BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 23:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Czy to normalne spalanie jak na 520
PostNapisane: 15 października 2007, 18:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Witam ostatnio sprawdzilem swoja 520 e39 (2000r) jeszcze raz i jazda tylko po miescie dodam ze naprawde przy spokojnej jezdzie ( no moze pare razy ostrzej ale bez przesady) wyszla mnie 19litrow benzynki. Chyba to troche duzo jak na 2.0 24v Niewiem czy moze to byc spowodowane szerokoscia opon (przod 245/40/18 , tyl 265/35/18 ) bo czytalem wszystkich uzytkownikow opinie i uwazam ze troche zaduzo pali jak na benzynke , niechce nawet myslec ile by palila gazu jak by miala. Zastanawialem sie na sonda ale silnik nigdy nie widzial gazu,ma dopiero 7 lat i pracuje rowniutko i nic nie smierdzi benzyne , a jak by nie przepalal to smierdzialo by benzyna z tlumika. Myslicie ze to normalny wynik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 19:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
520 i 19 na 100 to nie jest normalny wynik przy spokojnej jezdzie, cos musi byc nie tak i alu tu nie maja nic do rzeczy

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Wiec co proponujecie zeby sprawdzic. Bylem wlasnie u angola ogladac skorke do auta i on ma taka sama i twierdzi ze jemu po miescie pali ok 10 jak ostrzej jezdzi to ok 12 . Az mi sie wiezyc nie chcialo ale to coraz bardziej daje mi do myslenia ze cos jest nie tak. A tak na marginesie to mam jeszcze jedno pytanie bo gosciu mi powiedzial ze 520i ma nie 150 tylko 178 konikow.150 koni powiedzial ze ma zwykla 520 bez i . Bardzo sie zdziwilem bo pierwszy raz cos takiego uslyszalem a od dawna interesuje sie ta marka i mialem juz 3 sztuki oprocz tej. O ile dobrze pamietam to 178 to maja 2.5 ale moze sie myle jesli tak to prosze o sprostowanie.A i jeszcze jedno on tez ma 18 ale inny wzor i tez 265 oponki , wiec powinna palic tyle co jego.


Ostatnio edytowano 16 października 2007, 21:11 przez jarecki, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 20:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
jarecki, dużo ci wyszło jak na taką jazdę ,ale gumy mają tu jednak dużo do rzeczy.Myślę ,że jeśli byś miał szerokość 225 to spokojnie możesz odjąć ze 3 litry od spalania , jednak to też wychodzi dużo jak na twój charakter jazdy :/

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 22:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Normalnie jezdze szybciej jak jest mozliwe, ale teraz chcialem sprawdzic na ile mozna zeisc ze spalaniem. Zazwyczaj to dotankowuje i nie sprawdzam ile pali, nieraz tylko na kompie ale teraz sprawdzilem nie na kompie ale nalalem do pelna paliwa zrobilem 200km i znowu do pelna i weszlo mi 38 l. tankowalem na tej samej stacji BP .Ale ten gosciu co u niego bylem tez ma takie szerokie opony jak ja i mowi ze duzo mniej mu pali. A jak mozna sprawdzic czy sonda jest dobra?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 22:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 629
Lokalizacja: Warszawa
Kod silnika: N42B18A
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=100165
co do mocy 520i ma 150KM. nie ma wersji 178KM. a literka "i" oznacza wtrysk paliwa więc w e39 nie znajdziesz wersji bez tej literki

_________________
Obecnie: E36 318i
WczeÂśniej: zÂłota E36 316i

zobacz moje autko: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 00:24 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 849
Lokalizacja: Łódź/Poznań
Moje BMW: e32
Kod silnika: m30b35
19l? musialbys niezle katowac to auto...

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=319097#319097 moja e30 :)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=587194#587194 moja E32 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 15:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Chodzi o to ze przez te 200km nie katowalem. Wiec jesli juz wiadomo ze zaduzo pali to moze ktos powie co sprawdzic i jak zeby dowiedziec sie usterki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 20:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 247
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Moje BMW: E60 3.0d
Kod silnika: M57N
Mi pali w mieście - wskazania komputera , a jeżdże dośc dynamicznie wychodzi 10,6 średnia

_________________
A6...2.6........V6..ABC..150KM..225 Nm==> było
A4...2.5 TDI..V6..AFB..150KM..310Nm ==>było
BMW..E39..2.0...150 KM....190Nm ==>było
BMW..E60..3.0...218 KM....500Nm ==>jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 20:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
jeśli wszystko wydaje się byc w porządku czyli obroty nie skaczą , nie śmierdzi paliwem i wszystko ok , to może poprostu lambda padła :niepewny:

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Wiec tak samochod chodzi rowniotko , niecaly tysiak . benzyna nie smierdzi ale dzis zauwazylem ze jakos strasznie wolno schodzi z obrotow, nieto ze sie zawiesza czy cos ale jak jade na 3 do ok 3 tys i przelanczam na 4 to tak jak by nie zdazyly obroty zeisc do nastepnego biegu. A co do lambdy to czy istnieje mozliwosc sprawdzenia jakos jej.pozdrawiam
ps. mi jak by palila te 19 ale przy ostrej jezdzie to jeszcze by mnie tak nie dziwilo ale przy spokojnej jezdzie nie przekraczajac 3 tys na kazdym biegu praktycznie przez te 200km to juz troche przesada


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 21:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
ciężko strzelać bo ja z e39 nie miałem nigdy nic wspulnego , ale skoro mówisz że słabo zchodzi z obrotów to może coś nie tak z czujnikiem położenia przepustnicy , i zamiast zamykać wtryski to trzyma je otwarte ,?? :zdziwko: :niepewny:
Dylemat trochę bo wtedy powinno być czuć niedopalone paliwo :niepewny:

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 21:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
mcgiver napisał(a):
Myślę ,że jeśli byś miał szerokość 225 to spokojnie możesz odjąć ze 3 litry od spalania ,:/

nie wydaje mi sie ale klocic sie nie bede

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 21:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
spider napisał(a):
nie wydaje mi sie ale klocic sie nie bede

a mi się wydaje; mianowicie ja mam letnie szerokie 225 a zimowe 195 i w zimie mimo przejechania odcinków drogi na niedogrzanym aucie to spalanie zimowe mam mniejsze niż letnie.
Może w zimie nie jeżdżę tak dziko jak latem ,ale jednak wszystko wskazuje na to że na szerszych oponach spalanie wzrasta dośc znacznie :] .

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 23:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Nie wydaje mi sie ze az takie znaczenie maja opony, tak jak pisalem bylem u goscia po skorke ktory mial ten sam silnik i takie same opony bo felgi tez od M i powiedzial ze duzo mniej mu pali.Czy ktos mi w koncu powie jak sprawdzic sonde


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 05:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
jarecki napisał(a):
Nie wydaje mi sie ze az takie znaczenie maja opony,

Może ci sie wydawać , a ja wiem co piszę bo mam porównanie :cwaniak:
Jarecki ja ci napisałem ,że częśc spalania pochłaniaja opony w twoim przypadku , przod 245/40/18 , tyl 265/35/18 (bajer kosztuje :] )
ale widocznie jest jeszcze coś co powoduje że twoja buma ma tasiemca .

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 12:45 
przepraszam ze sie wtracam bo sie nie znam ale nikt nie mowil nic o przplywomiezu powietrza.

czy jesli taki jest walniety to nie wplywa to negatywnie na spalanie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 17:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
no tak ale jak przeplywomierz jest walniety to by nie chcial wchodzic na obroty, nierowno by chodzil a tu nic takiego niema.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 18:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
jarecki napisał(a):
no tak ale jak przeplywomierz jest walniety to by nie chcial wchodzic na obroty, nierowno by chodzil a tu nic takiego niema.


Nieprawda, u Roberta535 byla sytuacja gdzie przy walnietym, podpietym przeplywomierzu samochod sie mulil, kiepsko sie wkrecal, po odpieciu silnik chodzil jak szalony.

Moim zdaniem powinienes zaczac sprawdzanie od: bledow na komputerze - moze one cos podpowiedza gdzie szukac. przeplywka, sonda lambda. Ale bez diagnostyki kompa bym nie grzebal.
Czy Twoj silnik ma cos wspolnego z gazem?

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 64
Lokalizacja: Londyn
Nie nigdy gaz nawet nie lezal obok. A czy jak odlacze przplywke to nic sie nie stanie i mozna by bylo zobaczyc.Co do kompa to powinien cos wykazac jesli cos jest nie tak.

[ Dodano: 22 Październik 2007, 12:24 ]
Bylem dzis na komputerze jak niektorzy mi radzili.Wiec tak pokazalo blad przeplywki ale pewnie tylko dlatego ze ja kilka razy odlanczalem i za pierwszym razem dalo sie usunoc blad pozatym cala reszta w jak najlepszym porzadku jesli chodzi o silnik.Wiec juz glupieje co jest przyczyna, rozmawialem dzis z mechanikiem ktory troche BMW przeszedl i mowi ze przeplywomierz nie zawsze wychodzi na kompie ,ze on w swojej 2.0 tez tak mial a jak wymienil to spalanie spadlo do 12 litrow benzyny. I sam nie wiem co robic czy wymieniac i da to jakis efekt czy to nie bedzie wina przeplywki , bo nowa (tylko taka wchodzi w gre) malo nie kosztuje a jesli to nie pomoze to tylko ppieniadze wywalone w bloto.Sonda odpada bo pokazalo by na kompie a nic nie wyskoczylo.prosze o jakies porady.

[ Dodano: 22 Październik 2007, 12:26 ]
Bylem dzis na komputerze jak niektorzy mi radzili.Wiec tak pokazalo blad przeplywki ale pewnie tylko dlatego ze ja kilka razy odlanczalem i za pierwszym razem dalo sie usunoc blad pozatym cala reszta w jak najlepszym porzadku jesli chodzi o silnik.Wiec juz glupieje co jest przyczyna, rozmawialem dzis z mechanikiem ktory troche BMW przeszedl i mowi ze przeplywomierz nie zawsze wychodzi na kompie ,ze on w swojej 2.0 tez tak mial a jak wymienil to spalanie spadlo do 12 litrow benzyny. I sam nie wiem co robic czy wymieniac i da to jakis efekt czy to nie bedzie wina przeplywki , bo nowa (tylko taka wchodzi w gre) malo nie kosztuje a jesli to nie pomoze to tylko ppieniadze wywalone w bloto.Sonda odpada bo pokazalo by na kompie a nic nie wyskoczylo.prosze o jakies porady.

[ Dodano: 22 Październik 2007, 12:27 ]
Bylem dzis na komputerze jak niektorzy mi radzili.Wiec tak pokazalo blad przeplywki ale pewnie tylko dlatego ze ja kilka razy odlanczalem i za pierwszym razem dalo sie usunoc blad pozatym cala reszta w jak najlepszym porzadku jesli chodzi o silnik.Wiec juz glupieje co jest przyczyna, rozmawialem dzis z mechanikiem ktory troche BMW przeszedl i mowi ze przeplywomierz nie zawsze wychodzi na kompie ,ze on w swojej 2.0 tez tak mial a jak wymienil to spalanie spadlo do 12 litrow benzyny. I sam nie wiem co robic czy wymieniac i da to jakis efekt czy to nie bedzie wina przeplywki , bo nowa (tylko taka wchodzi w gre) malo nie kosztuje a jesli to nie pomoze to tylko ppieniadze wywalone w bloto.Sonda odpada bo pokazalo by na kompie a nic nie wyskoczylo.prosze o jakies porady.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL