BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 09:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Jaki gaz do e46 330 ?
PostNapisane: 21 września 2013, 10:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 83
Moje BMW: brak
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124368
Cześć,
niestety jestem zmuszony do założenia gazu w swoim aucie. Czy ktoś kto się zna lub ma gaz w swojej 330 mógłby mi napisać na jakich częściach powinna być taka instalacja żeby nic się nie działo. W okolicy jest niezły gaziarz, na tym gazie jeździ kilka 325 i 328 (łącznie chyba 7-8 aut) ale ja uważam że 330 to jest taki przeskok i nie wiem czy gaz nie powinien być inny/mocniejszy. Muszę tam jeszcze podjechać zapytać czy są mocniejsze części bo np ten reduktor jest do ok 230km a w 330 właśnie tyle jest.
Tutaj daje przykład gazu na jakim jeździ ostatnie auto w jakim był zakładany gaz.
Nie mam pewności czy dobrze odczytuje ale chyba: reduktor KME SILVER, wielozawór TOMASETTO, zawór OMB, jednostka sterująca STAG 300, wtryskiwacz gazu HANA, przełącznik STAG-300

Obrazek

Jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny. Aha i ktoś z łódzkiego może polecić kogoś w województwie ? Polecają Stefanowskiego w Łodzi ale ja nie mam żadnego porównania.

Jeśli moderator uważa że był taki temat to niech wybaczy, jeśli musi usunie ale wolałbym jednak nie ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki gaz do e46 330 ?
PostNapisane: 21 września 2013, 12:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 212
Lokalizacja: LKS
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
Jeżeli dobrze dobrany i założony gazik chcesz to wal odrazu do Toudiego, połowa forum jeździ na gazie od niego i każdy jest zadowolony łącznie ze mną. Zadzwoń a wszystko Ci wytłumaczy itp.

_________________
W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo fajnie, ale to bardzo fajnie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki gaz do e46 330 ?
PostNapisane: 21 września 2013, 15:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
rycerz mateusz jako że z łódzkiego nie znam nikogo godnego polecenia to sam jechałem właśnie do Toudiego by zagazować autko powiem tak solidna robota odpowiednio dobrane komponenty i do tego prawidłowo wysterowana cała instalka jak najbardziej polecam jechać do Pawła i mieć perfecto założony gaz a nie latać ciągle na poprawki bo bliżej :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki gaz do e46 330 ?
PostNapisane: 21 września 2013, 15:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Reduktor KME Silver realnie wystarcza do około 150 km ;) Jeśli gaziarz taki proponuje do 330 to jest kompletnym druciarzem...
To, że producent podaje obrabianą moc na 230 km można włożyć między bajki...

Nie wiem ile chcesz wydać na instalacje, ale podam Ci kilka przykładowych wariantów:

1. Landi Renzo Omegas, reduktor IG1, wtryski MED. Tanio nie będzie, ale jest to pełny bardzo dobry kit włoskiego producenta.
2. PRINS, reduktor PRINS, wtryski KEIHIN. Też tanio nie będzie ;)
3. LpgTech lub Stag lub KME Nevo, reduktor np. 2x Silver, wtryski Barracuda pojedyncze. Polskie podzespoły, tańsze od powyższych opcji ale równie dobre ;)

Najważniejszy i tak jest gaziarz

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL