BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 05:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 00:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Moje BMW: E46 325Ci
Kod silnika: M54B25
Witam,

Mam pytanie do Was czyli użytkowników BMW E36 z silnikami R6, głownie interesuje mnie silnik 2.5, 2.8.
Moje pytanie brzmi następująca iż planuje kupić samochód, iż mój Ojciec sprzedał swój z powodu iż był już stary i w ogóle, i ja od początku mówiłem ze szukam dobrego egzemplarza E36 w wersji Coupe z silnikiem min. 2.5, 2.8 z instalacja gazową sekwencja oczywiście, to dostałem od razu "zjechany" od Ojca że to jest BMW, to są paliwożerne silniki i że w ogóle BMW dużo pali i że jak mam kupować BMW to nowsze czyli E46 (w dodatku dodał aby kupić z silnikiem 1.6 / 1.8 :rotfl: ) a nie pchać się w stare E36 gdzie wg. niego te blachy już są skorodowane i żebym kupił dobry egzemplarz, to on mi się rozsypie w ciągu 2-3 lat, nawet jeśli był na nowo malowany to mi powyskakują pęcherze rdzy.
I też że silnik 2.5, to jest 2.5 i spala dużo bo to pojemność i spalanie na mieście będzie wynosić nie mniej niż ok. 18-20 litrów.

Dodam że jestem fanem marki BMW, lubię ten samochód i "lubię" tylny napęd, w sensie może nie że lubię bo można powiedzieć że nie mam z nim wcale doświadczenia.

Czy rzeczywiście silnik 2.5 z instalacją gazową sekwencją w mieście spali 18-20 litrów gazu ?
Proszę nie zaniżać spalania, że np. z super super ekonomią jeżdżone, tylko dość dynamicznie po prostu lubię przyspieszać, nie jeżdżę jak emerytowany dziadek tylko jak do tego czego jest stworzony silnik 2.5.

Ojciec mi mówi że lepiej dozbierać i kupić np. Audi S3 z silnikiem 1.8T (220 ~ 280 koni), i będzie mi mniej spalał na gazie w mieście, i mówi że w BMW jest tylny napęd i że to jest "śmierc", a sam mi proponuje S3 która posiada przedni napęd owszem, ale pewne wersje mają ponad 250 koni pod maską w lekkiej budzie.

Po prostu, jest pewną "sprzeczka" że nie będzie mnie stać na paliwo na ten samochód, i takie tam.. a nie wydaje mi się aby takie S3 paliło mniej od BMW 325... i też nie wierze w to że 18-20 litrów gazu spali na mieście, nawet przy kręceniu silnika do 7 tyś obrotów..
A te wnioski mój Ojciec bierze że kiedyś jego kolega miał 2.5 w BMW ale na benzynie, i drogo to wychodziło i też sam też miał Audi i silnik 2.8 i 'niby' koszt 100 km po mieście kosztowało go 50 zł na gazie, bo spalał mu 19 litrów, i mówi ze BMW jeszcze więcej spali.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 07:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 164
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 323Ci
Kod silnika: M52TUB25
Poczytaj sobie raporty spalania w tym dziale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 09:42 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na większość swoich pytań masz odpowiedź na forum - zapraszamy do czytania :ok:


Nie słuchaj taty i kupuj mityczne dwa łosiem :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 11:36 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
20 litrów gazu to 4.4 nie wiem czy weźmie przy w miarę dynamicznej jeździe.

Kupuj 2.8 :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 13:16 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
Sikora napisał(a):
20 litrów gazu to 4.4 nie wiem czy weźmie przy w miarę dynamicznej jeździe.

Kupuj 2.8 :rotfl:

po mieście to czasem ciężko się zmieścić w 20, nawet przy normalnej jeździe,

2.8 też może łyknąć 20, ale tu trzeba już ostro cisnąć

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 13:22 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Sikora napisał(a):
po mieście to czasem ciężko się zmieścić w 20, nawet przy normalnej jeździe,
jak masz automat to tak, ale w manualu, ja jeszcze nie przekroczyłem 20 przy normalnej i dynamicznej jeździe. Przy pałowaniu od świateł do świateł i każdym biegu do odcinki to i w 35L ciężko się zmieścić.
Przy normalnej jeździe 2.8 pali do 13-14L, trasa do 10, przy szybszej trasie do 12, powyżej 200-14L. B28+dobra instalacja to największa ekonomia i nikt mi nie wmówi, że jest drogo.
Przy M60B40 jazda na tempomacie na dystansie ponad 150km w jedną stronę 220km/h +kilka przyspieszeń i kilka zwolnień jak ktoś się wciął wychodzi 19,7L. Sprawdzone ostatnią trasą do Drezna

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 13 lipca 2013, 14:37 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Spalanie o jakim wspomniał Wojt4S90 odnośnie motorowni 2.8 jest jak najbardziej trafne :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 18 lipca 2013, 08:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 39
Posty: 2
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M52B28
Jeżdzę E36 coupe M52B28 z sekwencyjnym LPG: Stag 300ISA2, wtryski Hana zielone, reduktor ACR01.
Spalanie: miasto z klimą DO 14 l LPG/100km i zdarza mi sie "depnąć" kawałek dość często, miasto bez klimy do 13 l LPG/100km paliła. (przy całkiem spokojnej jeździe jakieś 12 weźmie), trasa 90 - 130 km/h - około 10-11 l LPG/ 100km, trasa 140 - 200 km/h - 13l LPG/100km.

Jeździłem też wcześniej około roku E39 528i z sekwencją i paliła mi po mieście 12,5 L LPG/100km ?:)

Takie mniej więcej liczby w M52B28 mi wychodzą.

No i dodam oczywiście kupuj 2,8 ! Pozdrawiam

PS. Kapcie 205/45 R17


Ostatnio edytowano 19 lipca 2013, 09:30 przez guss, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 18 lipca 2013, 09:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 250
Lokalizacja: Podlaskie
Moje BMW: e36/e46
Kod silnika: m52b28/m54b30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=126745
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154523
m52b28 to jeden z najlepszych motorów jakie mogą być w aucie marki bmw :)
Przy sekwencji staga 300 i kapciu 205/50/15 miasto spalilo mi 9-11l, trasa 7,2 - 9l LPG, dając szersze lacze np 225 wzrost masz ok 1-2l LPG na 100km.

Koszty utrzymania e36 sa niższe od e46 czy e39.
Jak trafisz na dobre zadbane e36 cp m52b28 to będzie wdzięczne auto i wóz nie odnotuje dużego spadku wartości jakbyś chciał kiedyś później sprzedać. Nowsze auta mają tendencje do czasowego autodestrukcji bo producentom zależy byś często zmieniał auta ;) wyobrażasz że te audi które ojciec Ci oferuje jak coś kleknie z tym dieslem to naprawy sa drogie, no i nowsze roczniki szybko rdzewieja( moja z 95r pochodzi z włoch i rudej nigdzie nie ma! )

Miałem m43b16 e36 97r z niemiec sedan tym autem zejście poniżej 9l LPG na 225 nawet w trasie to zakrwawalo na cud często prozaiczny, nie jedzie, nie robi, taki dupowoz który ma nawet problem z 5 osobami na pokładzie. poszło do żyda bo nie opłacało mi się swapowac do niego motoru - rdza :/
Podobnie motory zachowuja się w e46 jedynie warte uwagi motory to 2.0D (często duże przebiegi mają) 2,8 lub 3,0(diesel jak trafisz na zajechanego to koszta napraw zjedzą Ciebie, bezpiecznie brać benzynę + LPG)


Nie daj się ojcu, bo sam też wojowalem ze swoim ;) sceptycznie patrzył i też straszył kosztami które sa w miarę przystępne na moją kieszeń :)
Nie żałuję że jestem przy bmw!

_________________
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”
Obrazek
The mythical BMW E36-->Obrazek
The Legendary BMW E46-->Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 18 lipca 2013, 11:59 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Musisz uświadomić tacie że się nie zna.................................................................................................................na BMW :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 18 lipca 2013, 20:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
whatdefak, widze ze 18tka za pasem wiec postaram sie Tobie i tacie podsunac kilka tematow do przemyslenia. Rozumiem, ze to ma byc pierwsze wlasne auto. Na poczatek napisz ile masz kasy to bedzie latwiej cos doradzic. Musisz byc swiadomy, ze e36 to już leciwe auto. Standard to wlasnie problemy z korozja i powydpadkowa przeszlosc. Jako ze nie masz doswiadczenia z RWD, to w gre wchodzi tylko polift, wyposazony w ASC czyli kontrolę trakcji. Pamietaj, ze koszty utrzymania auta to nie tylko zaup paliwa. 15 letni samochod bedzie wymagal ciaglych napraw- licz sie z tym. To nie jest punto dziadziusia, co sie zmieni olej raz na rok i kola się jakos kreca- szczegolnie jak chcesz miec wszystko tip top. Czesci do BMW sa stosunkowo drogie. Jak ktos ma porownanie z Forda, Fiata itp, to bedzie go bolało. m52 to co prawda najbardziej udane silniku swojego okresu, ale policz sobie koszt obydwu sond, przepływki i regeneracji vanosa- troche wychodzi, prawda? Jak Cie stac to spoko. Wpominasz o S3, wiec rozumiem, ze kosty nie sa problemem.

Co do gazu, to generalnie wyglada to tak, ze jak kupisz z gazem, to i tak WSZYSTKO masz do wymiany. Jak Ci sie poszczesci, to butla i sterownik zostana:P Na DOBRA instalkę trzeba wylozyc od 3 tys w gore- nie ma że boli. Dobry fachowic sie ceni- kiepski przysporzy wielu problemow. Jak masz o gazie tyle pojecie, ze z "sekwencja do dobrze" a 2gen to źle, to kupuj w benzynie i sam gazuj.

Wracajac do spalania, to jeszcze Ci poradze, zeby sprzemyslal ile zamierzasz jezdzic. Moze bedzie to tylko kilka tys w roku i spalanie to bedzie marginalna sprawa. Ojciec niech sie nie boi RWD, bo to nie jest taka nieprzewidywalna fura jak maluch czy duzy fiat- bmw e36 jest rewelacyjnie wywazone i da sie wyprowadzic nawet z konkretnego poslizu. Z reszta ASC zalatwia sprawe- mnie jeszcze nie zawiodlo :) Moja 528 kombi manual na laczku 235 pali srednio 14l gaziwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 23 lipca 2013, 16:15 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Szczurek1986 napisał(a):
Musisz uświadomić tacie że się nie zna.................................................................................................................na BMW :hyhy:


Popieram :D
Mój ojciec też był bardzo sceptyczny kiedy kupowałem swoje pierwsze BMW, a teraz sam kupił śmigło, bo mówi, że to najlepsze auta :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 23 lipca 2013, 18:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Daniel_85, Jak dwa lata temu kupiłem 328 to każdy psioczył, że to, że tamto, bmw miały się psuć palić hektolitr paliwa... Niedługo później siostra kupiła e46 318d później brat e46 320d a teraz rodzice kolejne 320d. Choć z psioczeniem nic się nie zmieniło bo oni mają "dizelki" super zaje*** nic nie palące i równie zpier*** co moje 328 palace ho, ho i w ogóle stary trup :rotfl: Przez nich aż myśle zmienić markę i od pewnego czasu jak widzę czarnego sedana e46 fl to rzygać mi się chce :rotfl:

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 23 lipca 2013, 21:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
whatdefak, najpierw to musisz sobie odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie czy szukasz auta oszczędnego i zależy ci na każdej kropli paliwa, czy chcesz jeździć BMW, bo to nie jest auto dla każdego.
Co do tego że BMW dużo pali... dużo nie dużo zależy jak na to spojrzeć na pewno więcej niż jakiekolwiek auto z przednim napędem o podobnej mocy.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 23 lipca 2013, 21:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Adam_94 napisał(a):
Daniel_85, Jak dwa lata temu kupiłem 328 to każdy psioczył, że to, że tamto, bmw miały się psuć palić hektolitr paliwa... Niedługo później siostra kupiła e46 318d później brat e46 320d a teraz rodzice kolejne 320d. Choć z psioczeniem nic się nie zmieniło bo oni mają "dizelki" super zaje*** nic nie palące i równie zpier*** co moje 328 palace ho, ho i w ogóle stary trup :rotfl: Przez nich aż myśle zmienić markę i od pewnego czasu jak widzę czarnego sedana e46 fl to rzygać mi się chce :rotfl:


Psioczyć na mityczne 328? Toż to zniewaga i profanacja zarazem :rotfl:
Głupoty gadają tylko ci, którzy nie jeździli bo się boją tej marki.. Ze spalaniem jest tak, że ile wlejesz tyle spali, nie mniej i nie więcej..

whatdefak, jeśli uważasz, że spokojnie ogarniesz koszty użytkowania 328 to kupuj i ciesz się porządnym autem a nie jakimś (sr)audi czy innym wynalazkiem..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 23 lipca 2013, 22:29 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Czytając forum dowiesz się dość dużo jeśli chodzi o koszta eksploatacji a dalej sam sobie przekalkuluj czy jesteś wstanie ogarnąć 328 finansowo. Pamiętaj również aby inwestować tylko w oryginalne części bo na zamiennikach się to zemści :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 27 lipca 2013, 00:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 13
Moje BMW: 330d e92
Kod silnika: m57n2
Ostatnio jechalem trase 1900km Katowice-dortmund bmka od brata 323i touring e46 . Srednie spalanie z kompa 8,8L jazda spokojna 120-140km/h.

_________________
Wypożyczalnia moocykli Śląsk w ofercie:

BMW r1200rt
BMW r1150gs
Honda gold wing 1800
Suzuki gsf1250

http://www.facebook.com/slaskawypozyczalniamotocykli


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 27 lipca 2013, 14:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
alan142 napisał(a):
Ostatnio jechalem trase 1900km Katowice-dortmund bmka od brata 323i touring e46 . Srednie spalanie z kompa 8,8L jazda spokojna 120-140km/h.

piszesz o gazie?

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 27 lipca 2013, 20:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 13
Moje BMW: 330d e92
Kod silnika: m57n2
Pisalem o benzynie . Myslisz ze duzo łyka?

_________________
Wypożyczalnia moocykli Śląsk w ofercie:

BMW r1200rt
BMW r1150gs
Honda gold wing 1800
Suzuki gsf1250

http://www.facebook.com/slaskawypozyczalniamotocykli


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Spalanie, ekonomia silników R6 z sekw. inst. gazową
PostNapisane: 29 lipca 2013, 10:11 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Przyzwoicie, chodź mało szczegółów podałeś :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL