BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 11:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320Ci LPG - na ciepłym silnik gaśnie
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Włodawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B22
Mam problem z instalacją gazową . Na ciepłym silniku samochód gaśnie , nie mogę w ogóle się poruszać na LPG , na benzynie nie ma problemu . Każdy spekuluje winę wtryskiwaczy , wymiana ich to koszty rzędu 1000 zł . Nawet gdybym wziął Hanny , aktualnie są matrixy ponoć jeszcze droższe . Cała instalacja jest formy Tartarinii - jedyny auto-gaz posiadający program do niego znalazłem w odległości ponad 100km od mojego miejsca zamieszkania . Zastanawiam się czy jest sens wymiany czy lepiej demontować LPG , robię okolo 500 km miesięcznie a spalanie benzyny w cyklu mieszanym to okolo 12l do 8-9 na trasie . Jakie wasze opinię ? Model E46 320 Ci 170 KM .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 320Ci - problem LPG
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 12:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Na lpg-forum może znajdziesz tańszego gazownika. Cena wtrysków jest dużo niższa. Jakieś dobre pojedyncze pewnie za 80zł/szt dostaniesz a jak byś poszedł w listwy to pewnie ze 300zł za komplet zapłacisz. Ja bym nie demontował gazu, jak już masz to doprowadź do ładu. Nie dość, że jeździsz taniej to jeszcze jest to atut przy sprzedaży. Jak nie znajdziesz nikogo od Tartarini to rozważ zmianę sterownika- może nie być tak strasznie kosztowana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320Ci LPG - na ciepłym silnik gaśnie
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 16:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Demontaż mija się tutaj z celem... trzeba było od razu szukać auta bez instalacji LPG jeśli robisz tak małe przebiegi o jakich wyżej wspomniałeś :]

Teraz należy instalkę ogarnąć tak a by chodziła jak trzeba i przynosiła oszczędności :ok:

Kolega wyżej dobrze Ci podpowiada zajrzyj na lpg-forum i popatrz kto ogarnia odpowiednio instalację LPG w Twoich okolicach bądź lekko dalej (często warto pojechać troszkę dalej i mieć należycie ogarniętą robotę) :)



Nie wspomniałeś skąd jesteś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320Ci LPG - na ciepłym silnik gaśnie
PostNapisane: 16 grudnia 2014, 22:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: Włodawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B22
Włodawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320Ci LPG - na ciepłym silnik gaśnie
PostNapisane: 29 grudnia 2014, 14:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Rzeźnik napisał(a):
Zastanawiam się czy jest sens wymiany czy lepiej demontować LPG , robię okolo 500 km miesięcznie a spalanie benzyny w cyklu mieszanym to okolo 12l do 8-9 na trasie . Jakie wasze opinię ? Model E46 320 Ci 170 KM .


Olać zupełnie i jeździć na Pb. Ewentualnie wywalić w cholerę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320Ci LPG - na ciepłym silnik gaśnie
PostNapisane: 10 stycznia 2015, 20:58 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Cytuj:
Mam problem z instalacją gazową . Na ciepłym silniku samochód gaśnie , nie mogę w ogóle się poruszać na LPG , na benzynie nie ma problemu . Każdy spekuluje winę wtryskiwaczy , wymiana ich to koszty rzędu 1000 zł


Po pierwsze ktoś chce Cię naciągnąć na koszta. Tartarini stosuje wtryskiwacze niemal identyczne z Valtek, a to koszt 300 zł na allegro, w warsztacie max 500 zł z wymianą, Hany około 800zł.

Po drugie, to że na benzynie nie gaśnie, nie oznacza że przepustnica w Twoim aucie jest 100% sprawna, próbowałeś ją czyścić???

Elektroniczne przepustnice w BMW (i nie tylko), po zabrudzeniu często wymagają czyszczenia i resetu adaptacji (mnóstwo jest tego na forum). Poza tym nieszczelność dolotu będzie powodować podobne objawy.

P.S.
Jak jesteś sceptyczny w przypadku aut z LPG zastosuj się do rady Andrzeja ;)
Cytuj:
Olać zupełnie i jeździć na Pb. Ewentualnie wywalić w cholerę.

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320Ci LPG - na ciepłym silnik gaśnie
PostNapisane: 1 marca 2015, 10:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E39 540
Kod silnika: M62TUB44
1000 zł za wymianę wtryskiwaczy to jakaś kpina, za 2500 można komletną nową instalację założyć. Jeżeli zależy Ci na gazie to poszukałbym kogoś kto zna się na instalacjach typu Tartarini, bo ten kto się nie zna to tylko Ci kompletnie zniszczy tą instlację. Ja bym zaczął od przeglądu, wymiana filtrów, kalibracja i ewentualne sprawdzenie kompleksowe wtrysków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL