BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 05:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 5 lutego 2014, 17:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
wrzucam fotki ustawienia mojego gazu prosze o jakis koment,jak widac opcja "wylacz przy pierwszym" nie jest odznaczona a chyba ona jest odpowiedzialna za zjadanie PB jezdzac na LPG?
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 5 lutego 2014, 19:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
opcja ta odpowiedzialna nie jest, po prostu centralka nie sygnalizuje że instalacja nie wyrabia, i ciśnienie spada poniżej zadanego poziomu. Poziom minimalny masz na 0.7, czyli już stosunkowo nisko, przydał by się po prostu serwis gazowy, zacznij od filtrów, można je samemu wymienić za parę groszy, gazownik weźnie 100 zł i puśći autokalibrację. Samemu zrobisz to za 30 zł (tyle kosztują filtry) a autoadaptacje zrobisz jak kupisz przewód i posiedzisz 2-3h na lekturze jak to zrobić. Jak to nie pomoże trzeba przejrzec reduktor, pewnie zasyfiony, zestaw regeneracyjny albo kupno nowego.

Mapa widać że jest wyregulowana "od niechcenia" czyli autoadaptacja i tyle. Linia mnożnika jest trochę za wysoko, powinna schodzić do "1", kwestia pobawić się ciśnieniem i znowu regulacja, później regulacja na drodzę.

Jeżeli masz reduktor Zavoli Zeta "S" to najlepiej go wymień, jest po prostu za słaby, ja go miałem w m50b20 i z po dość małym przebiegu już nie wyrabiał. Przydały by się dwa takie. Albo jeden porządny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 5 lutego 2014, 19:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
reduktor mam MAGIC 3 za wiele dobrego o nim nie slyszalem,kabel diagnostyczny posiadam, co pozmieniac w ustawieniach zeby bylo lepiej?
filtry wlasnie przegladam i zamowie,ogolnie brac obojetnie jaki czy z jakas konkretna srednicą?
u mnie wymiana filtrow do tej pory placilem po 120zl bo mam dwa filtry plus kalibracja,no i jak te mapy pozmieniac jak juz ogarne filtry itd?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 5 lutego 2014, 20:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
http://www.youtube.com/watch?v=JncNn-CJi2g nagralem moja zabawe z tym programem,kabel posiadam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 5 lutego 2014, 21:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
każdy ma dwa filtry w sekwencji :) filtra fazy ciekłej i lotnej, koszt jednego i drugiego łącznie to jakieś 30-50zł, kalibracja? o czym mowa jak widać że auto miało tylko samooadaptacje i tyle.

Zacznij od filtrów wymień je sam, później rozgrzej dobrze auto żeby reduktor złapał temperaturę, przeprowadż autoadaptacje, następnie musisz pobawić się ciśnieniem (śruba regulacyjna na reduktorze), tak aby mnożnik po adaptacji na końcu osiągał wartości bliskie "1". Na końcu zbieranie mapy benzynowej na trasie, następnie mapy LPG i robienie korekty. Musisz poczytać lekturę na temat kalibracji, jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie techniczne to załapiesz bez problemu.

120zł płacisz chyba tylko dlatego że przyjeżdżasz e38 z dużym motorem... ja bym ci to ogarnął za 70 zł z częściami i na pewno bym się lepiej przyłożył niż ci co ostatnio "ustawiali" twój gaz :)

Nie bój się wymiany filtra fazy ciekłej, będzie się gaz ulatniał, ale na butli masz zawór, kilka sekund i gaz się ulotni. Dla bezpieczeństwa rób to na zewnątrz bądź otwórz okno\drzwi

ja na 90% obstawiam zmęczony reduktor, skoro ustawili ci ciśnienie minimalne na 0.7 to już ostatnio musiał niedomagać. Teoretycznie ustawia się np ciśnienie robocze na 1.1, a minimalne na 0.95 i powinno hulać, 0.7 może być "niebezpieczne" ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 6 lutego 2014, 00:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Jeśli lubisz swój samochód to pierw co zrób to wymień ten reduktor, bo to taka mała bomba :)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 6 lutego 2014, 07:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
Wiem wiem ze to bomba juz o tym poczytalem. Czyli jezeli zmienie mu teraz cisnienie to on moze umrzec czy wybuchnac czy cos? Z tymi filtrami to mnie zagiales bo ja zawsze jak bylem przy ich wymianie to myslalem ze to dwa takie same filterki mi wkrecaja gdyz tak samo wygladaja srebrne z allegro za 6,50 ;/
Co do robienia mapy bo dzisiaj mam zamiar to zrobic to kasuje w programie do lpg mapy gazu i paliwa po czym jezdze chwile na PB i pozniej wlaczam lpg tez chwile jezdze i gdy odpale program do lpg to juz mapy beda wgrane w programie i bede je musial tylko mnoznikiem skorygowac zeby sie najechaly?czy jaka kolejnosc powinienem zachowac tak +/- ? a reszte doczytam juz bardziej szczegolowo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 6 lutego 2014, 09:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
łukasz a Twoja czarnula to byla mojego kolegi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 6 lutego 2014, 10:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
edibmw7 napisał(a):
łukasz a Twoja czarnula to byla mojego kolegi

:) Kogo dokładnie?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 6 lutego 2014, 10:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
Kuby z choszczna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 6 lutego 2014, 11:38 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
mam jeszcze kilka pytan,instrukcje czytam lecz potrzebuje kilku prostych porad:

1.Jesli bede krecil sruba na reduktorze w celu ustawienia wartosci bliskiej na koncu 1 to,czy w programie AC bede od razu podczas krecenia widzial ze spada ona do tej wartosci czy trzeba pokrecic wcisnac kalibracje i wypatrywac czy sie trafilo z kreceniem sruby w granice warosci koncowej 1?

2.gdy juz dam rade ustawic wartosc bliska 1,wtedy w programie ustawic cisnienie na 1.1, a minimalne na 0.95?

3. gdy juz zrobie punkt 1 i 2 wtedy skasuje mapy PB i LPG ze sterownika instalacji i przejade sie ta sama droga najpierw na wylaczonym lpg,pozniej na wlaczonym lpg jadac takim samym stylem jazdy czyli np. rozpedze auto (skrzynia automatyczna) w trybie Sport +/- do 130km/h tak by pociagnal np bieg 2 i 3 do konca obrotow? czy mam jechac normalnie bez dynamiczniejszej jazdy i obciazen silnika wyzszymi obrotami?

4.nastepnie na mnozniku pododaje/poodejmuje wartosci tak by mapa LPG najechala na mape PB?

5.zrobie kalibracje i na tym zakoncze cala procedure.

Czy jest to dobra kolejnosc lub moze cos pominalem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 7 lutego 2014, 13:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
to mi wczoraj wyszlo Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 8 lutego 2014, 10:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
mam jeszcze kilka pytan,instrukcje czytam lecz potrzebuje kilku prostych porad:

Cytuj:
1.Jesli bede krecil sruba na reduktorze w celu ustawienia wartosci bliskiej na koncu 1 to,czy w programie AC bede od razu podczas krecenia widzial ze spada ona do tej wartosci czy trzeba pokrecic wcisnac kalibracje i wypatrywac czy sie trafilo z kreceniem sruby w granice warosci koncowej 1?

zmień ciśnienie np o 0.1 i puśc autokalibrację, i widzisz jak się mnożnik po niej ustawił, czy spadł czy wzrósł. Wszystko też zależy od średnicy dysz w twoich wtryskach ale to narazie zostawmy

Cytuj:
2.gdy juz dam rade ustawic wartosc bliska 1,wtedy w programie ustawic cisnienie na 1.1, a minimalne na 0.95?
ciśnienie ustawiasz na takie jakie widzisz podczas pracy na LPG w prawym górnym rogu, minimalne ustaw na razie na 0.85

Cytuj:
3. gdy juz zrobie punkt 1 i 2 wtedy skasuje mapy PB i LPG ze sterownika instalacji i przejade sie ta sama droga najpierw na wylaczonym lpg,pozniej na wlaczonym lpg jadac takim samym stylem jazdy czyli np. rozpedze auto (skrzynia automatyczna) w trybie Sport +/- do 130km/h tak by pociagnal np bieg 2 i 3 do konca obrotow? czy mam jechac normalnie bez dynamiczniejszej jazdy i obciazen silnika wyzszymi obrotami?


Wsiadasz w auto kasujesz mapy, i jedziesz na PB, podglądasz jak mapa "zbiera" punkty charakterystyczne, po których później ustawi linie trendu, najlepiej wrzuć 5-ty bieg, i wciskaj pedał gazu od muskania do pełnego buta, czasami zredukuj na 4 i rób podobnie. Końcysz jazde na benzynie jak wyświetli ci się linia z zebranych punktów. Przełączasz na gaz i robisz to samo. Jak masz dwie mapy to robisz korekcję w zakądce "odchyłka", tam jest wygodniej, po zrobionej korekcie robisz ponownie kalibrację, i sprawdzasz czy mapy sie w miarę pokrywają.
Cytuj:
4.nastepnie na mnozniku pododaje/poodejmuje wartosci tak by mapa LPG najechala na mape PB?

odpowiedź masz już wyżej, możesz "dodawać" punkty na lini mnożnika w celu łatwiejszego wprowadzania korekt
Cytuj:
5.zrobie kalibracje i na tym zakoncze cala procedure.

żadnej kalibracji-autokalibracji po tym nie robisz, po tym wszystkim masz już dobrze ustawioną instalację - o ile reduktor wyrabia. Możesz sobie zapisać ustawienia do pliku, i później np sobie coś zmieniać i jak będzie lipa to wczytać "mapę" na której auto dobrze jeździło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 8 lutego 2014, 11:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Najlepiej mieć inpa otwarte w drugim oknie i podglądać pracę lambd oraz korekty. Wtedy dopiero jesteś w stanie wystroić jak trzeba ale i tak nie do końca bo przy dużych obciążeniach (otwarta pętla) bez sondy szerokopasmowej się nie obejdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 8 lutego 2014, 22:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
pdasiek ja mam automatyczna skrzynie biegow wiec troche ciezko jest jezdzic np na 5tce i go obciazac bo zredukuje... a co do tej kreski pomaranczowej mnoznika,bawilem sie nia ostatnio mozna ja przesuwac gora dol,dodawalem tez punkty itd. Lecz teraz nie rozumiem troche jak mam tą kreche mnoznika ustawic?mam najechac nia jak najbardziej na linie mnoznika o wartosci 1? czyli wziasc ja ulepic z punktow by byla prosta tak na chlopski rozum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e38] pobiera PB jezdzac na LPG
PostNapisane: 11 lutego 2014, 12:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 110
Moje BMW: e38
Kod silnika: m62tu35b
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132196 moje e38
pocawilem sie dzisiaj cisnieniem,czyli zmienialem je w programie,wpisywalem takie jak pokazuje sie w prawym gornym rogu programu by , staralem sie ustawic mnoznik jak najblizej wartosci 1,oczywiscie cisnienie zmienialem w programie nie manualnie na reduktorze. Dzis zamowilem filtry fazy lotnej i cieklej , jak zmienie zrobie porzadek z mapami. Dzis wyszlo mi cos takiego:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL