BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 12:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Witam, pacjent to E39 M54b22 170 km. BMW kupilem juz z zalozona na gwarancji instalacja gazowa NEVO PRO, wtryski Hannah 2002 i cos tam jeszcze Tomasetto :rotfl: Mam dwa zapytania m.in
1.Co sadzicie o tej instalacji w tym BMW z tym silniku? JAkie macie opinie?
2.BMW ladnie chodzi na tym lpg, wchodzi mi 45l do pelna i robie na pelnej butli smialo 380 km! Wiec uwazam to za dobry wynik, ale samochod jest troszke bardziej zamulony niz na PB odczuwam lekka roznice oraz jak chodzi zawsze na wolnych obrotach i odrazu dodam gazu w podloge to obroty najpierw przygasaja a nastepnie ida w gore i tak zawsze jest na LPG, na PB odrazu reaguje na gaz.
Mam nadzieje, ze ktos sensownie mi pomoze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 14:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 365
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: e36 323i/e39 523iA
Kod silnika: M52B25
Najprawdopodbniej po prostu źle wystrojona instalacja, ale może być to też np. walnięta któraś z sond. Na benzynie niektóre niesprawności mogą być praktycznie nieodczuwalne a instalacja lpg wymaga żeby wszystko było sprawne by to wogóle chodziło. Najprościej podłączyć auto np. pod inpę i sprwadzić czy przyczyną jest jakiś uszkodzony element, czy instalacja jest źle wyregulowana (będzie to widać po korektach).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 16 kwietnia 2016, 16:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
A najlepiej daj zdjęcie jak to jest założone

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 15:45 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
CHEMIK211 napisał(a):
A najlepiej daj zdjęcie jak to jest założone

ale co ze zdj.jak jest instalacja pod maska zalozona???
W ogole co sadzicie o tej instalacji gazowej i o spalaniu,ktore wymienilem wczesniej?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 16:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 365
Lokalizacja: Świnoujście
Moje BMW: e36 323i/e39 523iA
Kod silnika: M52B25
KME Nevo to dobry sterownik, wtryski hana też ok, nie wiemy jeszcze jaki masz reduktor (a to reduktor i wtryski najwięcej nam powiedzą czy instalacja jest dobra do danego auta). Tak jak kolega wyżej pisał wszystko zależy od tego jak to jest założone i wystrojone. Warto sobie kupić odpowiedni interfejs do komunikacji ze sterownikiem i wgrać program do laptopa, koszt niewielki a na pewno się zwróci, chyba że masz zaufanego gazownika w okolicy. Spalanie o jakim piszesz jak najbardziej normalne w cyklu mieszanym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 20:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
slawek 318 napisał(a):
CHEMIK211 napisał(a):
A najlepiej daj zdjęcie jak to jest założone

ale co ze zdj.jak jest instalacja pod maska zalozona???

Ma i to bardzo dużo, różnej długości przewody, kolektor wiercony na aucie z wkrętkami pod prąd, żle założony czujnik ciśnienia, dużo jest rzeczy co może być źle

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 17 kwietnia 2016, 20:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 41
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52tub25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154992
Tak jak pisze kolega powyżej ma bardzo duże znaczenie. Ja po zakupie samochodu miałem do wymiany na dzień dobry wtryski, po pojechaniu do jednego z polecanych warsztatów z lpg-forum, okazało się że trzeba też wtryski przerzucić na prawą stronę, pod pokrywe silnika bo były za daleko założone (NA lewej pokrywie). Jeśli instalka jest jak piszesz - na gwarancji i nie masz do tego serwisu, który ją zakładał bardzo daleko to proponuję jechać na poprawkę. A nóż widelec wyregulowanie wystarczy ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, czasem sie zadlawi
PostNapisane: 18 kwietnia 2016, 00:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Prawda jest taka iż instalacja jaka dobra by nie była dobrana to jeśli zepsują montaż lub strojenie to nic nie pomoże poza poprawieniem montażu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] LPG NEVO PRO, 2 problemy!
PostNapisane: 26 czerwca 2016, 00:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Panowie odswiezam temat. Mam 2 problemy!
1. Bylem z lpg na serwisie korekty i wymianie filtrow. Ladnie pieknie i na drugi dzien wyskoczyl mi Check. Ok, postanowilem jechac wramach reklamacji. Gazownik bez problemu zrobil mala korekte i co? Znowu Check... i tak bylem juz 5 razy i za kazdym razem Check! Mowi, ze jak podepnie pod kompa to nie pisze nic czy za uboga czy bogata mieszanka. Ale mowił, ze jego zdaniem jest za bogata. Teraz mam jechac juz 6 raz! Wkur... mnie to bo przed serwisem nie mialem zadnego Checka! a teraz za kazdym razem co od niego odjade. To jest jeden problem.
2. Problem to taki ze stalo mi sie to tez przed serwisem u niego ale i po serwisie tez tak sie dzis stalo, ze podczas jazdy rowny tempem na lpg szarplo i wylaczylo gaz przelaczajac na benzyne ale nie dajac zadnego sygnalu i diody od lpg przestaly swiecic oraz naciskajac na przelacznik od lpg zero reakcji jego i diod! Dopiero po wyciagnieciu bezpiecznika od lpg i ponownym wlozeniu zadzialal przelacznik i diody lub tez wystarczy sciagnac i zalozyc kleme od aku. Dzieje sie to rzadko co prawda ale cos musi byc przyczyna. Czekam na jakies sugestie. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL