BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 14:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 19:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Szukam Panowie instalacji do mojej bety,bo jednak to trochę ekonomiczniejsze :D
Co polecacie do V8 286km? Zestaw tylko do silnika, bo butlę mam z podprowadzeniem do komory.
Robię zwykle trasy,więc warto,żeby było to w miarę mało awaryjne.
Co polecacie z sekwencji? Czy Stag jest naprawdę dobry? Może jakaś inna firma? BRC odpada, mam złe wspomnienia...
Znalazlem na allegro wiele aukcji gotowych zestawów, jak to się sprawuje? Z tego co czytałem to osprzęt jest w miarę..
http://allegro.pl/a16-sekwencja-ac-stag ... 67910.html
Może coś innego? Cena do 1500zł. Może coś używanego?
Jakieś wskazówki do montażu? Bo zakładam sam. Jak z wysterowaniem tego zestawu?
Jakie jeszcze uwagi co do LPG w V8?
Ewentualnie,jeżeli samemu bym miał kompletować to co mi jest potrzebne? Bo podobno wtryski BARRACUDA są dość dobre, warto dopłacić? Czekam na opinie i pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 19:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
A zakładałeś kiedyś gaz, bo z Tego co piszesz to odnoszę wrażenie, że to będzie nowa przygoda... Jeśli chcesz żeby było mało awaryjne to raczej idź do specjalisty.

Jak chcesz konkretnej rady to raczej nie patrz na używki. Zwykle są zużyte do granic możliwości i na jedno Ci wyjdzie. Kupisz używany reduktor, zregenerujesz i zapłacisz w sumie tyle co za nowy +2h roboty i bez gwarancji... Wtryski mają określoną żywotność więc zdecydowanie nowe. Elektronikę mógłbyś używaną ale zwykle wiązka jest w opłakanym stanie lub jej brak i wszystkie czujniki stare. Kiedyś się przymierzałem i się nie opłaca.

Ja bym zrobił tak:
LPG-tech - chyba najtańszy i stroi się prawie sam więc coś dla Ciebie.
KME Twin Tur
Baracuda

Gold Ci tego nie obrobi, czerwone valteki to badziewie. Do tego potrzebujesz węże Parker, trójniki (ja do do węży 12mm montowałem trójniki 14mm aby nie dławić) i tysiąc dupereli. Filtry Certools, włókno szklane z siatką. Jak masz starą miedź to daj Faro te grubsze. Także obawiam się, że 2k to pęknie na dzień dobry a potem ze 2x będziesz drobiazgi domawiał. Kup sobie też interfejs bo samo się nie wystroi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
I masz rację, bo nie miałem z LPG żadnego styku, tylko tradycyjna mechanika (ale to dla siebie,mam inną pracę), lecz mam zamiar robić to z moim znajomym,który jest gazownikiem i on ma mi mówić co robić i kontrolować cały czas, lecz mimo wszystko wolę wszystko samemu kontrolować,bo nowa umiejętność się przyda.

Zatem używaną instalację od razu skreślam.

Powiedz mi,co będę potrzebował do tego LPG-techjeżeli chodzi o interfejs i wysterowanie tego? W sensie jaki?

No trudno, już wolę dołożyć to 500zł i mieć spokój...
Do komory wejdzie wszystko nowe,bo starą instalację sprzedałem, choć miałem dość nową,ape silnik swapuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 20:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
W sensie Ty mu chcesz zapłacić stówkę, żeby był Twoim aniołem stróżem i udostępnił kawałek garażu? To jest trochę trudniejsze niż klasyczna mechanika, gdzie wyjmujesz starą część i montujesz nową. Jak nigdy nie stroiłeś sterownika LPG to nie powiem w 2 słowach. Kup sobie oryginalny kabel usb do staga i mniej laptopa z działającą baterią.

Ja interesuję się LPG od kilku lat, sporo zrobiłem w swoim aucie ale jak bym miał od zera zaczynać montować to bym się mocno zastanowił czy nie zlecić tego specjaliście. Samo demontowanie kolektora to kupa roboty, a u Ciebie pewnie ciaśniej niż u mnie. Jak montowałem w swojej e39 to Nikodem wziął na prawdę rozsądną cenę a nie musiałem po sobie poprawiać 5x tylko jeżdżę i robię na bieżąco to co trzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Chyba zaczynasz mnie przekonywać... A powiedz mi,ile zapłaciłeś za sam montaż? Bo graty kupię we własnym zakresie,bo gazownicy przebitki mają szokujące czasami...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 21:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Z tymi przebitkami to różnie. Każdy musi zarobić, jak nie przytnie na częściach to na robociźnie. Ja w swoim fachu tak robię i raczej to normalna sprawa. Jak lepiej się poczujesz kupując wszystko sam to ok, ale Nikodem jak mi zamawiał towar (chciałem fvat więc dostałem ją prosto z hurtowni) to było tam sporo węży, trójników, jakiś złączek, opasek itp. Po robocie została tylko garstka ścinek, wszystko poszło a kwota zrobiła się dużo mniej zachęcając a niż wtryski, komp i reduktor, także jak od ceny instalacji odejmiesz ceny większych gratów to pamiętaj o drobiazgach które potrafią trochę kosztować.

Gazownika szukaj na lpg-forum, tam znajdziesz kogoś myślącego. Oszczędzić 100zł nie warto. Ludzie jeżdżą przez pół kraju do specjalisty bo wokół sami partacze. A montaż to najistotniejszy element dobrej instalacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 28 listopada 2015, 22:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
A ja jak zwykle do tego silniczka proponuje landirenzo i nawet używane, reduktor zregenerujesz za 140zł nowy kosztuje ponad 700zł do tego reduktory landi według mnie sa jedne z najlepszych, wtryski do czyszczenia kontrolnie i spokój na następne 100tyś.km

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 29 listopada 2015, 18:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zdecydowanie zakładał bym takową instalację w sprawdzonym warsztacie montującym LPG :)

Oszczędności należy szukać na stacji a nie w doborze komponentów tak że już zginęła Twoja kwota 1500zł...


Skąd jesteś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 30 listopada 2015, 11:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: 740i E38
Kod silnika: M60 B40
Chyba masz rację ;)
Ja jestem z Rzeszowa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 30 listopada 2015, 11:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
http://lpg-forum.pl/podkarpackie-t17780 ... esz%C3%B3w

Pamiętaj, nie szukaj taniej za wszelką cenę. Jak zaproponują inny sterownik niż Tech to też spoko. Z tym silnikiem każdy sobie poradzi a zwykle dany zakład handluje sterownikami jednego producenta więc nie warto się upierać. Stag czy KME będzie tak samo dobre. Polecam Ci podjechać porozmawiać, bo telefonicznych pytaczy zarobiony gazownik potrafi szybko zbywać a to nie o ładną gadkę chodzi a o profesjonalną robotę. W razie czego pytasz jaki reduktor i wtryski polecają żeby było tip top a nie najtaniej, no i czy kolektor zdejmowany do wiercenia. Ewentualnie zapytaj na wspomianym forum podając dokładnie auto, silnik i lokalizację. Pewnie dostaniesz kilka ofert.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 30 listopada 2015, 12:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
dokładnie jak kolega wyżej powiada znajdź na Lpg forum kogoś polecanego z Twojej okolicy :)

Elektronika może być Staga, Lpg tech czy też KME nevo i będzie malinowo :) do tego wtryski Baracudy lub Hanki ;) ogarnięty gazownik wystroi to jak trzeba :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 30 listopada 2015, 13:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Wrzuć jeszcze proponowany setup na forum, bo jak pójdziesz z podejściem "a taniej się nie da?" to mogą Ci zaproponować np zestaw na jednym Goldzie i tańszych wtryskach a to będzie trochę lipa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 1 grudnia 2015, 12:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ded napisał(a):
Wrzuć jeszcze proponowany setup na forum, bo jak pójdziesz z podejściem "a taniej się nie da?" to mogą Ci zaproponować np zestaw na jednym Goldzie i tańszych wtryskach a to będzie trochę lipa.




Jeśli ma iść kolega z takim podejście o jakim wspomniałeś to lepiej w ogóle nie gazować autko bo za chwile będzie kolejny temat iż ma same problemy z instalacją gazową że nie jedzie i gaz jest do pupy... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 5 grudnia 2015, 13:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 632
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: E38 740i 5gang/E36/
Kod silnika: M60B40/M43/M52
To do Niwisk masz nie daleko a to jeden z najlepszych warsztatów montujących lpg w południowej Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 5 grudnia 2015, 14:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Kolega pisze że ma złe wspomnienia z BRC? To ja się pytam jak to było zamontowane. Ja posiadałem E39 2.5 R6 zakładałem BRC gaz jezdziłem 1.5 roku samochodem i zero kompletnie zero problemów, niewiedział człowiek że ma gaz w samochodzie, więc nie uważam że BRC to jest kijowa instalka, napewno lepsza niż STAG i inne.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 5 grudnia 2015, 14:47 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ROBBMW napisał(a):
napewno lepsza niż STAG i inne.



I zwyczajnie nie potrzebna przy takim motorze ponieważ można to zrobić Na KME, Stagu czy też LPG techu :) przy poprawny montażu i wysterowaniu również będzie cieszyć tak Samo jak sporo droższe BRC ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 5 grudnia 2015, 20:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Szczurek1986 napisał(a):
ROBBMW napisał(a):
napewno lepsza niż STAG i inne.



I zwyczajnie nie potrzebna przy takim motorze ponieważ można to zrobić Na KME, Stagu czy też LPG techu :) przy poprawny montażu i wysterowaniu również będzie cieszyć tak Samo jak sporo droższe BRC ;) ;)
Tu jeśli ktoś dobierze dobre wtryski i reduktor do polskich instalacji to takowa instalacja będzie 2razy lepsza od brc(brakregulacjiczegokolwiek) no chyba że brc będzie na wtryskach keihin to w tedy zaczyna być dopiero instalacją średnią

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 1 lutego 2016, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M52B28
Nie wiem czy juz nie po sprawie ale mam ladny set lpg po przejechaniu 5000km(czyli praktycznie new)...jezdzil w e31 v8.
-lpg tech
-2x parownik romano max 500-600km
-8x baracuda
-duza butla bodaj 73l
pelny zestaw z demontazu, cena 2500zl
Pozdrawiam

_________________
Nic nie jest na tyle idealne, zeby nie uznac tego za spie...ne... Jak daleko mozna sie zatracic w pogoni za idealem?....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 21 lutego 2016, 12:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
No ja wysoliłem 3500pln za BRC ale zadowolony byłem całość 100% BRC łacznie z grzanymi wtryskami jednym słowem bajka :)

Teraz mam E46 2.0 benzyna i gazu nawet nie zakładam bo po co , a dwa mam nauczkę z 2wóch poprzednich BMW E36 R6 i E39 R6 gdzie pchałem gaz , a potem nijak się to miało do sprzedaży bo niestety nikt ci kasy za to nie wróci, dlatego doszedłem do wniosku że zakłądanie gazu nie ma żadnego sensu, w obecnej dobie ceny paliw, a dwa że nie ma co komuś prezentu robić.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M60 B40 jaka instalacja LPG?
PostNapisane: 21 lutego 2016, 13:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Jak jeździsz mało to może i bez sensu ale jak dużo to instalacja i tak się wróci więc jak ktoś umie liczyć to gaz założy no chyba że mu się przelewa ale taka osoba to tym bardziej będzie oszczędzać

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL