BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] masakra na gazie-gaśnie
PostNapisane: 16 lipca 2007, 18:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 218
Lokalizacja: SZCZECIN
Witam

Instalację mam taką:
http://www.landi-renzo.com.pl/strona_gl ... g/1lpg.htm

Samochód to bmw 735iA e 32 /92 rok 22 kwiecień

Na lektórę tematów o instalkach/obrotach itp poświęciłem ostatnie 4 dni i już jestem zakręcony od czytania i bez wskazówek chyba nic nie zdziałam...
postaram się w skrócie opisać co i jak...

Niepokojące objawy pojawiły się tydzień temu-tzn jadąc na gazie i przy zatrzymaniu się obroty skakać zaczeły,no i tak przez tydzień coraz mocniej aż silnik zgasnąć potrafił.
Ostatnie dni to już tragedia była-co postój to musowe przełączenie na benzynę,czasem nawet po przełączeniu trochę pobujało,ale pewnie to gaz niedopalony?.

Również jadąc ze stałą prędkością np 60-70 i chcąc przyśpieszyć,zamiast tego jakieś szarpanie dławienie,dopiero gwałtowne wciśnięcie gazu pomaga.

Dodatkowo jakoś dziwnie zachowuje się wskazóka od ekomizera-tak dla porównania wcześniej jadąc płynnie 120-130 pokazywała 10-11,obecnie 7-8.Również po dodaniu gazu i puszczeniu wtedy gdy auto samo wytracało prędkość czasem zamiast na 0 pokazuje 4-5.

Niedawno wymienione kable/kopółka,tps itp.2 tyg wstecz krokowiec czyszczony-po klekotał jak bociek.
"Mój"mechanik nieuchwytny-pewnie wybył gdzieś odpocząć,zresztą trafić go ostatnio to szanse jak w totka.

Dzisiaj w Feuwercie olej,z filtrem/filtr powietrza/świece/filtr paliwa/dodatkowo sprawdzali czy przebić jakiś nie ma i nic(lewe powietrze też odpada).-parę setek poleciało.
Stare świece równomiernie zużyte i wszystkie "działały"jeśli tak można napisać.
Spytałem o czyszczenie przpustnicy/przepływomierza,ale tym się nie zajmują :znudzony: .

Po wymianie pali o wiele szybciej,auto żwawe aż miło,muśnięcie gazu i leci-petarda w stosunku do tego co było-ale na benzynie tylko.
A na gazie jakoś zmian nie widać-tzn jak się rozbuja to leci ale minusy zostały.
Również zrobiłem ok 100 za miasto-ostatni km na benzynie do domu,no i po zatrzymaniu też sobie poburczał.

Z 12 zakładów gazowniczych w Szczecinie obdzwonionych no i zimna d...nigdzie filterka zmienić nie mogłem. :wstyd:
Jutro jadę do Chojny do serwisu,lecz od razu telefonicznie poinformowali mnie,że to na filterek nie wygląda i będzie "coś" jeszcze.

Czy z tego opisu można coś wywnioskować,że niedomaga jakaś częśc samochodu i tylko na gazie to jest uwypuklone ?

Kiedyś padł 1 krokowiec od instalki,innym razem Tps,objawy niby podobne były.
:( chyba sam chciałem bo niedawno zbytnio pochwaliłem swą gazownię w jakimś temacie o instalkach :wstyd:

i się wszystko popie..... jak auto będzie potrzebne :| niebawem

Liczę na Wasze sugestie,które chętnie gazownikom/ewentualnie gdzieś w warsztacie przedstawię.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 18:59 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
a filtry stanu lotnego i ciekłego LPG wymieniałeś :?:

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, 19:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 218
Lokalizacja: SZCZECIN
u mnie jest tylko 1,wymiana jutro z rana,komp,testy itp,ale już mnie straszyli,że to nie tylko filtr
-w sumie zgodna wersja z wielu obdzwonionych warsztatów
-i coś mi się zdaje,że to jakiś wspólny element odpowiedzialny za gaz i benzynę tylko niby gaz bardziej czuły na usterki(dziwne zachowanie ekomizera)

temat powstał bo liczę,że to może jakaś przeoczona bzdura
-oby :/ i ktoś to"wychwyci"
czyt.-Tonący brzytwy się chwyta
a jak przeczytałem temat gościa z e 36 co wymienił tyle części -lista jak"Pan Tadeusz"długa i dalej nic- to spać niemogłem :wstyd: /a czas ,mnie nagli

aha-spalanie jadąc stałą trasą i w miarę podobny sposób,bynajmniej te z OBC pokazuje ponad 1 litr w dół pomimo świrowania-po dzisiejszej wymianie świec itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, 18:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 218
Lokalizacja: SZCZECIN
byłem i :

WINOWAJCĄ BYŁ USZKODZONY CZUJNIK TEMPERATURY REDUKTORA GAZOWEGO :!:

pokazywał tak min 212 stopni C i w zwyż na kompie gazowników

wszelkie dostępne odczyty na kompie prawidłowe-TPS/temp/mieszanka/sonda

wyminili czujnik na nowy+filterek gazowy,pojechałem na lotnisko i do miasta sprawdzić po swojemu jak idzie

bardzo miło się pruło,lecz w momencie stop i ruszaniu ponownym kulał zedekaz 750 na 500,a włączone :klima,radio i co się da tylko potęgowało te kulenie.
-a sądziłem,że wymiana czujnika i filtra i spadam do domu a regulacja trwała z 2 godziny

znów zmiana ustawień i już samo ruszanie było ok,lecz potem był dołek tzn od 20-40 ja mu gaz a on sie jakby zastanawiał czy jechać

Potem gazownik zabrał laptopa i podczas wspólnej jazdy zmianiał jakieś ustawienia.

KOREKTA AUTOMATYCZNA ustawień instalki została tak jak było-WŁĄCZONA.
Umówiliśmy się na tydzień mojego "testowania",gdybym czuł jeszcze jakieś minusy mam się stawić ponownie.

Koszt całej zabawy-110+dojazd.

-będąc już blisko domu staję na światłach,chcę ruszyć i 1 zgasł :wstyd: poleciały :wsciekly: :cenzura:
Potem tak około godziny w mieście(włączona klima itp)było ok. :)

-podczas testowania na lotnisku ;) znalazłem przy okazji,że mi syczy/spierdziela płyn chłodniczy na tej grubej rurze przy chłodnicy-od str kierowcy-opaska nie trzyma i syczy

-kazali mi kupić nową "miękką"opaskę-może jakiąś firmę polecicie aby to trzymało dobrze

Minusem auta nadal pozostała:
-wibracja na luzie-zarówno :gaz i benzyna-ekomizer stoi na 750 i ani drgnie wtedy
-dziwne zachowanie wskazówki ekomizera/zawieszanie

Tematu proszę jeszcze nie zamykać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL