BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 07:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 13:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
gofer88 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
gofer88 napisał(a):
Planuje jeszcze zacząć dolewanie oleju do 2T do ropki.

polecam zdemontować wtryski teraz i drugi raz po kilkunastu tysiącach kilometrów z olejem 2T :D

?
Mówisz to w negatywnym znaczeniu czy raczej że będę mile zaskoczony? :)

każdy niech się przekona na własnej skórze - przy tych temperaturach i precyzji układu wtryskowego (nawet CR 1) wg mnie to słaby pomysł
fakt, wyciszy pracę, ale stosowanie tego oleju na dłuższą metę nie jest dobre - ale jak napisałem - każdy po swojemu

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 13:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 67
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Stosowałeś, masz jakieś źródło, dowody? Chętnie bym obczaił :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 13:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
mam sporo znajomych mechaników, sam trochę mechanikuję - niejednokrotnie można się zdziwić, Cytryn i gumiak to nie tylko FB, to życie :wstyd:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 14:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 67
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
To może z innej beczki, co polecasz dodawać? Lub co "twoi" mechanicy polecają. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 14:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
napiszę tak: nie chcę być stronniczy, ale opiszę moją sytuację sprzed roku
zdemontowałem wtryski z mojego E46 M57, pojechałem z nimi na regenerację do Stalowej Woli, po weryfikacji (30min.) zostałem poproszony przez pracownika, jego pierwsze pytanie zabrzmiało: jakiego dodatku Pan używa? zdziwiłem się skąd wiedział, że używałem. Wyjaśnił mi i pokazał przez powiększenie wnętrze moich wtrysków. Poza naturalnym zużyciem wynikającym z przebiegu nie miały żadnych wżerów, rys, osadu etc. To właśnie zasługa dodatku do diesla (Millers Ecomax, który stosowałem od około 4 lat wstecz). Tak mi powiedział pracownik firmy, że dobry dodatek do paliwa oprócz dbania o czystość układu paliwowego i zwiększenia liczby cetanowej, "nawilża" wtryski i paliwo z większym "poślizgiem" przemieszcza się po całym układzie paliwowym. Ucieszyło mnie to, że nie tylko to moje odczucie, że silnik pracował harmonijnie, ale faktycznie układ paliwowy był w dobrej kondycji. Wtryski przeszły pierwszy etap, a wg pracownika w takim stanie jeszcze u nich nie gościły. Myjka ultradźwiękowa była formalnością.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 19:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Robi sie inaczej leje sie olej 2t ale polsyntetyk i "niski popiol" tzw. i dolewa naftalen obnizajacy temp zaplonu. wtedy nie ma nagaru i jest poslizg i wtryski sa chronione. syntetyczne oleje maja wyzsze temp spalania. mineralne nizsze jesli dodamy do ropy 100ml na bak nic sie nie wydarzy a bedzie idealnie smarowane. olej mineralny do kosy odpada dlatego ze owszem spala sie w niskiej temp okolo 100oC lub ponizej ale zostawia nagar. syntetyk znow zwieksza temp zaplonu. dlatego musi byc tai olej jak np LM 1052 lub Shell VSX 2T. leje sie tego 50-100ml na bak i dodaje naftalenu np firmy Skydd Black Arrow. Skydda 200ml lub wiecej wlasciciwie to nie jest mozliwe przedawkowanie tego produktu dlatego ze to tak jak paliwo ON naftalen o temperaturze zaplonu 60oC. Oleju najlepiej 50-100ml. Powyzej 150ml oleju nie polecam lać do CR. Dlaczego? Bo oslabiamy paliwo. Jezeli wlejemy zalozmy 300ml to silnik bedzie chodzil tak samo, ale po nagrzaniu sie silnika zaobserwujemy że chodzi lepiej. To oznacza ze przesadzilismy z proporcja bezpieczna dawka oleju 2T (oczywiscie nie kazdego) to stosunek 1:300. Sprawdzone na wielu autach CR1 CR2.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Dbanie o układ paliwowy 530d
PostNapisane: 19 lipca 2016, 21:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
A ja zalewam orlen 2t semisyntetyk i też jest dobrze nie narzekam, praca się poprawiła

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL