BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 11:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E9x] Jaki silnik pod instalację LPG / gaz ?
PostNapisane: 13 listopada 2011, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Witam. W przyszłym roku będę zmieniał auto w planach jest E46 M54 B30 albo E90 prawdopodobnie w benzynie. I tu moje pytanie: Jaki silnik w E90 nadaje się najlepiej do montażu instalacji gazowej??? Dodam, że interesuje mnie silnik o mocy minimum 190KM. Proszę o radę gdyż w temacie E90 jestem słaby.

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 14 listopada 2011, 14:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
E46 328 lub 330 :P Tak naprawdę ogarnięty gazownik i odpowiednio dobrane klocki i nie czujesz różnicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 14 listopada 2011, 18:02 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Cytuj:
E46 328 lub 330 :P Tak naprawdę ogarnięty gazownik i odpowiednio dobrane klocki i nie czujesz różnicy.


Tyle to wiem ;) Mam teraz przecież E46 328 z gazem (montowanym u bardzo ogarniętego gazownika) i nie czuje różnicy- toteż w następnym aucie instalacja na pewno też wleci!!!! Nie pytam się o model E46, bo tutaj sam jestem w stanie odpowiedzieć sobie na pytania.
Pytam o model E90- Jaki silnik nie będzie sprawiał problemów z instalacją LPG???????

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 14 listopada 2011, 19:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3230
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
rafix napisał(a):
(montowanym u bardzo ogarniętego gazownika)


Gdzie i u kogo?

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 14 listopada 2011, 22:12 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
rafix sam napisałeś w swoim poście iż w planach jest e46 albo e90 i stąd moja wypowiedź odnośnie e46... :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 14 listopada 2011, 23:59 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Cytuj:
Gdzie i u kogo?


GZW SebastianS

Cytuj:
rafix sam napisałeś w swoim poście iż w planach jest e46 albo e90 i stąd moja wypowiedź odnośnie e46... :P


Tak wiem, w planach jest E46 M54 B30, albo E90 z jakimś benzyniakiem minimum 190 KM: obojętnie co zakupie, czy to będzie E46 czy E90, na pewno wleci instalacja. Z gamy silników w E46 znam wszystkie, ale o E90 nie mam już wiedzy. I stąd pytam jedynie o E90? Czy np. 325i o mocy 218KM jest to silnik nadający się bez problemu pod instalację gazową?

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 07:52 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
nic od M54 włącznie w górę bym nie gazował. Tutaj tylko Landi Renzo Omegas da radę, inne instalacje polegną i będzie strata na osiągach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 08:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3230
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Kyokushin, dlaczego byś M54 nie gazował?

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 11:19 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
GP-T1000 napisał(a):
Kyokushin, dlaczego byś M54 nie gazował?


Bo ma bardziej skomplikowane sterowanie składem mieszanki oraz system korekt.
Założenie normalnej instalki zmula zarówno jazdę na LPG jak i Pb i nie da się przeskoczyc tego. Osoby które m54 mają, pewnie stwierdzą że na pb i lpg jest tak samo. Owszem, jest tak samo, ale tak samo zmulone.

Nikodem to testował, tylko LR daje radę ze specjalnym firmware landi robionym pod te silniki.
Nowsze konstrukcje są jeszcze bardziej rozwinięte i temat autmatycznie się zamyka.

Jednym słowem, kupa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 17:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
Rafał najprościej to 328 brać, będzie sekwencja, czyli tak jak masz teraz w swojej
Rozmawiałem kiedyś z Sebastianem i powiedział, że może zagazować np 330, ale tam jest już bezpośredni wtrysk i jest trochę bardziej skomplikowane, na pewno instalka droższa, będzie zużywać więcej pb
jeżeli chodzi o 328 to jest tak jak miałem czy jak Ty masz w e46 :)

szukaj 328 :) tylko będzie to furka ze stanów więc trzeba uważać na jej przeszłość :)
osobiście rozważałem właśnie taką e92 328 + lpg, nawet znalazłem na necie tylko miałem na oględziny od nas ze Śląska jakieś 500km w jedną stronę
wybrałem diesla ze względu na bagażnik, ja teraz wożę zapasówkę (pełen wymiar 16") i już mi zajmuje miejsce, a do tego często coś wiozę, czy to jakaś torba, czy jakieś oprawy oświetleniowe
jak miałbym mieć jeszcze butlę to już by było ciężko, w e46 było łatwo bo było miejsce w kole zapasowym

aha, polecam e90/e91/e92, jest już duża różnica w porównaniu do e46, no i rocznik lepszy, zresztą jak będziesz w PL to ocenisz :)


Kyokushin
nie mogę się z Tobą zgodzić, ja miałem m54b30 z LPG, montował Sebastian z GZW, Stag 300 plus, magic jet (spokojnie dawały radę, tylko jednego raz wymieniałem na gwarancji bo lał gazem), scorpion, nie było zamulone ani na pb ani na lpg i nie było kompletnie żadnej różnicy przed i po założeniu instalki
nie wiem jak założenie instalki może zamulać samochód na pb...???

zgodzę się natomiast, że cholernie ciężko ustawić m54b30 właśnie ze względu na skomplikowane sterowanie składem mieszanki oraz system korekt
ale jest to do zrobienia, widocznie mój (były) m54b30 jest jedynym w PL, który działa jak należy na STAGU
zresztą samochód jest na Śląsku dalej, więc w każdej chwili mogę z nowym właścicielem spotkać się na testy, wydaje mi się, że nawet by był bardzo chętny

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 17:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Czyli dobra instalka do e90 330i ile kosztuje?

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 18:12 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
ppatryk
na pewno zobaczę Twoją E92 w niedługim czasie :hyhy: Sam zresztą nie wykluczam w 100% diesla, chociaż wolałbym benzynę z lpg. Tylko problem właśnie w tym, że na benzynowych silnikach w E90 nie znam się wcale- stąd ten temat ;) A odnośnie m54 w E46 to pierwsze słyszę, że tylko na landi renzo nie będzie strat. Zresztą może Toudi albo Nikodem zobaczą temat i coś napiszą :) Z benzynowych silników w E90 często można znaleźć 2,5 litra 218km - CZY KTOŚ MOŻE NAPISAĆ PARĘ SŁÓW NA JEGO TEMAT?

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 20:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
ppatryk napisał(a):
nie mogę się z Tobą zgodzić, ja miałem m54b30 z LPG, montował Sebastian z GZW, Stag 300 plus, magic jet (spokojnie dawały radę, tylko jednego raz wymieniałem na gwarancji bo lał gazem), scorpion, nie było zamulone ani na pb ani na lpg i nie było kompletnie żadnej różnicy przed i po założeniu instalki
nie wiem jak założenie instalki może zamulać samochód na pb...???


Może, Nikodem mi tłumaczył, że mimo zbliżonych do poprawnych korekt w DME były różnice. Zmulanie było stopniowe, nie od razu.
Po pół roku pisał że była odczuwalna różnica, jak był reset DME i opcja tylko pb.

To jest tak że jak auto zmula ci się stopniowo, w przeciągu 2 miesięcy, to nie wyczujesz czy masz 6.5s do 100 czy 7.5s.
Wydaje się że jest tak samo, dopóki nie zrobisz mu resetu.

Magic Jety to nie są stabilne wtryski, sam mam takie, ich charakterystyka zmienia się pod wpływem temperatury.
U mnie w M52 rozjazd Magiców i Golda jest w stanie kompensować dopiero na stałe wpięty adapter OBD, tak by korekty w DME (których jest 3 razy mniej niż w M54) przestały wędrować (tzn nadal są ruchome, ale już w bardzo wąskim zakresie).
Jak nie miałeś żadnego sprzężenia zwrotnego któy by ci kompensował humory MJ to naprawdę mogłeś mieć burdel z korektami a osiągi - tak jak pisałem. Wszystko wychodzi dopiero jak robisz sobie wykresy, pomiary etc, na 'czuja' to ciężko.

ppatryk napisał(a):
montował Sebastian z GZW,

Z tego co czytałem na forum LPG to nie był to najlepszy wybór jeżeli chodzi o warsztat. Działo się.
http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=10032
http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=16285&start=0
http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=15006&start=0
O więcej można podpytać użytkownika Caniggia z forum lpg czy Nikodema.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 21:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 3649
Lokalizacja: Pyskowice
Moje BMW: F34 / CLA
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=143460
ja mam jak najlepsze doświadczenia z Sebastianem
niestety sam byłem kiedyś świadkiem niezadowolonego klienta, było to spowodowane tylko i wyłącznie tym, że uważał, że wie więcej o montażu lpg niż Seba, na co Seba mu powiedział krótko, że udostępni mu swój warsztat skoro z niego fachowiec taki, wtedy klient się po prostu przymknął
niestety w Polsce dużo osób myśli, że jak poczyta fora internetowe to potem wszytko wie i stąd może być ktoś niezadowolony
często idzie spotkać u mechaników samochodowych internetowych buraków, którzy się na wszystkim znają

ja bym nie poszedł nigdzie indziej montować, niż do GZW Zbrosławice

z MJ miałem problem tylko raz, jak jeden był fabrycznie wadliwy i zaczął źle dawkować gaz, a działo się to zimą
a tak to 75000km na stagu bez zarzutu - do tego ciągle te same MJ
powiem szczerze, że m54b30 naprawdę było sztuką wystroić, jak zobaczyłem mapę po korektach to aż się wszyscy dziwili, ale check się nie pojawiał nigdy
obowiązkowo po założeniu lpg wymieniłem sondy przed katem, bez tego nie dało się ustawić

a czy zamulało, tutaj nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie robiłem pomiarów
z odczuć to osobiście nie czułem żadnej różnicy, ale na czuja to masz racje człowiek nie wyczuje nic

a tak z ciekawości, to jak to się ten samochód niby zamula stopniowo?
:hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 21:31 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Powiem Ci Andrzejku że z M54 nie jest tak do końca, jeżeli chodzi o montaż LPG.
Do chwili obecnej największym problemem była stabilność wtryskiwaczy, oraz ich czas reakcji.
Silniki M54 są gazowalne nie tylko OMEGAS'em (powstają nowe software'y) jednak wymagają precyzyjnych wtryskiwaczy oraz stałego ciśnienia zasilania (tu właśnie reduktor LR królował).Najgorsze co można zrobić, to w sterownikach posiadających autoadaptację, pozwolić działać tej funkcji ;) W grę wchodzą tylko adaptacje OBD.

Co do Magic Jet, jest to jakaś tańsza alternatywa Matrixa, ale problemem jest dobranie określonej liczby wtryskiwaczy (przy silniku R6 chodzi o 6 sztuk) o jednakowym wydatku ;)
Dodatkowo wtryskiwacz ten jest bardzo podatny na działanie temperatury otoczenia, co z kolei wiąże się z koniecznością wprowadzanie dużych korekt względem temperatury gazu :(

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 22:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
ppatryk napisał(a):
ale check się nie pojawiał nigdy


Mapy nie są wyznacznikiem absolutnie niczego, to jest dopiero wstępny rzut na całość.

A check - wywalenie się checka to jest w ogóle jakiś ekstrem. Zanim wywali checka to naprawde może być źle w sterowniku i nie będziesz o tym wiedział, dopóki nie zczytasz korekt.

Nawet błędu zadnego możesz nie mieć, a możesz mieć rozjechane adaptacje tak, że będzie spadek osiągów.

ppatryk napisał(a):
a tak z ciekawości, to jak to się ten samochód niby zamula stopniowo?


Np mogą się powoli rozjeżdżać korekty wraz z czasem jak jeździsz. W m54 jest dużo tych korekt z tego co widziałem, tak więc pewnie mają jakiś optymalny punkt w którym jest OK.
M52 jest prosty jak cep w porownaniu z m54, ale na tym przykładzie mozna to opisac tak - odpalasz auto na pb, korekty dążą do 0, przełącza się na lpg, korekty np pomału idą na do -3, następnego dnia jedziesz na pb, korekte masz -3, ona znowu dąży do 0, jest -1, przełązasz na lpg, dąży do -5. Przez to że to się ciągle adaptuje i jeździ w przeciwne strony, to nie jest ustawione optymalnie.
Dodatkowo jak np na benzynie fabrycznie korekty powinny być np na 0 a z jakichś przyczyn są np na -7 to mimo, że ta korekta to kompensacja sterownika, to przez to auto może nie mieć 100% osiągów.
Robiłem do tego wykresy, pomiary, porównywałem, doszedłem do wniosków takich że korekty na lpg muszą iść do tych samych wartości na których idą na Pb i nie powinny wędrować a stać dęba (dlugoterminowe), w przeciwnym wypadku osiągi nie są jednakowe. Jednym słowem, dla DME zmiana paliwa nie powinna wprowadzać żadnej różnicy w jego działaniu.

Toudi napisał(a):
Co do Magic Jet, jest to jakaś tańsza alternatywa Matrixa, ale problemem jest dobranie określonej liczby wtryskiwaczy (przy silniku R6 chodzi o 6 sztuk) o jednakowym wydatku
Dodatkowo wtryskiwacz ten jest bardzo podatny na działanie temperatury otoczenia, co z kolei wiąże się z koniecznością wprowadzanie dużych korekt względem temperatury gazu


Ten adapter od Ciebie naprawdę robi dobrą robotę, właściwie rozwiązało mi to problem wędrówki korekt, bardzo ładnie już to działa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 22:47 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Toudi a jak to się ma do E90? Czy to prawda co napisał Andrzej, żeby w niczym powyżej M54 nie montować instalacji?
Czy montowałeś w tych autach LPG? A jeśli tak to przy jakich konkretnie silnikach i jakie instalacje? No i czy chodziło to bezproblemowo?

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 15 listopada 2011, 22:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1202
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TUD20
ppatryk napisał(a):
Rafał najprościej to 328 brać, będzie sekwencja, czyli tak jak masz teraz w swojejRozmawiałem kiedyś z Sebastianem i powiedział, że może zagazować np 330, ale tam jest już bezpośredni wtrysk i jest trochę bardziej skomplikowane, na pewno instalka droższa, będzie zużywać więcej pbjeżeli chodzi o 328 to jest tak jak miałem czy jak Ty masz w e46


no jeżeli kolega poszukuje tego e90 po liftingu to tak - po 2008r. 330i ma już N53 (wtrysk bezpośredni)

ale jak przed liftingiem to czy to 328i (swoją drogą, wychodziły 328i na rynek europejski?) czy to 330i to już nie ma znaczenia bo oba są na N52

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 22 listopada 2011, 21:23 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
rafix napisał(a):
Toudi a jak to się ma do E90? Czy to prawda co napisał Andrzej, żeby w niczym powyżej M54 nie montować instalacji?
Czy montowałeś w tych autach LPG? A jeśli tak to przy jakich konkretnie silnikach i jakie instalacje? No i czy chodziło to bezproblemowo?


Silniki M54 gazowałem i jak dotąd nikt się nie skarży ;)
Co do tego "powyżej", dopóki nie jest to wtrysk bezpośredni, a zwykły Valvetronic, też da się gazować z zadowalającym skutkiem (znaczy się jazda porównywalna z tą na PB)

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] Jaki silnik pod instalacje LPG
PostNapisane: 29 listopada 2011, 10:42 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
Toudi o czym ty piszesz , wydatek taki sam , spoko do zrobienia ale z dawka vs temp magic jetow nic nie zrobisz

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL