BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 02:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Witam :)
Chciałbym na wstępie dodać iż jestem "świeży" na tym forum więc jeżeli identyczny temat już gdzieś jest to z góry przepraszam ;)
Czytałem sporo tematów odnośnie mojego problemu i nie chciałem mieszać w tematach odnośnie e36 czy e38, gdyż u mnie problem wygląda troszkę inaczej.
A mianowicie:
Posiadam BMW E39 523i 170km 99r. Sekwencja Stag 300. Problemy z tą sekwencją są następujące:
Podczas przyśpieszania czuje dwa szarpnięcia w górnej części obrotów oraz spadek mocy przy wyprzedzaniu.
Zdarza się, że podczas zejścia z wysokich obrotów auto gaśnie lub jak to nazwał gazownik szuka obrotów falując poniżej 1tys obr.
Pobiera mi spore ilości PB głównie zauważyłem to na trasach przy wyższych obr. Paliwo nie wycieka.
Raz miałem taki przypadek, że komputer pokładowy pokazywał mi zasięg na PB 70km, a auta odpalić nie mogłem. Po chwili załapał, ale tak jak by paliwa wgl nie było mimo, że komputer pokazuje co innego, ledwo dyszał i na LPG zachowywał się trochę lepiej, ale tak jak by jednak pobierał sobie paliwo podczas pracy na LPG bo lekko rzucało silnikiem.. Po zatankowaniu kolejnych 20l odpalanie w normie.
Byłem u gazowników każdy co innego:
1. Reduktor do wymiany bo za słaby i prawdopodobnie już jego kres. Sprawdził komputerem to przez chwile było za niskie ciśnienie i mówił, że przy na wyższych obr mieszanka jest uboga. Wcześniej wymieniłem filtry, ale jedynie poprawiła się dynamika. Spalanie miasto 12l
2. Kwestia złych nawiertów kolektora( chodzi chyba o podłączenie wtryskiwaczy )
3. Kolejny twierdził, że reduktor jest ok i winił za to węże( za długie) od wtryskiwaczy stąd te szarpania
4. Następny znęcał się psychicznie nad komputerem od gazu stwierdzając z bliżej nie znanych mi sposobów jego niesprawność i tak w kółko każdy co innego...

Niestety gazowników u mnie jak na lekarstwo i nie wiem szczerze komu wierzyć odnośnie zachowań auta. Oczywiście podczas jazdy na PB nie ma mowy o szarpaniach gaśnięciach, auto pracuje idealnie. Z problemem walczę już od lutego i do dnia dzisiejszego nikt nie może mi nic poradzić.. :zalamany: Każdy swoją naprawę wyceniał od 300zł więc jak bym miał u każdego gazownika robić inną rzecz to taniej by wyszło zamontowanie nowej instalacji :rotfl:
Pozdrawiam Darek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 12:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Opisz proszę wszystkie komponenty instalacji jakie zamontowane są w samochodzie do tego wrzuć jeszcze fotki spod maski z montażu LPG. Przyczyn może być wiele ale najczęściej to źle dobrane podzespoły do danego silnika do jego mocy a drugi problem to gazownik nie znający się na rzeczy i nie umiejący wysterować konkretnie danej instalacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 17:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Zacznijmy od tego jakie masz wtryski???, świece kiedy zmieniałeś? , filtry itp, spalanie 12 lpg to jest norma jak na 2.5, chodz mi pali 10 litrow lpg. też mam 523i 170km i to w automacie.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 17:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
temat mi znany z poprzedniej buni.
Potwierdzone już kilka razy w innych autach.

Spala bi PB bo:
Ciśnienie na reduktorze spada poniżej miniumum - minimum ustawiasz na komputerze, powinno się ustawić nie mniej niż 0.8 bar'a, jak chcesz się kulać to weź sobie 0.65, to jest taka bezpieczna minimalna granica.

Zazwyczaj spowodowane jest to zajechanym reduktore, bądź filtrami, aczkolwiek musiałby by być to filtry nie wymieniane z 8 lat.

Zaznacz sobie opcję na kompie "wyłącz przy pierwszym" wtedy jak przełączy się na benzynke z racji niskiego ciśnienia to centralke zacznie pikotać.

Ogólnie podejrzewam trzeba zrobić serwis, czyli wymiana filtrów, regeneracja\wymiana reduktora na nowy i hulać dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 20:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
No więc tak:
Filtry były wymieniane na koniec lutego. Świece montuje jutro.
Spalanie napisałem tak szczerze na "oko" :) Ale oscyluje 11-12l.
Ogólnie instalacja w aucie jest od 7 lat i z tego co wiem wcześniej pracowała dobrze :hyhy: Komponenty wypiszę jutro, gdyż wolę spisać dokładnie co siedzi pod maską bo możliwe, że już coś było zmieniane odnośnie tego co mam w dokumentach.
Co do montażu ogólnie widziałem lepiej zamontowane instalacje, ale chociaż wszystko jest dostępne. Jutro dodam dokładne zdjęcia jak to wszystko wygląda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 18 kwietnia 2014, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tak to wszystko wygląda pod maską :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 18 kwietnia 2014, 11:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Jeśli chodzi o montaż to kiepsko to wygląda chodź może 7 lat temu tak się to montowało :zdziwko:

Wtryski do zmiany koniecznie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 18 kwietnia 2014, 12:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Napisz skąd jesteś a postaram Ci się podpowiedzieć do kogo polecanego podjechać.
Jak lubisz swój samochód to wymień wtryski na pojedyncze Barracudy na krótkich wężykach + regeneracja reduktora lub wymiana na nowy.
Następnie strojenie instalacji w trasie i będzie hulać... :)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 18 kwietnia 2014, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
No fakt instalacja może nie jest jakaś wystrzałowa łącznie z montażem, ale auto używam do normalnej jazdy, a nie na pokaz więc niech to tam wygląda jak wygląda, ale niech w końcu zacznie jeździć :super: Chodzi mi głównie o usunięcie tego szarpania i pobierania paliwa bo znowu dzisiaj musiałem dolewać bo ledwo co odpalał...
Zacznę od reduktora bo z tego co piszecie to główny problem chyba leży w nim. Tylko teraz jaki reduktor polecacie żeby zamówić aby to miało przysłowiowo " ręce i nogi" bo ten z tego co czytałem jest chyba do 136km, albo coś pomyliłem :hyhy:
Jestem z Głogowa woj. dolnośląskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 19 kwietnia 2014, 08:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zarówno reduktor jak i wtryski masz do zmiany na pierwszy strzał. Tylko niech tym się zajmie dobry ogarnięty znający się na rzeczy gazownik i dobierze odpowiednie komponenty do danej mocy a przy tym ogarnie odpowiednio kalibrację i przy takim stanie rzeczy nima uja by autko źle jeździło i były jakiekolwiek szarpnięcia :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 19 kwietnia 2014, 13:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
o matko instalacja typu tornado :| zostawil bym tylko sterownik, reduktor i wytryski bym wymienil no i strojenie.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 19 kwietnia 2014, 17:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Dzisiaj wrzuciłem komplecik świec bo stare już były wykończone i różnica jest znacząca bo nie czuć już tak tego szarpania i wydaje mi się, że obroty jakoś lepiej trzyma ;)
Kolego, a czemu instalacja typu "tornado" :D ?
Po świętach ogarnę temat reduktora tylko prosiłbym o jakiś dany model żeby gazownik nie zamontował mi jakiegoś kolejnego trupa, który zaraz będzie do wymiany, a za miesiąc wrzucę nowe wtryski :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 19 kwietnia 2014, 18:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
nie odebralbym porpostu auta jak ktos by mi tak gaz zamontowal :P mega nie estetycznie, wszystko nawierzchu wsumie to to jest wrzucone na silnik wszystko poprostu.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 19 kwietnia 2014, 21:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
A mi wpierali że mam klasyczny wrzut pod maskę [ Pan Szczurek i pan Łukasz S] , porównac u mnie załozenie gazu a u kolegi na zdjęciach to przepaść...

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 19 kwietnia 2014, 22:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW napisał(a):
A mi wpierali że mam klasyczny wrzut pod maskę [ Pan Szczurek i pan Łukasz S] , porównac u mnie załozenie gazu a u kolegi na zdjęciach to przepaść...



Weź też pod uwagę że kolegi instalka ma 7 lat a wtedy jeszcze się nie robiło tego aż tak estetycznie jak dziś...


Rysiek102 kumaty gazownik będzie wiedział co ma włożyć by ogarnęło moc Twojego silnika. Jeśli będziesz miał mu podpowiadać to daruj sobie takiego czarodzieja bo nie wyjedziesz od niego zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 20 kwietnia 2014, 11:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Jak gaz ma 7 lat to na dzień dobry parownik bym wymienił , do tego zmienił wtryskiwacze na np Hany i dobrze wyregulować to powinno hulać.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 20 kwietnia 2014, 23:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
O tym co ma zmienić już dawno wspomnieliśmy a teraz czekamy na rezultaty.

Tylko żeby nie było wtopy i oby kolega trafił do znającego się na rzeczy gazownika !!! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 21 kwietnia 2014, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: Głogów
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Pojadę do tego co z góry obstawiał reduktor, a co mi powie zobaczymy :hyhy: Jak zamontuje to wrzucę zdjęcie co i jak tam wrzucił pod maskę i ocenicie :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 22 kwietnia 2014, 04:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Rysiek102 napisał(a):
Pojadę do tego co z góry obstawiał reduktor, a co mi powie zobaczymy :hyhy: Jak zamontuje to wrzucę zdjęcie co i jak tam wrzucił pod maskę i ocenicie :super:


Proponował bym Ci skorzystać z forum-lpg tam dowiesz się gdzie masz dobry zakład zajmujący się instalacjami gazowymi bądź czekaj na podpowiedź Lukasz_S :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Szarpanie i pobieranie PB podczas jazdyna na LPG
PostNapisane: 22 kwietnia 2014, 10:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Ale drut.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL