. U mnie jest problem bicia przy hamowaniu. Stare tarcze bily bo byly juz cienkie,kupilem nowe mikody gt i na chwile byl spokoj,wymienilem tez magiel na inny i teraz bije znowu.moze i te tarcze to shit.nie ma nigdzie luzu moze troche na maglownicy. Sam juz nie wiem gdzie szukac.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 4 listopada 2015, 22:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52
Witam u mnie w e36 coupe wymieniłem sworznie 4szt Lemforder i Meyle, tuleje Febi, łaczniki stab lemforder, drążki i końcówki Meyle. Amorki ponad 70%, Opony nowe, a felgi prostowałem na początku lata.
Bicie zaczyna się przy 80km/h do 120km/h niekiedy w ogóle niema bicia, nic jakby wszystko było ok. Nie wiem już co robić. Zostaję wymienić poduszki amorków.. i może wtedy zrobię jeszcze raz geometrię. Ostatnio robiłem na początku lata.
Dodam że doszło delikatne uciekanie auta w prawo i ZAUWAŻYŁEM parę dni temu że auto siedzi trochę niżej na prawej stronie. A amorki wszystkie są dobre....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 6 listopada 2015, 15:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 219
Moje BMW: x5 e70
Kod silnika: m57n2
kolejnymi powodami drżenia mogą być np. kończące się koło dwu masowe lub poduszki pod silnikiem, skrzynią... podpora wału, krzyżak albo św. Piotr już klucze do bram rzuca jak BMW ma 80 km/h :) bo zaraz wyzionie ducha


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 9 listopada 2015, 17:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: m54b30
Warto poczyscic piaste, kola i dystanse. Niewielki nalot może powodować drzenie kierownicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 17 listopada 2015, 01:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Też z tym walczyłem i sie poddałem.
Raz bije mocniej, raz mniej, niezaleznie od przejechanego dystansu, nie wiem od czego to zależy. Prędkości w jakich bije sama z siebie to 80-125km/h potem ustaje, przy hamowaniu za to z większych prędkości bije mocniej, jak się wciśnie pedał hamulca mocniej to przestaje bić.

Początkowo byłem przekonany, że tarcze, a że były już one w średnim stanie to wymiieniłem - to samo. Klocki również były wymieniane i to 2x bo jedne mi piszczały. Tarcze oddałem na gwarancje bo sądziłem, że trafiłem jakieś wadliwe (mam szczęście do takich akcji), dali nowe - to samo.
Potem myśle opony zjechane - kupiłem nowe - to samo, teraz na zimówkach też to samo.
Łączniki wymienione. Łożyska w kołach wszystkie 4 nowe.
Ostatnio wahacz zakończył swój żywot, dostał minimalnego luzu - wymieniłem - dalej nic nie pomaga.
Mam od niedawna minimalny luz na maglownicy, jestem pewien, że to nie od tego, bo w lato tego luzu nie było. Zamierzam dać do regeneracji na wakacje, jak nie będe potrzebował auta na codzień.
Amortyzatory są ok.

Luzów brak, byłem na szarpaku, poza lekkim luzem na maglu nic nie widać. Ja się poddałem. Jak macie jakieś pomysły to chętnie posłucham.
Aha, koła też wyważone, pierścienie centrujące założone, siedzą tak ścisło, że ciężko je zdjąć. Przednie koła obracają się luźno, nie trzeba wkładać dużo siły.
Przy puszczeniu kierownicy auto jedzie jak po sznurku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 17 listopada 2015, 22:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 219
Moje BMW: x5 e70
Kod silnika: m57n2
jeszcze jedną opcją może być sprawdzenie na podnośniku, tak żeby wszystkie koła były w górze i każdym z osobna poruszać w każdą stronę, można też wspomóc się brechą do delikatnego poruszenia wahaczami :) odpada lewarowanie, tylko podnośnik :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 18 listopada 2015, 00:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 357
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30
Sprawdzam za kazdym razem jak tylko podniose auto. Wszedzie sztywno :p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [FAQ] Drżenie kierownicy przy 80km/h
PostNapisane: 18 listopada 2015, 19:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52
u mnie właśnie delikatnie prawa strona przysiadła i auto trochę ucieka w prawo aleeee bardzo minimalnie i po jakis 7sek od puszczenia kier przy 60km/h a bicie czasem jest przy 80 czasem nie ma czasem jest przy 120 czasem nie ma czasem czuć jak by auto odlatywao tzn jak by góra się unosiła jak by słabo było dociśnięte do ziemi ALE AMOrki tez sĄ ok. A wymieniłem już taczkę gratów z przodu. Zostały mi poduszki amorków. Wymienie przy zmianie zawieszki na zimowa... cdn...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL