BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 8 czerwca 2015, 21:13 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Panowie mam takie pytanie ponieważ założony mam gaz w moim bmw e46 320 i m54 2.2 170km i mam taki problem otóż reduktor mam umiejscowiony w pustej komorze po prawej strony auta i mianowicie dmuchawa wciaga mi jakiś dziwny swąd z reduktora nie jest to gaz była sprawdzana szczelność gazownik twierdzi ze on nic nie czuje a mi śmierdzi jak mazutem czy czymś takim czy miał z was ktoś taki problem nie wiem co robić czy przełożyc w inne miejsce reduktor czy jakis reduktor wadliwy reduktor to tomasetto arc09.

A może podpowiecie gdzie umiejscowic reduktor ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 01:11 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Prześledź Sobie nie jedno zagazowane autko u Nas na forum i zobaczysz co jak powinno być zamontowane bo gazownik Ci chyba bajeczki opowiada :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 06:48 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
jeśli instalacja lpg jest szczelna, to z niej nie śmierdzi, zrób mały test, zakręć zawór na butli, wypuść pozostały gaz z reduktora i spróbuj jeździć chwilę na pb, jak przestanie śmierdzieć szukaj winy w instalacji, a jak dalej będzie śmierdziało, to w szukaj przyczyny w innym miejscu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 08:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Czyli nic nie powinno być czuć z reduktora kompletnie reduktor jest w komorze zamkniętej bez cyrkulacji powietrza tam w niektórych modelach jest akumulator a ja mam tam reduktor może to jest powodem ze nie ma przewiewu tylko to nie śmierdzi gaz tylko taki dziwny smród jak mazut czy coś , rozkładam ręce bo już głupi jestem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 11:30 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
KOMPOT33 napisał(a):
Czyli nic nie powinno być czuć z reduktora kompletnie reduktor jest w komorze zamkniętej bez cyrkulacji powietrza tam w niektórych modelach jest akumulator a ja mam tam reduktor może to jest powodem ze nie ma przewiewu tylko to nie śmierdzi gaz tylko taki dziwny smród jak mazut czy coś , rozkładam ręce bo już głupi jestem


w e46 bardzo często tam właśnie gazownicy zakładają reduktor od lpg bo jest sporo wolnego miejsca i nikomu nic nie śmierdzi, a poza tym jak może śmierdzieć szczelna instalacja?? być może jednak gdzieś ucieka lpg, a ciężko to zobaczyć, spróbuj pojeździć na pb, z zakręconą butlą w bagażniku (dla pewności możesz też spuścić resztki gazu z reduktora) i dowiesz się czy to reduktor czy nie

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 11:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Mi do głowy przychodza jeszcze jakieś tanie węże gumowe, które od temperatury zaczęły śmierdzieć. Ja kładłem węże Parkera, ale znajomek jak zrobił gaz po taniości to po roku miał tak spękane, kaby miały 30 lat. Może tu jest problem. Ewentualnie jeszcze może gazownik prysnął gdzieś swoją konserwacją jak ciął blachę i to się jara od wydechu. Zakręcenie butli pomoże, ale możliwe, że węże od samej temp pod maską będą wydzielały ten zapach. Sam reduktor to nie sądzę. Ja bym obwąchał gumowe elementy jak będziesz miał dobrze nagrzany silnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 9 czerwca 2015, 18:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54
Ja mam węże semperita ale to czuć tam gdzie jest reduktor byłem na sprawdzeniu szczelności i wszystko ok ale ja czuje ze mi wciąga zapach z komory silnika do auta i to napewno nie olej ani gaz a na pb jest ok nic nie czuc poprostu brak słów moze wie ktos w krakowie gdzie mogę poszukac pomocy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 15 czerwca 2015, 20:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Ja zakładałem gaz u jednego kolegi z forum i wszystko chodzi dobrze, ale też czuję jakby gaz czy taki dziwny sfąd. Na początku myślałem, że może gdzieś jest nie szczelność, ale mam sąsiada, który pracuje w pogotowiu gazowym i sprawdzaliśmy czułym detektorem i kompletnie nic nie wykazało, też próbowałem psikać ale nic nie widać, żeby się ulatniał. Jedyne co mnie zastanowiło, to to, że detektor pokazał skalę na maksa przy wydechu ( nie wiem czy tak powinno być, może ktoś się podzieli podobnymi doświadczeniami ). Generalnie minęło dwa lata i się przyzwyczaiłem, najbardziej czuć to po przyjeździe z trasy.

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 15 czerwca 2015, 21:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
To by znaczyło, że nie przepala mieszanki ale z tymi detektorami to różnie jest. Podłącz po kompa i sprawdź jak się ułożyły adaptacje. Mój m52b28 rok 97 nie zaświeci czeka nawet jak złapie konkretne błędy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Śmierdzi mazutem czy czymś takim M54B22 lpg
PostNapisane: 16 czerwca 2015, 16:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Oto chodzi, że pracuje na gazie bardzo dobrze, wykres porównywalny z benzyną. Jedyną korektę jaką mi zrobili przy wymianie filtrów to czas wtrysków na jednej listwie były za niskie ( o ile dobrze pamiętam 0.3 czegoś tam ) pozy tym oni nie czuli niepokojącego zapachu, jednak ja czuję. Co do tego, że przy wydechu wskazuję skale na maksa - może tak ma każde zagazowane auto. Ogólnie bawiąc się inpą nie wykazuje mi żadnych błędów, jedynie "engine load" pokazuje mi 118.80[mg/stroke] ale czytałem, że wielu osobą z forum tak pokazuję inpa więc nie koniecznie się tym przejmuję.

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL