BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 09:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] BLOS w 1.8 M40
PostNapisane: 28 maja 2006, 16:47 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Witam,

Czy ktoś już zakładał BLOS'a do 1.8 M40?
Zastanawiam się nad tym, ale wyczytałem że istnieją tego 2 wersje
- zwykła 320 pln
- z centralką BRC Just - nie znalazłem nigdzie do sprzedania

I teraz:
- kupić manualnego blosa i:
- podłączyć do niego tą krokówkę którą mam (autronic AL800) i zostaje kwestia jak zestroić krokówkę z manualnym blosem (z tego co widziałem na zdjęciach) w blosie z elektroniką idzie krokówka tam gdzie jest główna śruba w manualnym, więc w teorii otwarcie na max tej śruby i krokowy od al800 na wężu powinien działać jak blos z elektroniką (jak jestem w błedzie co do konstrukcji blosa niech ktoś mnie z niego wyprowadzi)
- podłączyć blosa bez elektroniki i zobaczyć jak będzie
- szukać blosa z elektroniką
- olać blosa

Czy ktoś ma blosa i mógłby mi podać dokładne wymiary otworu na maksymalnym otwarciu jaka jest 'wewnątrz' blosa?
W oryginalnym dolocie pole otworu wejścia dla powietrza wynosi 25cm^2. Jeżeli wyjdzie mi pole otworu w BLOSIE mniejsze to opcja 'olać blos'... musi być więcej gdyż wyjcie z przepywomierza ma d=6cm a BLOS ma w sobie klapke która jakby nie bylo stanowi opór... (i tu rodzi się pytanie czy ta klapka nie stawia większego oporu niż standardowa zwężka w przepływce)

Czy ktoś ma jakiś 'myk' jak wsadzić blosa który nie jest mały w dolot w e36 m40 tak żeby nie ciąć oryginalnej gumy i nie odłaczać silniczka krokowego od benzyny?

Rzeczy które ogólnie znalazłem o BLOSIE:
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=89597&c=0&f=38 - fotka blosa z elektroniką
http://www.allegro.pl/item106822126_gaz ... y_brc.html - tutaj facet sprzedaje blosy. Jest też paru innych, trzeba sobie wpisać 'blos' w wyszukiwarce.

ale tam jakoś za wiele nie wiedzą 'ktoś ma' komuś działa ale wszystko to teoretyzowanie. Jestem gotów wyłożyć na to 3 i pół bańki żeby się pobawić ale chciałbym najpierw wiedzieć czy w ogóle jest sens i czy ktoś zna odpowiedzi na moje powyższe pytania :)

--
Kolejny mega wątek o blosie
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=5828

fakt faktem 'jak to zwęża' nie napisali, może sie jakoś dowiem od któregoś z nich.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lutego 2007, 09:44 przez Kyokushin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sierpnia 2006, 17:24 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
wiem ze cie to nie interesuje bo masz juz sekwencje ale srednica blosa wewnatrz to 65/37 to podał mi sprzedawca.Mnie tez korci ten blos bo na sekwencje nie ma kasy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2006, 08:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: PoznaĂą
z tego co mi wiadomo to BLOS jest w pełni mechaniczny, żadnej elektroniki nie potrzebuje. Elektronika w BLOS'ie znalazła sie dlatego ponieważ wprowadzono nowe normy co do zasilania gazem i jeżeli auto posiada lambde to także musi posiadać silniczek krokowy który reguluje podawanie gazu.

Także sie zastanawiam nad BLOS'em i bedzie napewno ten bez elektroniki. Po jednym wystrzale gazu mam juz dość i chce coś zmienić... co to sie okaże :) moze 2 auto...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2006, 11:09 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
blos w 100% nie eliminuje możliwości wystrzału


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2006, 17:33 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Ja już sobie odpuściłem z tym BLOSem, założyłem sekwencje.. spalanie w trasie mi spadło z 13 do 9-10 i jestem zadowolony bo osiągi jak na benzynie... ile pali w mieście jeszcze nie wiem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sierpnia 2006, 18:51 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
cos miałes kyo nie tego =; u mnie na trasie pali ponizej 11 l w miescie ok 13l


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 00:45 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Lego napisał(a):
u mnie na trasie pali ponizej 11 l w miescie ok 13l


coś i tak masz nie tego bo mi pali mniej zarówno na trasie jak i w mieście

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 10:26 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
mam m40. Ogólnie benzyny to pali dyche w mieście. W trasie nie wiem, ale ogólnie ten silnik nie należy do ekonomicznych. Zobaczymy jak będzie palił w mieście, z ostatnich wyliczeń wyszło 11.5, co na tle poprzednich 14-15 wygląda dobrze. No i jeździ lepiej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sierpnia 2006, 10:32 
Kyokushin napisał(a):
z ostatnich wyliczeń wyszło 11.5, co na tle poprzednich 14-15

:D
U mojego wujka w Astrze 1.8 16V spala w miescie 9.5-10l a na trasie 9l


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2006, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Gliwice
Ja właśnie założyłem blosa do M 50, i powiem wam że po niecałych dwóch dniach eksploatacji jestem bardzo zadowolony, czekam jescze na wyniki spalania, ale na mikserze był słaby ciągłe problemy z wolnymi, i problemy z gasnięciem przy wrzuceniu na luz przy większych prędkościach a po założeniu blosa idealne jałowe i moge gnać 160 i na luz wrzucić i jest oki, no i w porównaniu z mikserem to naprawde odzyskał wigor. Fakt faktem że nawet na mikserze nigdy mi nie strzelił, tak wiec to nie był powód zamiany na blosa, ale teraz na gazie śmiga super. Napisze cos więcej jak zlitrażuje go.
A dodam że na mikserze w mieście ciągnał koło 16 l/100 ptzy normalnej jeździe bez popisów a na trasie koło 12, ale wyprzedzanie do ciekawych nie należało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 września 2006, 21:47 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
no czekamy Barto na relacje co do spalania,byłes na analizatorze spalin?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 września 2006, 15:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Gliwice
na analizie narazie nie byłem zatankowałem i czekam az wyjeżdże wszytsko, wtety zobacze ile pali, i pojade na analize


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2006, 17:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Gliwice
Pierwsze relajce po tankowaniu, - spalanie 13.9, a zrobiłem około 100 km w miescie i 50 w trasie przy predkosci koło 130 km/h. To spalanie przy standardowym ustawieniu blosa, teraz go rozkręciłem o 180 st i znowu próba spalania. Jazda raczej spokojna w mieście starałem się jeździć tak jak na zwykłym mikserze zeby móc porównać spalanie. Oczywiście pare razy poszalałem bo trudno sie opanowac jak fajnie zaczyna ciagnąć od 3.5 tys. Na mikserze palił mi 16 miasto i 12 trasa przy ekonomicznym ustawieniu, jak rozkreciłem dość fajnie ciagnął ale i paliwo znikało szybciej bo spalanie było 19 miasto i 15 trasa. Także jestem póki co bardzo zadowolony i polecam gorąco blosa do tego silnika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2006, 09:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: czĂŞstochowa
No właśnie ja chyba też muszę zapodać blosa bo po zmianie z manuala na automat spalanie z 17tu na 21lit. wskoczyło. dużo czytałem na ten temat i powiem że nie spotkałem się z negatywną opinią chyba dzieła :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2006, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Gliwice
dalsze relacje ze spalania, po odkreceniu śruby w blosie o 180 st od ustawienia standardowego spalanie tylko w miescie na raczej krotkich odcinkach wynioslo 15l przy normalnej jeździe , zastanawiam sie czy jeszcze troche nie wykrecić, hmmm. No zastanowie sie, ale jak znajede czas to pojade tylko sprawdzić na analizator czy oby mieszanka nie była zauboga, znając gazowników bedą chcieli kręcić w reduktorze :-k :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2006, 22:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 818
Lokalizacja: PL
Moje BMW: saab 93 SC
Kod silnika: Z19DTH
Dzisiaj zrobilem test spalania po montazu blosa... 100% miasto ( przykorkowany Krakow ).. dystans 100,6KM. Jazda normalna, kilka razy przekroczylem 4.5k rpm :roll: Wynik 15,3L

Ps. GAZ tankowany na tej samej stacji Shella :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2006, 22:49 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
mi na mikserze ](*,) spala ok 13,wszystko krótkie odcinki,bardzo dynamiczna jazda 1,2 prawie zawsze do 5 tys/obr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2006, 11:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: Gliwice
no raczej nie mozemy porownywac Ket do Krakowa, u mnie z mikserem palił mi 16 pryz normalnej spokojnej jeździe a pojechałem do małego miasteczka to spalanie mieście 12, tak wiec miasto nie rowne miastu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2006, 20:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 30
Lokalizacja: czĂŞstochowa
No witam po długiej przerwie! zapodałem blosa i polecam do dużych pojemności jest rewelka wkręca sie do czerwonego ciągnie z dołu jak przestawię na benzynę to nie ma takiego ograniczenia jak na mikserze gdyż dzióra przelotowa jest dużo większa. na początku trochę się motałem ale trzeba było jechać na analizato spalin ustawić i po problemie. i konieczne u mnie było założenie na wężu tuż przed blosem elektrozaworu gdyż po wyłaczeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu auto odpalało na dwóch mieszankach benzyna i lpg czyli były problemy z odpalaniem bo silnik był zalewany. dzieje się tak jak ktoś ma za bardzo wydajny parownik jak narazie wszystko ok. taka jak pisałem wcześniej mam automat i na mikserze spalanie było po mieście do 21l a teraz do 17l czyli pali tyle co paliła na manualu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, 23:08 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
jaki elektrozawór?ile kosztuje jak to wyglada?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL