BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 02:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Czy ktoś wie ile pali 525d kombi common rail 2003?
PostNapisane: 30 maja 2006, 19:40 
Czy ktoś wie ile pali 525d kombi common rail rocznik 2003? A ile 530D z 2002r? Albo gdzie znaleźć te dane. Zastanawiam się nad kupnem, a że dużo jeżdżę, chcę wiedzieć prawdę ile będę wydawał na paliwo. Z góry dziękuję


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2006, 20:46 
Sedan 530d:
Cykl Pozamiejski:
5,6l na 100km
Cykl miejski:
9,7l na 100km
Touring 530d:
Cykl Pozamiejski:
5.9l na 100km
Cykl Miejski:
9,6l na 100km

Sedan 525d:
Cykl Pozamiejski:
5,3l na 100km
Cykl Miejski:
9,2l na 100km

Touring 525d:
Cykl Pozamiejski:
5,6l na 100km
Cykl Miejski:
9,5l na 100km


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 maja 2006, 20:56 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Jurek_320i, wydzieliłem twoj post mysle ze wiecej się dowiesz na temat spalania tych dwoch modeli jeśli to będzie osobny temat a nie przyłączony do innego :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2006, 12:13 
Dzięki za info. Myślę, że do tych danych trzeba z 20% doliczyć, ale i tak jest nieźle. Teraz w mieście spalam 13l i nie chce być mniej. Mam gaz sekwencyjny więc nie boli tak bardzo, ale wkurza mnie już wożenie zapasu za siedzeniem. Bagażnik jest zajety przez psa....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś wie ile pali 525d kombi common rail rocznik 200
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 22:21 
Jurek_320i napisał(a):
Czy ktoś wie ile pali 525d kombi common rail rocznik 2003? A ile 530D z 2002r? Albo gdzie znaleźć te dane. Zastanawiam się nad kupnem, a że dużo jeżdżę, chcę wiedzieć prawdę ile będę wydawał na paliwo. Z góry dziękuję



jeden kolega ma 530d sedan automat - cykl mieszany 10 max

inny ma 530d kombi manual - cykl mieszany 9 .

ja mam 520d sedan manual - cykl mieszany- 8 ale to max


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 stycznia 2007, 22:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Jurek, napisz na priv. do Przemek, on miał taką sztukę (E39 525d) więc powie Ci prawdę :)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 stycznia 2007, 00:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
ja mam 525d i jestem bardzo zadowolony , jest oszczedna pali kolo 10 jak rusza sie zrywnie ale jak sie jezdzi oszczednie i duzo na luzie to mozna zejsc do 8.A na trasie to juz zalezy od predkosci sredniej przy predkosciach 90-100-110 spali ci niewiele ponad 5 litrow.Co lepsze da sie zejsc ponizej 5 litrow:D sprawdzalem:D tylko trzeba jechac 90 km\h i co wieksza gorka-luz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 stycznia 2007, 11:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D25
Witam,
Ja mam 525d kombi 2002 rok.
Spala mi:
Lato
10,8-11 w mieście
6,7-7,2 na trasie w zależności od stylu jazdy

Zima
10,2-10,5 w mieście
6,7-7,2.

Ale mam takie uwagi w mieście jeżdzę BARDZO krótkie trasy to raz, samochód stoi w ogrzewanym garażu to dwa, w lato mam klimę włączoną non stop to trzy.
Opony letnie 235/45R17, zimówki 205/65R15. Jak widać ma to ogromne znaczenie bo mnie na szerszych letnich pali ok 0,5 litra więcej. No może tez w lato są lepsze warunki i ostrzej się jedzie, do tego klima. W każdym razie takie jest spalanie u mnie.

Pozdro
MCZ


Aha, zapomniałem skrznia automat (steptronic)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2007, 08:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
ja mam 525dA i o dziwo moj w miescie pali mniej, bo do 9,5 max. zazwyczaj jest to oklo 8,5l. fakt, ze jezdze bardzo delikatnie. nigdy nie przekraczam 2000 obr/min i prawie nigdy nie jezdze wiecej niz dozwolona. natomiast na trasie nie szarzuje, ale jezdze dosc dynamicznie i najnizsze spalanie jakie mialem to bylo 7,3 a najwyzsze 7,8, ale nigdy nie lecialem zadna autostrada.

co do opon to zima 225/55/16 a w lato 245/40/18. roznic w spalanie nie zanotowalem, ale to moze zasluga opon HP na lato.

zrobie taki maly OT i mam pytanie do MCZ - jak zmiescily Ci sie 15 w samochodzie po liftingu? u mnie absolutnie nie wchodza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2007, 22:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
milek napisał(a):
zrobie taki maly OT i mam pytanie do MCZ - jak zmiescily Ci sie 15 w samochodzie po liftingu? u mnie absolutnie nie wchodza.
milek napisał(a):
zrobie taki maly OT i mam pytanie do MCZ - jak zmiescily Ci sie 15 w samochodzie po liftingu? u mnie absolutnie nie wchodza.

no przeciez w serii byly 15 calowe!! ja tez mam na zime 15.Moze masz cos w ukladzie hamulcowym zmienione?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 09:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
w serii byly z cala pewnoscia 16 cali


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 11:00 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 55
Lokalizacja: Dolny Slask
milek napisał(a):
w serii byly z cala pewnoscia 16 cali


W serii byly na 100% 15-tki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2007, 16:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D25
Milek,

Koła 15" tym modelu były w standardzie. I na 15" ją kupiłem. Ponieważ oponki były już słabe a dodatkowo nie podobają mi się te 15 to dokupiłem sobie na lato 17" od e60. A te "brzydale" zostały na zimówki.
Tak jak Tomasz myślę, ze masz coś w układzie hamulcowym zmienione. Może tarcze M power? Albo "cóś"
Ja tez mam do Ciebie OT. Jak daja radę oponki /40. Przecież to strasznie niski profil. Ja na /45 mam cykora na Warszawskich wertepach.
I co ta są opony HP? Hewlett-Packard??? :rotfl: :rotfl:


I jeszcze uwaga co do spalania. Ja w jeżdzę normalnie. Bez szarży ale nie na emeryta. Zresztą poprzedni mój samochód miał 3.0 V6 i palił w tych warunkach 16-16,5 więc teraz to i tak uważam że jeżdże za darmo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 07:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
faktycznie, przyznaje sie bez bicia 525d, 520d i 520i mialy w standardzie 15". nie wiem co bylo w moim zmienione, ale 15" nie da sie tam upchnac.

profil 40 daje rade bez problemu. oczywiscie pulawskiej nie zrobisz z predkoscia 140 km/h, ale da sie jezdzic. straty komfortu nie poczulem. co do HP to oznacza High Performance.

w kwestii spalania to sam juz nie wiem. za kilka dni bede mial pomiary co sie dzieje przy mrozach, na nowym paliwie i 2 x dziennie dzialajacym webastem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D25
Jeśli się nie da założyć 15" to znaczy że masz większe tarcze albo większe zaciski. No a najpewniej jedno i drugie. Ale w przypadku hamulców im większe tym lepsze więc ja bym się tylko cieszył.
No właśnie teraz sobie pomyślałem jeszcze o tym spalaniu. Wielkości które ja podałem to spalanie OBLICZONE przeze mnie czyli uwzględniające wszystko (WEBASTO!!!!) a nie pokazywane przez komputer. Wydaje mi się że OBC obliczając spalanie nie uwzględnia właśnie np. paliwa zużytego przez webasto. A przecież nie można go wyłączyć więc trzeba uwzględnić w ilości spalonego paliwa.
OBC teraz pokazuje mi 9,5 l/100 ale to jest średnia z jazdy po mieście i poza i wogóle "średnia ze średniej" na odcinku ok 1800 km.
Ponadto myślę, że opony mają jednak wpływ na spalanie. Nie chodzi tu nawet o szerokość (chociaż też ma wpływ) ale o firmę i bieżnik. Ja mam lato 235/45 Fulda Carat Excelero a zima 205/65 Dunlop SP WinterSport.
Wystarczy że Twoje są innej firmy i mają inny bieżnik, mniejsze opory i już. Tak miałem w poprzednim wozie. Wymieniłem letnie Micheliny na Fulda i spalanie poszło w górę o 0,5 l/100.
Jeśli do tego jeździsz delikatniej niż ja, a do tego trochę dłuższe niż ja trasy i już masz literek mniej. A czy Ty masz kombi? Bo to też rzutuje na spalanie.
Jakie paliwo? Ja "używam" Statoil (głównie) albo BP albo Neste24.

Zresztą o czym tu mówić. Według instrukcji 525dA powinien palić:
Miasto 11,1(sedan)-11,5(kombi)
poza miastem 6,3-6,4.
Więc przynajmniej w mieście obaj jesteśmy w normie.

140 na Puławskiej?? :przestraszony: Jeżdżę Puławską codziennie, czasem nawet kilka razy, nigdy nie dałem rady ponad 100, nawet późno w nocy. Zresztą po co? Mam małe dzieci, mam dla kogo żyć.
Tak przy okazji to musimy mieszkać gdzieś niedaleko od siebie skoro obaj jeździmy Puławską.

Pozdro
MCZ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 09:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
dziwne. Mnie w 525d touring palił około 8 w mieście przy normalnej jeździe hmmmm .... może jakąś oszczędną wersje miałem, ale teraz e60 530d mi pali 9 w mieście więc chyba trafiam na jakieś super oszczędne sztuki, albo nauczyłem sie ekonomicznie jeździć :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lutego 2007, 12:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
duzo zalezy do jazdy. bardzo duzo... ja tez mam chyba wersje econo bo mimo ogrzewania wnetrza i mrozow wyszlo 10l.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lutego 2007, 14:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
milek napisał(a):
duzo zalezy do jazdy. bardzo duzo... ja tez mam chyba wersje econo bo mimo ogrzewania wnetrza i mrozow wyszlo 10l.


no i trzeba dodać że jest różnica między automatem i manualem. nie miałem automatu więc moje dane odnoszą sie do silnika z maualna przekładnią


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2007, 15:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
kurde 10l\100 km to duzo jak na 525d.Mi pali 8 litrow fakt ze duzo jezdze na luzie ale tez czasami wcisnie sie do podlogi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2007, 11:10 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 81
Lokalizacja: Lubelskie
ja mam 525d i narazie na standardowych kolach 205/65/15 i na takich gumach pali przy 100 km/h około 4,5L. Założysz opony 225 i już będzie wtedy o litr więcej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL