BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 marca 2024, 09:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 19 września 2012, 17:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
Ja wymienialem, nowa uszczelka z ASO ok 100zl. zeby zrobic to porzadnie to szybe trzeba wyjac nie radze wciskac jej na szybe bo mozna ja uszkodzic a wnajgorszym przypadku szyba moze peknac.
Czy ktos wie moze do czego jest ten gumowy odbojnik?????
Nr 2 na schemacie http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_2249-oszklenie-poj-czesci/vBN37230#part02


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 8 lutego 2013, 22:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52
Witam, na pewno da się ją wymienić bez wycięcia szyby!!! byłem dziś w ASO Tłokiński w Łodzi i zrobili mi to bez problemu. Koszt może duży (200 zł) ale zajęło im to godzinę i miałem gwarancje że zrobią to dobrze. I tak rzeczywiście jest, uszczelka przylega jak należy, szumów już nie ma! ( a wcześniej sprawdzałem już chyba wszystko- po gumowe osłonki na lewarki, doloty do filtrów kabinowych, wycieraczki czy szyberdach) i nawet to że uszczelka (osłona ) nie wyglądała najgorzej,to lekkie pęknięcia i ubytki na rogu oraz z boku powodowały ten irytujący szum wiatru podczas jazdy! Tak więc potwierdzam że szyby nie trzeba wyciągać by wymienić osłone
Pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 4 maja 2013, 09:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
Witam ;]
Powiem tak właśnie wymieniłem te osłonę robota zajęła jakieś 30 min. ;] największy problem to wyjęcie starej bo po latach nieźle parcieje i przy demontażu rwie się po kawałeczku :/ potem czyszczenie - tu miałem jeszcze dodatkową robotę bo swojego czasu próbowałem ją uszczelnić silikonem :wstyd: Montaż banalny wchodzi praktycznie sama zaczynamy od któregoś rogu i wciskamy krok po kroku, od strony dachu można napotkać na lekki opór nie wiem może miałem szybę wklejaną i jest krzywo czy coś ale poszło gumowym młoteczkiem ;] trochę gimnastyki jest przy podszybiu ale jak sami zdejmowaliśmy to wiemy co i jak gdzie ona idzie i damy radę :ok:

Dodam jeszcze że przed wymianą poczytałem trochę amerykandżanskie fora i doczytałem że w trójkach ta osłona była wklejana :( stad wasze różnice zdań jedni gadają że da się na ulicy wymienić drudzy że trzeba szybę wyciągać ;]

I druga sprawa, olałem gumowe odbojniki nr czesci 51 31 1 925 433 i mam wrażenie że jest troszkę krzywo w dwóch miejscach :wstyd: coś pręży i osłona bardziej wchodzi na dach niż na szybę ale to dosłownie 0,5mm

Dla przykładu:

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1143638-E39-Windshield-trim-replacement

lub:


_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 9 maja 2014, 10:18 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 41
Posty: 6400
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E90 2.0d
Kod silnika: M47N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119539 BMW E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164448 AUDI 80
to moze tak troche odgrzebie temat bo tak sie akurat sklada ze wlasnie przed chcwila wrocilem z http://panoramafirm.pl/mazowieckie,,rad ... a_nye.html bylem tam w celu porady/wymiany tej osłony,otóż panowie mi powiedzieli ze nie ma takiej opcji,trzeba wyciąć szybe,wstawić uszczelke/osłone i przykleić szybe,nie ma mozliwości od tak wydłubania sobie starej osłony i wlożenia nowej,ot co,sa najlepsi w Radomiu z tego co wiem,firma jest od lat i maja kilkunastoletnie doswiadczenie w temacie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 14 września 2014, 14:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
yogi7456 napisał(a):
to moze tak troche odgrzebie temat bo tak sie akurat sklada ze wlasnie przed chcwila wrocilem z http://panoramafirm.pl/mazowieckie,,rad ... a_nye.html bylem tam w celu porady/wymiany tej osłony,otóż panowie mi powiedzieli ze nie ma takiej opcji,trzeba wyciąć szybe,wstawić uszczelke/osłone i przykleić szybe,nie ma mozliwości od tak wydłubania sobie starej osłony i wlożenia nowej,ot co,sa najlepsi w Radomiu z tego co wiem,firma jest od lat i maja kilkunastoletnie doswiadczenie w temacie


Kolego, kłamią , kłamią i jeszcze raz kłamią! i to w każdym warsztacie twierdzą,że by wymienić osłonę trzeba wyciąć szybę- to kłamcy i oszuści ponieważ okłamując ludzi chcą wyłudzić za robotę od 120 do 220 zł a nawet podobno więcej.

Potwierdzam,że w E39 osłonę przedniej szyby wymienia się bez potrzeby jej wycięcia. Koniec , kropka !

Wczoraj wymieniłem ją w swoim aucie , kupiłem oryginalną osłonę za 86 zł, zajęło mi to ok. 40 min spokojnej ,dokładnej pracy.
Ryzyko uszkodzenia szyby jest znikome, należy tylko ostrożnie wyciągać starą osłonę.. Nową posmarowałem od spodu delikatnie smarem( nie miałem wazeliny) i wchodzi jak w masło. Przy rogach jeśli odstaje z jednej strony to trzeba ją przesunąć aż będzie dobrze. Ja mam oryginalną szybę i z ori osłoną to prosta robota a potrafię zrobić przy aucie tylko proste prace więc skoro ja to zrobiłem to każdy może to zrobić :)
Osłona przylega idealnie. W 2 warsztatach chcieli zgodnie po 200 zł w tym za osłonę 80 zł( zamiennik) reszta robocizna za wycięcie i wklejenie szyby, inaczej nie da rady... kłamcy.
Nie bądżcie frajerami i sami wymieniajcie tę osłonę, niby to tylko osłona/uszczelka ale auto lepiej wygląda , tak świeżo.

Dzięki radom kolegów z forum zrobiłem i jestem zadowolony. :)

Szybę należałoby wycinać chyba tylko w jednej sytuacj- gdy szyba jest nieoryginalna to należałoby sprawdzić czy osłona nie została przyklejona.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 14 września 2014, 17:54 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 41
Posty: 6400
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E90 2.0d
Kod silnika: M47N2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119539 BMW E39
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164448 AUDI 80
marekb napisał(a):
W 2 warsztatach chcieli zgodnie po 200 zł w tym za osłonę 80 zł( zamiennik)
dokładnie tyle samo mi zaśpiewali :zdegustowany:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 18 września 2014, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43TUB19
a jak jest w e46 da rade wymienic bez wycaigania szyby?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 29 marca 2016, 05:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
cześć, wykonałem ten zabieg ok miesiąc temu. generalnie poszło gładko ale dodam swoje dwie uwagi:

primo - wciskanie należy zacząć od obydwu narożników jednocześnie. tzn oczywiście nie w tej samej sekundzie ale zaczynamy jeden narożnik i jakieś 10cm w stronę drugiego po czym zmieniamy stronę auta i wciskamy drugi narożnik. uszczelka na środku na przerwę w usztywnieniu która wyrównuje nasze nierównomierne wciśnięcie. A szans na to że wciśniemy idealnie nie ma i jak będziemy jechać całość od jednego do drugiego to nam zapewne zabraknie 1cm

secundo - samo wciskanie było w moim przypadku dość trudne i ledwie szło. z pomocą przyszedł mały młotek plastikowy. z jego pomocą poszło w moment. I nie bójcie się że szybę wybijecie - stłuc szybę w aucie to nie taka prosta sprawa ;)


Ale ogólnie to faktycznie jest to robota na pół godz do ogarnięcia pod domem.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Wymiana oslony przedniej szyby
PostNapisane: 26 grudnia 2018, 03:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Cześć!

Znajomy ma problem ze świstem od strony szyby przedniej przy dużych prędkościach (ponad 100km/h).

Czy przyczyną tego hałasu może być uszkodzona ta uszczelka? Czy Wy przed wymianą mieliście takie objawy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL