BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 10 marca 2012, 17:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 309
Moje BMW: F10
witam,
mam 323i w automacie, 170km , 2,5 benzyna....

na kompie pokazuje mi spalanie 13,9 l
natomiast gazu ponad 17 litrów na 100 wychodzi


co prawda troche go cisne wiec z benzyna jest ok, 14 tylko jestem ciekaw co do instalacji gazu czy nie powinno wychodzic mniej? regulacja gazu, wymaina filtru gazu cos pomoze??? czy po prostu tak powinno palic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 10 marca 2012, 18:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Gazu zawsze spali więcej niż benzyny, zwłaszcza jeśli go ciśniesz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 11 marca 2012, 12:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Spali więcej ale myślę że nie aż tyle. Powiedz jakie masz komponenty instalacji gazowej... Jeszcze jest kwestia regulacji :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 11 marca 2012, 13:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Swapuj na 2.0d będzie palić 5 :)


Dobre masz spalanie, przy normalnej jeździe powinieneś się zmieśćić w 11 litrach w mieście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 12 marca 2012, 02:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 309
Moje BMW: F10
właśnie myślałem nad kwestią regulacji gazu :) jest możliwość żeby gazownik ustawił maksymalnie minimalne spalanie powiedzmy kosztem osiągów?...nie zależy mi na nich bardzo jadąc na gazie tym bardziej, że takie teraz ceny benzyny wyjebali że masakra :-)

Czy możecie polecić gazownika na terenie krakowa/okolic ?

PS. Dokładnych komponentów gazu nie znam natomiast będzie to BRC na pewno. Jutro luknę do dokumentów..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 12 marca 2012, 09:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Gazownik moze zrobic ci uboga mieszanke ale w efekcie wypali Ci to gladzie cylindrow i zawory. Nic glupszego zrobic nie mozesz... Twoj komp za pomoca korekt poprawia nieidealna mieszanke, co w przypadku instalacji gazowej konczy sie rozjechaniem adaptacji i mniejsza moca/wiekszym spalaniem. Gaz powinien byc ustawiony idealnie. Wejdz na lpg-forum, zobacz kogo polecaja z Twoich okolic. Konieczne jest regulacja na drodze. Skasuj adaptacje, zrob 100km na drogim paliwie (PB) i wtedy niech gazownik reguluje.

BRC serwisuje stosunkowo malo warsztatow. Od mojej miejscowosci najblizszy serwis jest 60km, a najblizszy ktory zna sie na robocie ponoc 120km...

Spalanie wzgledem benzyny powinno byc ok 10% wieksze, choc mi wychodzi podobne do Twojego ale mam ciezsze auto i reczna skrzynie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 12 marca 2012, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Też mam 323 w gazie i pali mi go 13l a również nie oszczędzam. Masz automat czyli normalnie ok. litr dwa więcej spala. Wszystko zależy od techniki jazdy. Ja dużo hamuję silnikiem i badam daleko przed sobą sytuację na drodze. Przyspieszam zawsze na pełnym gazie do 3tys. obr/min czasami więcej. Zmień technikę jazdy lub zobacz ile ci pali w trasie przy jednostajnej jeździe ok. 100km/h. Gdy wynik będzie zbliżony do 8l to nie masz się co przejmować


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 13 marca 2012, 16:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Lokalizacja: kraina dziurawych dróg
Moje BMW: w213
Kod silnika: m57
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=113249
adiwaw napisał(a):
Zmień technikę jazdy lub zobacz ile ci pali w trasie przy jednostajnej jeździe ok. 100km/h. Gdy wynik będzie zbliżony do 8l to nie masz się co przejmować

Dobrze gada,
trasa jest dobrym wyznacznikiem, ja potrafie zejsc ponizej 8l, a miasto roznie-spokojna jazda 9-10 a pare razy pod czerwone pole i wyskakuje 13...
adiwaw napisał(a):
Masz automat czyli normalnie ok. litr dwa więcej spala
:ok:

_________________
viewtopic.php?f=6&t=113249


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 6 kwietnia 2012, 10:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 312
Lokalizacja: Olkusz
Moje BMW: E36 323 qp
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103417
kolego no sporo ci widze pali ja mam 323 e36 i w cyklu mieszanym czyli do pracy miasta i tak w kółko ok.12-12,5 LPG przy dośc dynamicznej jeżdzie

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 22 kwietnia 2012, 22:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
Kolego, ja mam silnik 2.5 automat. Koszt instalacji brc 6.500zł na fakturze. Chociaż nie ja zakładałem. Tylko poprzedni właściel w 2010r. Tak więc spalanie wygląda następująco.
GAZ (normalna jazda, bez zbednego oszczedzania, przypominam że jest to automat)

MIASTO: 14-15L
TRASA: 10-11L

Ran zatankowałęm do pełna gazu po trasie jadąc. Z ciekawości po 100KM zatankowałem na nowa do pełna. Biorąc pod uwagę że jechałęm oszczędnie. UWAGA UWAGA wyszło mi 7.1 GAZU. Przy 192 konnym aucie. Myślę że to jest dobry, a wręcz bardzo dobry rezultat.
Pozdrawiam

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 22 kwietnia 2012, 22:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
makasa15 napisał(a):
Ran zatankowałęm do pełna gazu po trasie jadąc. Z ciekawości po 100KM zatankowałem na nowa do pełna. Biorąc pod uwagę że jechałęm oszczędnie. UWAGA UWAGA wyszło mi 7.1 GAZU.
Niedawno gdzieś czytałem, że z gazem ten sposób nie działa, ale ręki sobie uciąć nie dam ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 22 kwietnia 2012, 22:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
Hubson napisał(a):
makasa15 napisał(a):
Ran zatankowałęm do pełna gazu po trasie jadąc. Z ciekawości po 100KM zatankowałem na nowa do pełna. Biorąc pod uwagę że jechałęm oszczędnie. UWAGA UWAGA wyszło mi 7.1 GAZU.
Niedawno gdzieś czytałem, że z gazem ten sposób nie działa, ale ręki sobie uciąć nie dam ;)



A to nic o tym nie wiem. Ale jak ma to nie działać, to logiczne i w żaden sposób nie da się oszukać. Chyba, że się mylę to prosze o sprostowanie.

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 22 kwietnia 2012, 22:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 5199
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52tub28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=112464
makasa15 napisał(a):
Hubson napisał(a):
makasa15 napisał(a):
Ran zatankowałęm do pełna gazu po trasie jadąc. Z ciekawości po 100KM zatankowałem na nowa do pełna. Biorąc pod uwagę że jechałęm oszczędnie. UWAGA UWAGA wyszło mi 7.1 GAZU.
Niedawno gdzieś czytałem, że z gazem ten sposób nie działa, ale ręki sobie uciąć nie dam ;)



A to nic o tym nie wiem. Ale jak ma to nie działać, to logiczne i w żaden sposób nie da się oszukać. Chyba, że się mylę to prosze o sprostowanie.
No nie wiem, coś takiego znalazłem np:
Cytuj:
Przy tankowaniu LPG ma wpływ temperatura zewnętrzna, ciśnienie z jakim jest tłoczony gaz do butli, oraz jak masz wyregulowany wielo-zawór więc sam widzisz dużo czynników ma na ilość tankowanego paliwa wpływ, najlepiej sprawdzić na dobrej stacji ile wchodzi do pełna a potem ta sama próba na stacji na której tankujesz. Z lpg zdarzają się oszustwa ale nie tak częste jak z benzyną, osobiście mi się trafiło jak do samochodu o pojemności baku 58 litrów gość który nalewał wlał 65 l, na stacji zrobiło się gwarno gdyż nie miałem zamiaru więcej płacić, wyliczyłem pani ile powinno mi wejść do baku i za tyle zapłaciłem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 23 kwietnia 2012, 13:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 1807
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E46 coupe
Kod silnika: M54 B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=116277
sprostowanie.[/quote]No nie wiem, coś takiego znalazłem np:
Cytuj:
Przy tankowaniu LPG ma wpływ temperatura zewnętrzna, ciśnienie z jakim jest tłoczony gaz do butli, oraz jak masz wyregulowany wielo-zawór więc sam widzisz dużo czynników ma na ilość tankowanego paliwa wpływ, najlepiej sprawdzić na dobrej stacji ile wchodzi do pełna a potem ta sama próba na stacji na której tankujesz. Z lpg zdarzają się oszustwa ale nie tak częste jak z benzyną, osobiście mi się trafiło jak do samochodu o pojemności baku 58 litrów gość który nalewał wlał 65 l, na stacji zrobiło się gwarno gdyż nie miałem zamiaru więcej płacić, wyliczyłem pani ile powinno mi wejść do baku i za tyle zapłaciłem.
[/quote]



Ja mam o wiele mniejszą butle bo mam kole. Nawet jak by mnie ktoś chciał oszukać to zmniejsza się prawdopodobieństwo "wlania ponad stan" aż tylu litrów. Tak, że na liczniku na stacji po 1 tankowaniu do pełna jak i po 2 do pełna wyliczyłem że zgadza się stan.
Musze dodać iż auto 2002r. to nie jakieś 93. A instalacja jest dość nowa i sprawdzona. Więc kto ma gaz niech śmiga póki co :)
Bo jak widzę cenę 2.69 to minę mam uśmiechniętą, w przeciwieństwie do użytkowników jeżdżących ma benzynie. :)))))

_________________
Wejdz, popatrz i oceń moją 325Ci coupe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 10 maja 2012, 23:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 77
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
moje e46 coupe 2,2 w automacie łyka po krakowie 15 l gazu , w trasie jak pałuje ok 12 , autostrada ok 9-10 prędkości ok 120 - 140 km/h też wydaje się , że trochę dużo w mieście , ale norma dla gazu jest nawet 20% więcej.
Wcześniej miałem audi a6 4,2 V8 i paliło ok 30 l w mieście więc zmiana na e46 wychodzi że bardzo ekonomiczne auto :)

w krakowie robie gaz u Marcina Nowaka na makuszyńskiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 11 maja 2012, 21:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie ma najmniejszego sensu takie porównanie które ty tutaj zaznaczyłeś :] Gdzie 4.2L do 2.2L. Hehe najbardziej to się dziwie ku takiej przesiadce z takiego motorku na tak mały :P No chyba że życie zmusiło to inna sprawa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 9 września 2015, 15:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B20
Też mam problem ze spalaniem lpg, moje bmw to e46 m52b20 wtryski (Valtec) po regeneracji według gaziarza ok, reduktor ma przebieg ok 4000tyś km, czyli w sumie nowy a mianowicie:
Spalanie w mieście to od 16,5 do 18 ale tak średnio to 17/100km a jeżdzę raczej spokojnie, mimo że to Kraków to za dużo w korkach nie stoję bo akurat poruszam się w takich godzinach że ich nie ma, trasa gdzieś 13-13,5/100 autostrada 120-140km/h ok 12-12,5/100

Co może być przyczyną takiego wysokiego spalania? trzech gaziarzy patrzyło i mówią że niby ok, że gaz ustawiony ok, pokrywa się z mapami paliwa itd... ale tak nie jest bo takie spalanie przy tym silniku to przegięcie, brak sił heh :zalamany:
Możliwe jest żeby mapy paliwowe się rozjechały? Jak je ewentualnie przywrócić do stanu fabrycznego, zrestartować?
Auto utzymane bardzo dobrze, żadnych błędów, przynajmniej na moim programie który mam do odczytu, jedynie co się dzieje rano to lekkie szarpanie silnika na zimnym, ale to trwa chwile i później już jest ok i wszystko chodzi super. Co radzicie ???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 11 września 2015, 18:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Dokładnie jaki ci dużo pali proponuje zakupić Corsę 1.0

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 12 września 2015, 15:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW napisał(a):
Dokładnie jaki ci dużo pali proponuje zakupić Corsę 1.0



Tiaaa akurat to spalanie za normalne nie jest :]


Kolego jak ze spalaniem benzyny jest normalne w normie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 323i duze spalanie
PostNapisane: 15 września 2015, 09:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B20
ROBBMW napisał(a):
Dokładnie jaki ci dużo pali proponuje zakupić Corsę 1.0

Jak się masz tak wypowiadać to może lepiej wogóle nic nie pisz :dobani: ja nie mówie że mnie nie stać na paliwo więc nie błaznuj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL