BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 12:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 06:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Wtryski PB należałoby trochę rozruszać ale zwykle wystarczy im tyle co do przełączenia na gaz. Ja miałem temp 30-35 i jakiś czas temu padły- nie wiem czy przez to. Obecnie mam 35 stopni ale to ze względu, że sterownik nie ma korekt i jak reduktor chłodniejszy to podszarpuje. Jak ktoś przyłoży się do regulacji, to może zejść do 15 stopni a to jednak spora oszczędność, bo przy obecnych temperaturach muszę kawał drogi na benzynie ujechać. Jeśli komuś na tym zależy, to zadbałbym o dobre filtry lpg i ich regularną wymianę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 06:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Lokalizacja: Gryfino
Moje BMW: f11
ciekawostka, moje M54b30 grzeje się MEGA szybko. ustawione mam na 40st, a nawet przy zimowych minusach przełączenie nie trwa dłużej niż 5 minut. Poruwnuję to z M50b25, które potrzebowała 2 krotnie więcej.
Czasem na trasie przegonię auto na pb. Zresztą nie tankuję LPG zanim się nie skończy i wtedy jadę na pb puki nie znajdę jakiejś ''zaufanej stacji''.

Trochę off, ale co myślicie o tankowaniu gazu na tanich stacjach typu Auchan czy Carrefuor? Czy gaz na tych stacjach z racji ceny też jest słabszej jakości? Słyszałem opinie, że nie ma róznicy gdyż wszyscy w okolicy biorą gaz z jednego miejsca.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 06:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja tankuję na małej stacji i problemów brak a nawet 20gr taniej niż na zrzeszonych stacjach. Kiedyś zapytałem skąd biorą gaz to Pan odpowiedział, że kierowca jedzie na wschodnią granicę kraju i tam bierze od tego kto ma taniej. W sumie mocno mnie to nie zdziwiło :P

Dla mnie wyznacznikiem jest to jak brudny filtr mam przy wymianie (pod warunkiem, że to porządny filtr). Ja sugeruję się też tym, gdzie tankuje nauka jazdy i taksówkarze. Oni wiedzą gdzie jest "dobrze i nie drogo".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 07:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Lokalizacja: Gryfino
Moje BMW: f11
Z tymi taksówkarzami to bym uważał :> oni dalej zjeżdżają na luzie z górki bo tak jest ekonomicznie xD

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 10:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
tankuje na statoilu, taka wersja 123; gaz maja w okolicach 2,50-2,60 wiec tragedii nie ma. Co do wtryskow pb to tez wydaje mi sie ze wystarczy im tyle ile sobie pochodza przed zagrzaniem. Ale jak mi gazu braknie to tez pare km sie zrobi nim zatankuje. Pb mi schodzi za niecale 50pln na miesiac, raczej malo jezdze na krotkich odcinkach, od tego mam mpk :)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 16:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 312
Lokalizacja: Olkusz
Moje BMW: E36 323 qp
Kod silnika: M52B25
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103417
2fst4u napisał(a):
misieek323 napisał(a):
na 30' ustawione (zima lato)


Z tego co kojarze zalecana temperatura to 40' i nie rozumiem czemu ludzie ustawiają niżej. Pb szkoda?

yyy 30 stopni ustawi Ci wiekszość normalnych gaziazy jest to optymalne ustawienie i wg. mnie bardzo dobre i wystarczające jak masz dobre wtryski jak masz MJ albo Valteki to jedna zima i po nich. Ale sądzac po twojej wypowiedzi ze 40' to zalecana wnioskuje ze masz Landi Renzo
tam nie da sie niżej ustawić :)

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 17:08 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23100
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
nygus Statoil 1.2.3 to dość dobry wybór ponieważ zawsze gaz waha się o 10-14gr taniej :) Dokładnie tak jest u mnie gdzie jest w promieniu 300 metrów Shell, Statoil i Statoil 1.2.3 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 17:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 411
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 328i / E46 320Ci
Kod silnika: M52TUB28/ M54B22
Ja mam barracudy, od września, przejechane na nich jakieś 4 tys dopiero, ale w zimowcyh warunkach i jest git wszystko z nimi git, temepratura przełaczania ustawiona na 20 stopni w E46 z silnikami R6 jest to obojęten jaką temperature sie ustawi 20 czy 40 bo i tak sie przełacza przy 40 ;p - podglądane inpą i informacje potwierdzona u Nikodema :) Co do spalania to nie wiem mi 2,8 w mieśice pali 17/100 jezdze wręcz bardzo dynamicznie czesto pod odcinke ;p Co do głośności ich to nie wiem jak mogą być cichsze od benzynowych, jak moje nowe słychać, w znjomych BMW też są hany i barracudy i też je słychać, moze ktoś to pisął porównując dźwięk do zużytych czerwonych valetków które klepały jak diesel ;p

Co do tankowania 90% tankowań to Auchan, i nie widze roznic w spalaniu w porównaiu z innymi stacjami (na kórych tankuje z przymusu BP, Orlen, Shell) Co do spadku mocy, nie wiem ja tam nie czuje róznic pomiędzy stacjami. Mam instalke na redukotrze Landi Renzo który nie generuje spadków (do 0,05bara), wystrojona jest tak jak powinna przez korekty po obrotach.

_________________
BMW KLUB SZCZECIN
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 20:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
Szczurek1986 napisał(a):
nygus Statoil 1.2.3 to dość dobry wybór ponieważ zawsze gaz waha się o 10-14gr taniej :) Dokładnie tak jest u mnie gdzie jest w promieniu 300 metrów Shell, Statoil i Statoil 1.2.3 :)

a u mnie nie? :P o tych samych stacjach mowie, jestem z widzewa mam je pod nosem. Nie wiem czy zauwazyles ale w niedziele na 123 jest zawsze taniej :)

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 10 lutego 2014, 21:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Lokalizacja: Gryfino
Moje BMW: f11
misieek323 napisał(a):
yyy 30 stopni ustawi Ci wiekszość normalnych gaziazy jest to optymalne ustawienie i wg. mnie bardzo dobre i wystarczające jak masz dobre wtryski jak masz MJ albo Valteki to jedna zima i po nich. Ale sądzac po twojej wypowiedzi ze 40' to zalecana wnioskuje ze masz Landi Renzo
tam nie da sie niżej ustawić


akurat mam staga isa2 i wtryski hana 2000, gaziarz ustawial mi na 25 ale celowo powiedzialem zeby ustawił 40
dlaczego? moze poprostu wole dmuchać na zimne :D a pare km na pb wiecej nikomu nie zaszkodzi. rocznie robie jakies 18tkm, cykl mocno mieszany. pb tankuje za 100zł moze raz na 2 miesiace.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 323 jakie wtryski Hana czy Barracuda
PostNapisane: 11 lutego 2014, 16:44 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23100
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
nygus napisał(a):
Szczurek1986 napisał(a):
nygus Statoil 1.2.3 to dość dobry wybór ponieważ zawsze gaz waha się o 10-14gr taniej :) Dokładnie tak jest u mnie gdzie jest w promieniu 300 metrów Shell, Statoil i Statoil 1.2.3 :)

a u mnie nie? :P o tych samych stacjach mowie, jestem z widzewa mam je pod nosem. Nie wiem czy zauwazyles ale w niedziele na 123 jest zawsze taniej :)



Zauważyłem dobrze prawisz :D

Skoro tak to dokładnie o tych samych stacjach piszemy :)

ooo że My się nie znamy albo o tym nie wiemy :D


Napisz na priv jakimi ulicami latasz :P


Benyznki sobie leję zaraz po zapaleniu się żydka za 50 zł i tak w kółko :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL