BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 19:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Map sensor , odpalanie , utrata mocy
PostNapisane: 16 grudnia 2012, 14:02 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Mam taką zagwostkę , podczas użytkowania auta (e36 m43 instalacja akme) na samej benzynie wszystko chodzi ok. Natomiast jak użytkuje na gazie to mam problemy.
1.Odpalanie auta , jeśli pojezdze sobie na gazie to następnego dnia czy kilka godzin po jezdzie jak chce jechać auto strasznie długo kręci żeby odpaliło. Świeczki , filtry , przewody wymienione , z racji tego że gaz jest bardziej wrażliwy na uszkodzone te podzespoły - Takie coś może powodować czujnik podciśnienia ??
2.Przełączanie auta na gaz, strasznie długo trwa , wskazówkę temp mam w pionie a gaz się nie przerzuca i czasem muszę zrobić z 15 km żeby się przerzuciło , nie jest to wina temperatury na zewnątrz , w tamtą zimę o wiele szybciej mi się przełączało. Tutaj jestem na 100% przekonany że winny jest czujnik podciśnienia - map sensor.
3.Jak już się przełączy na gaz to jazda nie jest płynna , tak jakby się dusił i nie bardzo chciał jechać , po za tym czuć że jakby było duuużo mniej (nie)mocy (całe 102hp). Czy w tym wypadku również odpowiedzialny jest za to czujnik podciśnienia ?
Chodzi o taki czujnik :
Obrazek
Czy jak zmienię ten czujnik będzie on musiał być kalibrowany ? Z tego co się orientuje są dwa takie czujniki i mi chodzi o ten główny , a nie kalibracyjny.
Na komputerze również pokazało jakiś błąd podciśnienia i niedziałający map sensor.
Reduktor był sprawdzany i jest ok , z tego co mi się wydaje jakiś gumowy przewód był wkładany od reduktora do cieczy i tutaj niby jest sprawne wszystko. Jakby ktoś miał taki czujnik w dobrej cenie to również prosiłbym o pw ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Map sensor , odpalanie , utrata mocy
PostNapisane: 16 stycznia 2014, 14:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 141
Moje BMW: E46 320i Touring
Kod silnika: M54B22
Garaż: było E36 316i Coupe, E46 touring 318i M43, jest e46 320i touring M54

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135300
To ja się podpinam pod temat. U mnie po 5 latach też zaczyna się ciężko przełączać na gaz (BRC-sekwencja). Myślałem że to wina pompy wody albo instalację trzeba wyregulować, ale mam podobne objawy jak ty, tyle że u mnie odpala zawsze, nawet jak zgaszę na godzinę a temp się utrzyma od razu wchodzi na gaz po odpaleniu.

Długo chodzi na PB na zimnym silniku, czasem czujnik pokazuje prawidłową temp pracy (zegary) a stale na benzynie jest.Na biegu jałowym nie przełączy się, jedyne co pomaga to trzymanie obrotów w zakresie 1500 na postoju. Ale z czasem jest coraz gorzej. Na ciepłym silniku jakby delikatnie przymulił, najczęściej na niskich obrotach przy ruszaniu, jakby się zalewał na sekundę. Myślałem że to dwa niepowiązane wątki...

edit:
Ja dziś byłem u gazownika i wsz mam ok z instalacją, moje podobne objawy wywołane albo z powodu słabej pompy wody, albo zatkanego przewodu, bo kolektor od gazu nie nagrzewa się wraz z silnikiem, wolniej to idzie. Dodatkowo u mnie na postoju ogrzewanie słabiej działa... Gazownik twierdzi że może być zapowietrzona, ale wąż od bloku silnika do chłodnicy ten górny jest ciepły, wiec wykluczam taką opcję chyba...


[mod.edit. - edytuj posty!]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL