BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 29 stycznia 2014, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 31
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43TU B19
Witam. Mam zamontowaną instalację gazową z 2004 roku. Instalacja zakładana w Holandii, końcówka do wlewu LPG jest holenderska.
Autko kupiłem w październiku jako pierwszy właściciel w Polsce i od samego początku mam wadę czujnika LPG.
Chodzi o to, że niezależnie od tego ile gazu mam w zbiorniku, to i tak cały czas świecą się wszystkie diody od poziomu gazu i pokazuje mi pełen zbiornik.
Diod jest 5, jedna czerwona od rezerwy (nie świeci) i cztery zielone od poziomu gazu (wszystkie świecą).
Zbiornik ma ponoć 50 litrów, a przy pełnym tankowaniu wchodzi mniej więcej 40 litrów. Wiem, że zbiornika do tego "całego" pełna zatankować się nie da.
Czy jest jakaś możliwość regulacji tego czujnika?
Znajomy (nie z forum) mówił mi o jakiejś regulacji szkiełka? Lusterka? Nie wiem jak to tam się zwało, ale powiedział, że to może być to. Na jego wiedzę raczej bym się nie zdał, gdyż żadnym mechanikiem nie jest, dlatego piszę do Was :) Według niego jest to kwestia odwiedzenia elektronika samochodowego, który ma ponoć podłączyć auto pod komputer i jakoś to ustawić ;) Wiecie może jaka może być przyczyna mojego problemu? Jeśli tak, to jak ją można usunąć? Gdzie się udać? Co podkręcić, co wyklepać? :) Pozdrawiam!

_________________
Obrazek
BMW E46 316i 2000r.

Zobacz moje BMW specjalnie dla bmw-sport.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=83jCfjzMlz8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 8 lutego 2014, 12:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Powiedz jaką masz instalację-Firmę. Każdy czujnik poziomy jak i wskaźnik poziomu można skalibrować. Sprawdź najpierw przy wielozaworze w butli jest mały wskaźnik poziomu. Jeżeli na nim Poziom jest pokazany Ok to wina leży w ustawieniu progów aktywacji kropek.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 9 lutego 2014, 19:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: e90
Kod silnika: n52b25
Tak jak timi pisze sprawdź co masz na kontrolkach przy butli, co do wchodzenia za mało gazu to jest to do ogarnięcia bez problemu. Jak mi założyli instalke to do butli 55 litrów wchodziło 36 zdecydowanie za mało. Po 10 tankowaniach (wymóg gazownika) musiałęm przyjechać na pustej butli, wykręcili cały wielozawór z butli coś tam pogięli (trwało to 4 sekundy) i wkręcili znowu, teraz wchodzi 45-46 litrów i jest git. Dodatkowo wężyk którym zasysa gaz z butli był przekręcony i nie zasysało od samego dołu więc gaz pozostawał w butli. Teraz jest wszystko super, cała operacja jakieś pół godziny pracy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 10 lutego 2014, 01:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 484
Lokalizacja: Dwola/ Caerdydd
Moje BMW: 535i
Kod silnika: M62
podepnij auto pod komp iskalibruj wskażnik-jeśli to nie pomoże to trzeba spradzić wielozawór wykręcając go a przy okazji można zrobić mały mod że wchodzi gazu 100% pojemności ;)

_________________
I drive real fuckin’ fast, so keep up. If I get my car back any different than I gave it, Monster Joe’s gonna be disposing of two bodies.
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 10 lutego 2014, 05:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
spikepool u mnie w butle 55 litrów wchodzi 49 litrów gazu :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 10 lutego 2014, 06:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
U mnie w butlę 84 weszło nawet 82l ale "nie odbija":) Generalnie zwykle problem jest zły typ czujnika wybrany w sterowniku. Jak zmienisz na właściwy to potem kalibracja i już dobrze wskazuje. Stag może się sam skalibrować podczas tankowania do pełna (poczytaj jak to zrobić) ale puki nie napiszesz jaka to instalka ciężko coś doradzić. Co do regulacji "szkiełka" to chyba w 1 i 2 generacjach było tak, że typ czujnika był ustawiony na stałe i trzeba było kręcić czujnikiem, żeby poprawić wskazania. A nie możesz nalać do pełna, bo masz zły typ wielozaworu i pomóc może podgięcie pływaka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 12 lutego 2014, 11:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 31
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43TU B19
Przepraszam za taką długą zwłokę, jeśli chodzi o odpowiedź, ale nie miałem możliwości odwiedzić forum. Instalacja gazowa w moim aucie jest firmy GasFX. Wiecie może jak zrobić kalibrację czujnika przy instalacji takiej firmy?

_________________
Obrazek
BMW E46 316i 2000r.

Zobacz moje BMW specjalnie dla bmw-sport.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=83jCfjzMlz8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 12 lutego 2014, 14:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Zrób zdjęcie włacznikowi gazu. Ale zwykle kalibracje pojemności robi się tak:B
Wyjeżdżasz gaz do 0.
Jedziesz na Stacje Paliw. Gasisz silnik, włączas spowrotem na zapłon po czym naciskasz i trzymasz klawisz przełączania gaz/benzyna wciśnięty i po 3 sekundach wyłączasz zapłon, i puszczasz guzik. Dioda powinna zaświeciś się i mrugać. Wtedy możesz zacząć tankować gaz do PEŁNA. Gdy zatankujesz już na maxa to wsiadasz do auta i włączasz zapłon, czekasz chwilkę aż wskaźnik się ustabilizuje (Będzie mrugał) I gotowe skalibrowane.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 12 lutego 2014, 18:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
timi-91, nie wiesz czy w zwyklym Diego LS (G3) ten numer przejdzie? Studiowalem nie raz i nie dwa instrukcje ale czegos takiego nie bylo. W tech-u ta funkcja jest na 100%.

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czujnik ilości gazu w zbiorniku.
PostNapisane: 16 lutego 2014, 23:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 31
Lokalizacja: Nowe Miasto Lubawskie
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: M43TU B19
Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem możliwości wejść na forum ;/

Mój gaz jest firmy GasFX. Przy butli nie ma wcale kabli, jedynie dwie rurki w takim czarnym plastiku. Wyglądają jak od odkurzacza :) Całe wiązki kabli idą pod maskę.
Na poniższym zdjęciu jest zaznaczony przełącznik. Wiem, że takie zdjęcie nic nie daje, ale innego nie mam ;/ Jutro zrobię z bliska zdjęcie przełącznika gazu i wrzucę.

Obrazek

_________________
Obrazek
BMW E46 316i 2000r.

Zobacz moje BMW specjalnie dla bmw-sport.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=83jCfjzMlz8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL