BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 07:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 09:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Cześć, mam okazję kupić e36 2.0 w fajnym stanie. Dodam że to byłaby moja pierwsza Bawarka. Silnik jest w dobrym stanie i ma lpg, niestety sprzedający o ile wszystko wie o aucie to o instalacji wie tylko tyle, że legalna, wbita w dowód, po rozgrzaniu przełącza się na gaz przy 2k obrotów i pali 12l(to akurat wątpliwe :P). Twierdzi że to nie sekwencja. Rok produkcji 91'. Szczerze nie wiem czy te silniki były na jednopunktowym czy wielo wtrysku więc nie wiem czy to II generacja czy III. Da się to ocenić po np zdjęciu spod maski albo na podstawie jakiś pytań do sprzedawcy? Czy polecalibyscie takie auto? Sluzyloby mi do dojazdów do szkoły (4km) i weekendowe przejażdżki (chociaż w tygodniu pewnie też :P). Chciałbym jakieś konkretne wypowiedzi, a nie "tylko sekwencja" :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 11:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ale taka prawda- tylko sekwencja. Tam siedzi 2 gen, która mówi o tym, że właściciel nie miał kasy na porządny gaz co sugeruje daleko idące oszczędności przy eksploatacji auta. Wiąże się to ze spadkiem mocy, większym spalaniem, ewentualnym strzałem w kolektor i rozwalonym przepływomierzem. Do tego szczerze wątpię że jest wyregulowana itp.

Najbezpieczniej kupić bez gazu i założyć lpg tak za 3 tyś ale pewnie auto kosztuje w tych okolicach także nie będę się nad tym rozwodził. Silnik to chyba m50 na wielopunkcie i wypadałoby tam dać 4 generację co się wiąże ze zmianą całego przodu instalki. W tych autach najistotniejsza jest blacharka bo pierwsze roczniki to potrafią już nie mieć podłogi. Na tym się skup bo gaz to się da zawsze ogarnąć a spawać to możesz już nie mieć do czego.

Nie wiem jakie auto miałeś wcześniej ale celując w stare e36 z r6 to nastaw się na trochę wyższe koszty utrzymania. Spalanie 12l jak najbardziej realne o ile wszystko byłoby sprawne (na trasie to pewnie nawet mniej da się zrobić).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 11:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Dzięki za odpowiedź. Wyliczone mam, żeby starczyło na auto, ubezpieczenie i małe naprawy w pierwsze dni po zakupie, więc nie mam portfela do II generacji w takim razie. Szkoda, trzeba odpuścić, dzięki jeszcze raz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 11:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Przy takich przebiegach to mógłbyś zdemontować wszystko i jeździć na PB. 2gen przełącza się co prawda "na życzenie" ale np w zimę to by należało trochę silnik nagrzać żeby reduktora nie zamrozić więc sporo na pb byś przejeżdżał i tak. Ile kolega ceni to auto? Widziałeś je od dołu? W samochodzie "pakiet startowy" zwykle obejmuje opony, hamulce przód, amory i trochę zawieszenia. O olejach, filtrach, płynach i jakimś pasku albo rolce nie wspominam. Z tego robi się często kwota, której się nie spodziewasz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 12:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Ceni 4100 ale spokojnie można się stargowac,hamulce przód, coś z zawieszeniem itd było robione niedawno, nie wiem czy można tu wstawać linki ale jakbyś miał chwilę - bmw 320i z Nowogardu za 4100 :) byłem /jestem nieco napalony na to auto ale rozsądku resztki mam więc rzeczywiście jak mówisz - nie ma co się pakować w niepotrzebne koszta, kiedy szuka się oszczędności :P dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 16:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Według Mnie zadbanego e36 z gazem nikt nie odda za 4 tysie :P


Należałoby dokładnie sprawdzić autko żebyś nie wpakował się na minę która będzie cała ruda i np lewarka nie będzie jak włożyć bo prób odchodzi. Porządne ogledziny kolego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 8 kwietnia 2016, 20:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Jak jest 2 generacja to takie auto z gazem ale bez gazu. Ja bym sprawdził ile lat ma butla, bo możliwe że niedługo wychodzi homologacja... 2 gen mogła być zamontowana w tym aucie dosyć dawno.

Wklej tu link- nie ma z tym problemu. Ewentualnie załóż temat w odpowiednim dziale.

Z tymi autami jest tak, że to są świetne samochody ale ich czas już powoli mija. Względnie zdrowe e36 to z końca produkcji trudno znaleźć a z początku to nie ma mowy. Nie zdziwiłbym się gdyby była w takim stanie, że nie warto nawet ratować. Z drugiej strony cena za e36 z r6 i gazem 2gen jest chyba umiarkowana.

Dysponując kwotą 4 tyś szukałbym czegokolwiek bez rdzy. Dystanse małe, więc mały benzyniak bez gazu. Najlepiej coś z przedziału 1-1,6l. R6 jednak apetyt ma większy a na takich odcinkach będzie niedogrzany co też nie wpłynie dobrze. Konsumpcja gazu może być na prawdę duża- nie zdziwiłbym się gdyby wychodziło 15-20l.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 9 kwietnia 2016, 00:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Darowalem sobie te bmw i inne, droższe (do 6/7k) bo muszę jeszcze ubezpieczyć auto jakoś a bez zniżek to masakra :P podłiczyłem, że tymi weekemdowymi przejaszkami robię sporo km - dziś w parę godzin nazbierało się 110, a od poniedziałku do soboty 360km po mieście. Czas zmienić oczekiwania i szukać dalej, dzięki wam za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 9 kwietnia 2016, 10:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Bardzo fajnie że to przekalkulowałeś i nie będzie kolejne stojące e36 pod drzewem bo nie mam na opłaty i wachę :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36]m50tub20 gaz, czy warto?
PostNapisane: 17 czerwca 2016, 11:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 28
Posty: 1
Lokalizacja: Trójmiasto
Moje BMW: z3
Gaz generuje dodatkowe przeglądy, ale chyba i tak warto, szczególnie jak sporo jeździsz. Natomiast jak chcesz coś tanio transportować ściągnąć do kraju to http://kontener.pl/fracht-morski polecam bardzo serdecznie, morski transport.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL