BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36/E46] - benzyna czy diesel? Małe przebiegi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 14:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zdecydowanie dobry rower bym kupił ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36/E46] - benzyna czy diesel? Małe przebiegi.
PostNapisane: 9 lipca 2015, 18:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Dobrze że Was zapytałem o opinie bo z początku rozglądałem się tylko za dieslem. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

PS. Rower mam i to całkiem fajny (Unibike Crossfire) i jeżdżę nim dla przyjemności w weekendy (30-50km trasy). Ale do roboty zapierniczać się już nie chce... :) Poza tym większe zakupy raz na tydzień z marketu też przewieźć trzeba. I na wycieczkę czasem wyskoczyć. Auto obecne Clio mam 5 lat więc to nie jest kwestia czy jest sensem dla mnie kupować auto bo już mam :) Kwestia że zawsze podobało mi się BMW i teraz nazbierałem trochę kasy aby kupić. Będę zatem wypatrywał E36 coupe w benzynie, albo jak się okazja natrafi to może nawet E46.

Pozdrawiam,
Feliks


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36/E46] - benzyna czy diesel? Małe przebiegi.
PostNapisane: 19 listopada 2015, 18:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 306
Moje BMW: E36
Kod silnika: M51D25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153947
cześć feliks zamiast zastanawiać się jaki silnik, to może z innej strony coś podrzucę - jaki stan auta Ci się trafi. i tu podobnie przy doborze silnika , zaczyna się temat rzeka :) najważniejsze - diesel aby bezawaryjnie jeździł musi pracować w skali temp... podobno. a szkoda by było , jadąc 3-5 km w jedną stronę czy dziennie, aby klekot ledwo się nagrzał , a już wyprzęgać i gasić trzeba... i tak co chwilę :(

jeżeli mam coś osobiście ze swojej strony prywatnie całkiem ? - trafiłbym compacta lub coupetę w benz. nawet nie patrzył na to jaki ma silnik tylko na stan overall . i poszukał czegoś możliwie zdrowego , osobiście np z serduchem m42b18 czy też któryś m50 bez znaczenia czy z vanosem czy bez - stan techniczny ważny... albo jakąś e46 jak sam mówisz. ale ja to ja...

tak czy inaczej trzymam kciuki za pomyślne łowy i daj znać jak trafisz swoją :) :piwo:

_________________
BMW Diesel <3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36/E46] - benzyna czy diesel? Małe przebiegi.
PostNapisane: 19 listopada 2015, 20:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Raczej benzyna przy tym przebiegu i nie zachwycaj się dużymi motorami tylko stanem technicznym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36/E46] - benzyna czy diesel? Małe przebiegi.
PostNapisane: 4 grudnia 2015, 15:47 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Małe przebiegi? 1200 rocznie? Bierz największą benzynę jaką znajdziesz. Nawet nie patrz na gaz czy na diesla. Spalanie pomijalne, bo małe przebiegi, więc to Cię nie obchodzi. Marzysz? To bierz co Ci się podoba. Marzenia trzeba spełniać, nie wchodź w żaden kompromis na zasadzie a może takie bo mniej pali albo cośtam.

Przy takich przebiegach celowałbym w V8 (ale nie ma w serii), może jakiś CL500 czy CLK AMG. Ewentualnie M3. Jak ma być tanie to 328/330, lub jakiś CLK, ale też, w grubszej benzynie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL