BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 07:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 14 lutego 2016, 13:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: F10/E92
Czy ktoś z Was wie w jaki sposób w E46 działa kontrolka rezerwy - tzn. czy jest powiązana ze wskazaniami z "pływaka" czy może również parametrów spalania w komputerze? Miałem przed chwilą dziwną sytuację - podczas jazdy zaraz po typowym dla mojego auta zapaleniu się kontrolki rezerwy (ok 770 km od tankowania, przy wskazaniu poziomu paliwa ok 1/8 baku) zapaliła się kontrolka DDE, auto straciło moc by po chwili zgasnąć i nie udało się go odpalić. Miałem już zostawić auto na pobliskiej stacji ale na próbę dotankowałem paliwa i po chwili auto odpaliło i odzyskało moc, żadne kontrolki się nie świecą.
Sytuacja równie głupia co zastanawiająca bo do tej pory z rezerwą i wskazaniami poziomu paliwa było wszystko ok. Zgodnie z danymi z instrukcji rezerwa w compakcie to ok 8 litrów paliwa czyli spokojnie 120 km zasięgu. Do stacji miałem ok 300 metrów więc tragedii nie było ale ciężko teraz o zaufanie do ww. wskazań.

_________________
Kupię felgi styling 270


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 14 lutego 2016, 14:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Bylo juz poszukaj, podobno typowa usterka w E46, wskaznik zaczal zyc wlasnym zyciem. Przerabialem to ostatnio u siebie, mi pomoglo wymontowanie plywakow, przeczyszczenie stykow sprayem contact i dogiecie blaszek na plywakach odpowiedzialnych za przesyl sygnalu do licznika.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 14 lutego 2016, 15:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: F10/E92
Coś jest na rzeczy - poszukam tematów o wskaźniku. Paliwa musiało być faktycznie mało bo kontrolka dde zapaliła się dokładnie gdy przejeżdżałem skrzyżowanie bardziej bokiem niż prosto.

_________________
Kupię felgi styling 270


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 19 lutego 2016, 15:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Widzę, że całkiem nowy temat, ale pozwolę sobie odświeżyć bo napotkałem podobny problem.

Jechałem wczoraj swoim BMW (e46, diesel, silnik 2.0, wersja 150KM) i auto w pewnym momencie na prostej drodze zaczęło się "chrztusić", odczułem dwukrotnie jakby krótką przerwę w dostawie paliwa, aż po chwili zapaliła się kontrolka DDE i auto zgasło. Nie mogę go odpalić do teraz. Musiałem być holowany do domu.

Auto obecnie nie odpala, choć rozrusznik kręci bardzo ładnie. Po przeczytaniu tego tematu udałem się na stację i zatankowałem do kanistra 15l paliwa. Myślałem, że też padł mi pływak bo w weekend zrobiłem ponad 900km na tempomacie i byłem zaskoczony, że jeszcze całkiem sporo paliwa wskazywało w baku. Niestety po dolaniu tych 15 litrów problem nie ustąpił.

Próbowałem odpalać z otwartym wlewem paliwa, odłączałem akumulator na dłuższą chwilę, ale nic z tego.

Jakieś prognozy? Pompa podprogowa? Czujnik położenia wału korbowego?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 19 lutego 2016, 15:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
Pompkę słuchać po wł.zapłonu więc zobacz i daj cynk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 19 lutego 2016, 16:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Eh... zrobiłem :rotfl:

Napiszę o co chodzi, może komuś w przyszłości zaoszczędzę czasu i nerwów :)

Przyczyną całej sytuacji był uszkodzony pływak, który zatrzymał się na 1/4 baku. Po zalaniu 15L ropy próbowałem od razu zapalać i to był błąd.

Udało mi się, gdy przekręciłem stacyjkę i nasłuchiwałem co się dzieje. Było ewidentnie słychać, jak silnik zasysa sobie paliwo. Odczekałem jakieś 30-40 sekund, aż w końcu przestał. Spróbowałem odpalić i ruszyło za pierwszym! :) Chodzi bez zarzutu, kontrolka DDE zniknęła. Wszystko śmiga.

Pozdro! :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 19 lutego 2016, 18:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 795
Lokalizacja: Gierczyce
Moje BMW: E90 320D
Kod silnika: M47TU2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149305
krzychlp napisał(a):
Eh... zrobiłem :rotfl:

Napiszę o co chodzi, może komuś w przyszłości zaoszczędzę czasu i nerwów :)

Przyczyną całej sytuacji był uszkodzony pływak, który zatrzymał się na 1/4 baku. Po zalaniu 15L ropy próbowałem od razu zapalać i to był błąd.

Udało mi się, gdy przekręciłem stacyjkę i nasłuchiwałem co się dzieje. Było ewidentnie słychać, jak silnik zasysa sobie paliwo. Odczekałem jakieś 30-40 sekund, aż w końcu przestał. Spróbowałem odpalić i ruszyło za pierwszym! :) Chodzi bez zarzutu, kontrolka DDE zniknęła. Wszystko śmiga.

Pozdro! :)


Miałeś suszę w przewodach paliwowych po prostu, pompka dobiła i auto zapaliło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 19 lutego 2016, 20:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: F10/E92
Epidemia jakaś :)

_________________
Kupię felgi styling 270


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Wskazania poziomu paliwa/kontrolka rezerwy
PostNapisane: 22 kwietnia 2016, 16:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: E46 320d
Ja miałem taką sytuację kilka miesięcy temu, krótko po kupnie auta (posiadam ją jakieś pół roku).
Od rana paliła mi się rezerwa, ale z braku czasu musiałem pokręcić się zanim dotankowałem. Popołudniu wracając z pracy ruszam na światłach (dość ostro) zapala mi się kontrolka DDE i auto złapało tryb awaryjny. Postanowiłem zjechać na pobocze i skasować go odpalając ponownie. To był błąd. Auto już nie odpaliło. Na nic się zdało dolewanie paliwa. Wieczorem zdesperowany odpaliłem ją z Plaka i o dziwo problem ustąpił.
Niestety na kilka miesięcy.
Jakieś 3 tygodnie temu awaria wróciła ze zdwojoną siłą. Auto nie odpalało, gasło nawet po odpaleniu Plakiem. Problemem było nawet utrzymanie wolnych obrotów. Zmuszony do naprawy oddałem ją w ręce mechaniora. Oczywiście wstępna diagnoza to pompa wysokiego ciśnienia (pomijając wersję z brudną ropą, zapchanym filtrem, uszkodzoną pompą progową ...)
Na szczęście koszty okazały się o wiele mniejsze. Uszkodzona była końcówka jednego wtrysku (dosłownie wypiaskowana) i ciśnienie uciekało w powrót. Zamiast wymaganych 300 iluś barów na listwie wtryskowej było około 200.
Od czasu wymiany auto lepiej odpala, ma zupełnie inny dźwięk, nie wiem jak spalanie bo nie robiłem jeszcze trasy z drugiej strony Beata paliła tak mało że trudno było by coś urwać :)

_________________
BMW ............... długo , długo nic i pozostałe tępe strzały :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL