BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 25 lipca 2013, 08:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ja zawsze szukam auta bez LPG aby zamontować LPG. Chyba że auto jest weekendowe. Zawsze kalkuluję że muszę dołożyć na instalację. Nie chciałbym kupować auta z LPG ze względu na to że wielu montarzystów nie ma pojęcia o montażu LPG, mało tego jest spora ilość "speców" co mają swoje wielkie teorie jak LPG powinno wyglądać a też się okazuje że im się wydaje. Zdarzyło mi się kupić auto z LPG, po niecałym miesiącu i tak wstawiłem do mojego Gazownika i położyłem 1000zł na przeróbkę, żeby było tak jak on mówi.


Podoba mi się że sporo z Was uważa że jak ktoś jeździ na PB to dba o samochód i o serwis a jak oszczędza i jeździ na LPG to już na pewno nie dba o auto. Bo skoro oszczędza na paliwie, tzn. że oszczędza na wszystkim innym. Polecam dodać do tego jeszcze inną teorię. Jak ktoś nie serwisuje auta w ASO na częściach kupionych tylko w ASO tzn. że nie dba o auto i na pewno nie wymienia oleju ani filtrów a wahacze kupuje tylko na szrocie.

Ja nie mam nic przeciwko LPG w wielu samochodach. Była kiedyś rozmowa na forum o Veyronie w leasingu. Ktoś dobrze na forum napisał: Po co ma blokować sobie milion, skoro ratę leasingową wrzuca w koszty a kasą może obracać i ją powielać? Podobnie z LPG.

Ja jestem tylko przeciwko gazowaniu klasyków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 25 lipca 2013, 10:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
KotSylwester napisał(a):
Podoba mi się że sporo z Was uważa że jak ktoś jeździ na PB to dba o samochód i o serwis a jak oszczędza i jeździ na LPG to już na pewno nie dba o auto. Bo skoro oszczędza na paliwie, tzn. że oszczędza na wszystkim innym. Polecam dodać do tego jeszcze inną teorię. Jak ktoś nie serwisuje auta w ASO na częściach kupionych tylko w ASO tzn. że nie dba o auto i na pewno nie wymienia oleju ani filtrów a wahacze kupuje tylko na szrocie.

Wierz mi, ze tak jest. Wyjatki tylko potwierdzaja regule. O jakosci przecietnej instalacji juz napisales. Jeszcze jak siedzi ona w jakims prostym malolitrazowym silniku, ktory "lubi gaz" (a moze lepiej pasuje: toleruje partactwa gazownikow?), to spoko. W czyms deko mocniejszym i bardziej zaawansowanym to juz ryzyko.

Dla przykladu: jak bede szukal e61 z m54 albo n62 to kupujac bez junkersa mam troche wieksza szanse trafic na przebieg mniejszy niz pol miliona :) Jak kogos nie bolalo spalanie, to albo malo jezdzil albo zwyczajnie bylo go stac. Jak malo jezdzil to auto mniej zuzyte, jak bylo go stac na paliwo to pewnie i na serwis. Do tego ludzie jeszcze lubia specjalnie zubozyc sobie mieszanke, chyba nie rozumiejac konsekwencji. Raz uslyszalem od znajomego, ze on to jak sobie zagazowal samochod, to po roku juz bral tyle oleju ze musial sprzedac... Do tego dochodzi totalne olewanie okresowych przegladow. Jak skoda znajomego juz calkiem nie chciala jechac, to wyjeslimy wrecz zabity brudem filterek i on go sprerazka przedmuchal :) To byl ten filterek FC valtek- chyba ok 3zl kosztuje- nawet nie wiem, bo mi je zawsze w gratisie daja jak cos zamawiam :P Gazownicy tez wiekszego pojecia nie maja. Kiedys kolega gazowal Trabanta z silnikiem polo. 1 gen ofkors. Po odebraniu od gazownika trabant z trudem osiagal setke (tak dalo rade do 140 dociagnac) i zaczal palic 13l gaziwa (rowno 2x tyle co spalal benzyny ) :) Ofkors wszystkie regulacje byly robione przez gazownika na sluch:) Przyrzad do pomiaru skladu spalin mieli akurat zepsuty, z reszta co by im dala regulacja na postoju? Ja swoja beemke kupilem z gazem- miesiac pozniej bylem umowiony u Nikodem na "wymiane przodu", potem zmienilem takze tyl na taki jak trzeba. Zostal mi tylko sterownik- ktory i tak by nalezalo zmienic na cos z rozbudowanymi korektami i zejsc z temp przelaczenia z 35 na np 15 stopni... Pewnie nie tak dlugo by sie ta inwestycja zwracala...

Do tego dochodzi taki motyw, ze jak auto ma gaz, to czesto wypluwa litanie bledow. Gazownik nie umie ogarnac, mechanik mowi ze to wina gazu- czesto ma racje. Nie zabiera sie do tego, bo nie wiadomo od czego zaczac, a klient ma 500zl w kieszeni i jeszcze chcialby za to zalac do pelna :) Czasem przyjezdza do mnie pewnien Pan na diagnostyke. Do wymiany ma polowe osprzetu, czujniki, przeplywka ale on chce zebym sprawdzil ktory wtrysk w leje, bo mu telepie calym autem. Oczywiscie reszty nie bedzie robil, bo po odpieciu jakiejstam wtyczki auto nawet mocno nie kopci- do tej pory jezdzilo to jaki jest sens teraz kupe kasy wydac (a nazbieralo sie). Sytuacja ciagnie sie ze 2 lata, jak juz cos wymienia to oczywiscie najtanszy chinczyk jest montowany (mimo ze tlumacze).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 25 lipca 2013, 12:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
ded, Czyli miałeś do dupy instalację i pojechałeś do Nikodema? Uważasz go za dobrego gazownika? ;)

Obawiam się że mówisz o dwóch różnych światach. Znam ludzi, którzy kompletnie nie dbają o auta a mają diesle, benzyniaki i benzyniaki z LPG, znam ludzi, którzy bardzo dbają o auta i też mają diesle, benzyniaki i benzyniaki z LPG. Nie ma reguły, rodzaj paliwa.

A to że auta z LPG mają większe przebiegi - świadczy o tym tylko że po coś to LPG się zakłada, raczej nie po to żeby robić autem 5tys rocznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 26 lipca 2013, 09:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mowie o tym, ze 90% instalacji jest do dupy. Nawet w moim aucie, ktore bylo w momencie zakupu bylo dobrze utrzymane i bez wiekszych usterek, to instalka byla, delikatnie mowiac, kiepska.

To jest troche tak jak kupujesz auto to robisz sobie na allegro filtry. Potem wsrod pokazanych odrzucasz rozbitki, angliki, te z "tuningiem", tez ze zle spasowanym przodem itp. Niektorzy patrza tylko na prywatne ogloszenia omijajac handlarzy, ja zdecydowanie wolalbym kupic auto bez gazu i takiego bym szukal. Piszesz, ze nie ma reguly- ja uwazam ze jest a wyjatki ja tylko potwierdzaja. Wsrod znajomych i ludzi, ktorzy przyjezdzaja na diagnostyke nie widzialem jeszcze dobrej instalki. Zwykle auta byly tez gorzej serwisowane niz te bez gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 26 lipca 2013, 09:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Nadal się nie zgodzę. Może taki masz profil zakładu że nie przyjeżdżają dobre i dorgie auta? A może to reguła w Twojej okolicy? Dużo serwisujesze 3 letnich 5 letnich Sklas albo 7mek z LPG?

Tylko co ma 10-20 letnie auto z LPG do nowego z salonu? Myślisz że Ci co kupują nowe auta w salonie z LPG też przestają o nie dbać? Poza tym nie mówimy o tym czy byśmy kupili używkę z LPG. Tylko o inwestowaniu w auto i dbaniu o niego.

Kupiłbym auto bez LPG bo od 14lat montuję LPG u jednego gazownika. Raz zrobiłem błąd i zrobiłem u kolegi, raz posłuchałem forumowych specjalistów od LPG - w obu przypadkach żałuję.

Ale chyba zbaczamy z temu porównując auta za 20-50tys zł z tymi o których jest temat. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 17 sierpnia 2013, 23:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 947&type=3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 17 sierpnia 2013, 23:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
w M6 też nie ma miejsca na koło zapasowe? tak samo jak w e39 m5 jest kompresor? wszystko fajnie, ale ten wlew :wstyd:

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, 08:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ano właśnie czy tego wlewu pod klapkę nie da się upchnąć ? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Ciekawe auta z instalacją LPG
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, 09:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Kable pod maską też jakieś za długie i spięte.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL