BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 12:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Co wybraĂŚ?
BMW E32 730i 20%  20%  [ 2 ]
BMW E34 525i 80%  80%  [ 8 ]
Liczba głosów : 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] E34 VS E32
PostNapisane: 9 listopada 2007, 13:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WaÂłbrzych
Witam :) Jestem tutaj nowy, wcześniej jeździłem Oplem Vectrą A z 95r. w gazie i teraz przymierzam się na nowy jakiś samochodzik. Mam kilka pytań odnośnie 2 autek: BMW 525i (192 KM) i 730i (188 KM)

Brat przywiózł niedawno BMW E32 z silnikiem podst. 3.0 - oznaczenie chyba M30B30. Nie jeździł jeszcze wiele tutaj po mieście, także nie zmierzył jeszcze spalania i może bym odkupił od niego 7-mkę, ale troszkę mnie martwi właśnie ile to będzie palić.

Zanim się zdecyduję to chciałbym się dowiedzieć dla porównania jakie są różnice w spalaniu między taką E32 z silnikiem 3.0 a E34 z silnikiem 2.5 (192 KM)? Bo bardziej by mi pasowała 5-tka, ale jeśli spalanie takie same by było, to może bym się skusił na 7mkę... ;)

Ile mogę spodziewać się spalania na 100 km po samym mieście, na trasie benzyny w przypadku tych 2 autek?
A po założeniu gazu ile będą spalać gazu w?
No i jeszcze jaki gaz do tych silników? Tylko sekwencja wchodzi w grę? Czy II gen. też może być?

Głównie chciałbym dowiedzieć się jakie są różnice w spalaniu tych autek, także proszę o obiektywne opinie :)

pozdr
TDiesel ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 17:22 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 708
Lokalizacja: STALOWA WOLA
Moje BMW: E61 530d 231KM
Kod silnika: M57N2
Nie głosowałem :/

Z Twoich propozycji wybrałbym 525, nowszy silnik, szybsze auto.

Ja kupiłbym 740! Nic innego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 18:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
a wiec tak w 7 jest silnik starszej generacji czyli m30b30 i do niego raczej sekwencji nie zalozysz, jest to ciezkie auto tak wiec mozesz liczyc na spalanie ok 16L z gazem +19L przy normalniej jedzie (nie jak emeryt).
Ja bym polecal e34 bo silnik nowszy M50B25 czyli 24V i po 93 roku wychodzil z Vanosem czyli zmiennymi fazami rozrzadu, z takim silnikiem mozesz liczyc na spalanie ok 12-13L (za 50zl 100kilosow zrobisz) nie wiem jak jest z gazem ale jak zalozysz sekwencje to spalanie moze wzrosnac ok 1litr. do e34 mozesz zalozyc i taki i taki gaz z tym ze w e34 jest plastikowy kolektor ssacy i trzeba bedzie wstawiac zabezpieczenia antywybuchowe. specem od gazu nie jestem ale z tego co slyszalem to tak wyglada sprawa :)

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 14
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E39
Mam e34 525i 24v taki co podales zdecydowanie polecam ten silnik ;) ;) 7 jest zbyt wielka nie pobawisz sie nia tak jak 5 .zdecydowanie polecam E34 :hurra: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 13:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WaÂłbrzych
lolek napisał(a):
Mam e34 525i 24v taki co podales zdecydowanie polecam ten silnik ;) ;) 7 jest zbyt wielka nie pobawisz sie nia tak jak 5 .zdecydowanie polecam E34 :hurra: :ok:


lolek a długo już masz tą 5-tkę? W gazie czy only benzyna? Ile Ci pali po mieście a ile w trasie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL