BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ogłoszenia
Teraz jest 14 grudnia 2017, 21:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Regulamin działu

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.

Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu

Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [m52b28 LPG] Świece do LPG
PostNapisane: 7 sierpnia 2017, 14:06 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: E46 328i touring
Kod silnika: M52b28TU
Pytanko mechaniczne: znany i szanowany w środowisku gaziarz założył mi do m52b28+LPG świece Bosh FR9LCX. Po sprawdzeniu modelu wyszło mi, że są to dość "gorące" świece - benzyna fabrycznie miała ciepłota 6 od NGK, czyli ciepłota 6,7 wg Bosha. Wg. mojego researchu do LPG powinny być świece znoszące wyższe temperatury, więc (jeśli dobrze rozumiem) "zimniejsze". Czy ktoś może skorygować moją wiedzę? Dodam, że gaziarz robi duuuużo bmw i podobno do każdej m52/m54 przy założeniu instalacji wkłada te świece i wszystko jest git. Mam do niego zaufanie ale z tymi świecami mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: [m52b28 LPG] Świece do LPG
PostNapisane: 8 sierpnia 2017, 13:11 
Uzależniony od forum :)

Moje BMW: E36 & E46
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe
Zapytaj pawelosa na pewno doradzi Ci jakie świece powinny być najlepsze do Twojego zagazowanego silnika :)

PostNapisane: 8 sierpnia 2017, 14:09 
Poszukaj zanim zapytasz

Tak też zrobiłem, jestem z nim w kontakcie. Dostałem propozycję kupna świec od niego, i ku temu się skłaniam.

Zastanawiam się, czy bardzo mam się przejmować ciepłotą tych świec, jak bardzo są groźne dla silnika. Może ktoś ma jeszcze założone takie świece od tego (lub innego) gazownika? Może ktoś może powiedzieć czy nie miał z nimi problemu? Jest szeroko polecany na forum i trudno uwierzyć, że popełnił (tak mi się wydaje) zasadniczy błąd przy doborze świec...

Edit: czy przed przegrzaniem świec może uchronić nie osiąganie zbyt wysokich obrotów przez silnik? Np tak powyżej 4 tys obr? Czy taka "ochrona" coś da? Czy nie wpływa to za bardzo na temp. w komorze spalania?

PostNapisane: 8 sierpnia 2017, 17:10 

Również biorę świeczki od pawelosa także polecam :ok:

PostNapisane: 8 sierpnia 2017, 18:17 

Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: viewtopic.php?p=2043810#p2043810
A w tych co masz coś Ci nie działa? Jeśli wszystko ok to ja bym je najpierw zjeździł. Jak ja musiałem wymienić to kupiłem denso irydowe, konkretnie ik20tt. Ustawiłem przerwę i wkręciłem momentem. W stosunku do boscha 2-elektrodowego nie widzę specjalnej różnicy. Silnik mam taki jak Ty. W te oferty Pawelosa średnio wierzę. Dla mnie gość to analfabeta, który ma czas na wypisywanie swoich "mądrości" na forum. Pewnie zaproponował Ci np te same świeczki Boscha co kupisz w Intercarsie tylko po wyższej cenie. Oczywiście z legendą, że to jakaś super seria, bo wszystkie pozostałe są awaryjne i źle wykonane i tylko te są warte zakupu. Znalazł sobie niszę na forum, bo świece to tania rzecz a jak ktoś ma kupować na allegro, to lepiej od forumowicza. Obawiam się, że zarobek z tego kiepski ale jak ktoś ma dużo wolnego czasu, to czemu nie?

PostNapisane: 9 sierpnia 2017, 12:48 
Poszukaj zanim zapytasz

ded napisał(a):
A w tych co masz coś Ci nie działa? Jeśli wszystko ok to ja bym je najpierw zjeździł.

Na razie wszystko działa ok. Zwyczajnie się zastanawiam, kiedy któraś świeczka się wypali, jeśli rzeczywiście ciepłota tak bardzo odbiega od zalecanej.

I tu bardzo bym prosił o potwierdzenie kogoś z fachową wiedzą, że ciepłota jest źle dobrana. I ew. jakie jest niebezpieczeństwo wypalenia styków i czy są jakieś sposoby żeby to ograniczyć.

ded napisał(a):
Jak ja musiałem wymienić to kupiłem denso irydowe, konkretnie ik20tt. Ustawiłem przerwę i wkręciłem momentem. W stosunku do boscha 2-elektrodowego nie widzę specjalnej różnicy. Silnik mam taki jak Ty.

Też o nich myślałem, ale sam przerwy nie ustawię i jeszcze się nie orientowałem, czy ktoś w Wawie będzie umiał to zrobić.

ded napisał(a):
W te oferty Pawelosa średnio wierzę. Dla mnie gość to analfabeta, który ma czas na wypisywanie swoich "mądrości" na forum. Pewnie zaproponował Ci np te same świeczki Boscha co kupisz w Intercarsie tylko po wyższej cenie. Oczywiście z legendą, że to jakaś super seria, bo wszystkie pozostałe są awaryjne i źle wykonane i tylko te są warte zakupu. Znalazł sobie niszę na forum, bo świece to tania rzecz a jak ktoś ma kupować na allegro, to lepiej od forumowicza. Obawiam się, że zarobek z tego kiepski ale jak ktoś ma dużo wolnego czasu, to czemu nie?

Widziałem też pozytywne opinie o świeczkach od niego, więc zdania są dość podzielone. Byłoby super, gdyby ktoś kto je od niego kupił pokazał jak wyglądały po paru tys km. I czy ew. czuł różnicę w porównaniu do innych. Na innym forum widziałem opinię, że ktoś wyjął te świece i były wypalone po niezbyt dużym przebiegu - pytanie czy z silnikiem było wszystko ok.

PostNapisane: 9 sierpnia 2017, 23:21 

Od siebie mogę dodać iż dwukrotnie brałem świece od pawelosa i złego słowa powiedzieć nie mogę... przypadek ? Nie sądzę :P

Nie bronię tutaj pawelosa mówię zwyczajnie jak to się ma w przypadku moich świec ;)

PostNapisane: 11 listopada 2017, 12:49 
Poszukaj zanim zapytasz

Witam kolegów, pojeździłem trochę na tych Bosch FR9LCX, ale w końcu zdecydowałem się na wymianę. Świece po ok. 9 tys. km prezentują się następująco:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To jak, przegrzane czy prawidłowo zużyte?

PostNapisane: 6 grudnia 2017, 15:42 
Poszukaj zanim zapytasz

Moje BMW: e39
Kod silnika: M52TUB28
Ja od siebie polecę Denso IK20, teraz widzę jest coś deczko innego IK20TT, na moim świecach jest napisane Iridium Power. Silnik tez M52TUB28 z tym, że sama PB. Po zakupie ok 3lat temu jak zostały zamontowane tak do tej pory żadnych problemów.
BTW w realoem mam podane 2 rodzaje świec: BOSCH FGR7DQP lub NGK BKR6EQUP

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1