BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 26 czerwca 2016, 22:04 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Panowie! Zakładam nowy temat bo potrzebuje pomocy. Mam dwa problemy z Lpg w moim E39 M54b22.
Lpg to Nevo Pro, wtryski Hannah 2002
1.Problem to taki iz bylem z lpg na serwisie korekty i wymianie filtrow. Ladnie pieknie i na drugi dzien wyskoczyl mi Check. Ok, postanowilem jechac w ramach reklamacji. Gazownik bez problemu zrobil mala korekte i co? Znowu Check... i tak bylem juz 5 razy i za kazdym razem Check! Mowi, ze jak podepnie pod kompa to nie pisze nic czy za uboga czy bogata mieszanka. Ale mowił, ze jego zdaniem jest za bogata. Teraz mam jechac juz 6 raz! Wkur... mnie to bo przed serwisem nie mialem zadnego Checka! a teraz za kazdym razem co od niego odjade. To jest jeden problem.
2. Problem to taki ze stalo mi sie to tez przed serwisem u niego ale i po serwisie tez tak sie dzis stalo, ze podczas jazdy rowny tempem na lpg szarplo i wylaczylo gaz przelaczajac na benzyne ale nie dajac zadnego sygnalu i diody od lpg przestaly swiecic oraz naciskajac na przelacznik od lpg zero reakcji jego i diod! Dopiero po wyciagnieciu bezpiecznika od lpg i ponownym wlozeniu zadzialal przelacznik i diody lub tez wystarczy sciagnac i zalozyc kleme od aku. Dzieje sie to rzadko co prawda ale cos musi byc przyczyna. Czekam na jakies sugestie. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 00:03 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Pomoże ktoś??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 19:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
wg opisu problem lezy w instalacji LPG badz jej regulacji i ciezko cos wiecej podpowiedziec.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 20:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego być może Twój gazownik nie radzi Sobie z wysterowaniem poprawnym Twojego autka i trzeba by zasięgnąć pomocy kogoś kumatego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 30 czerwca 2016, 22:09 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
To, ze gazownik sobie nie radzi to akurat wiem :] Mysdlalem, ze ktos z forumowiczow wie co moze byc przyczyna chodzby wylaczania sie LPG samoczynnie i zresetowania poprzez odlaczenie aku lub wyjecie bezpiecznika glownego od lpg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 1 lipca 2016, 23:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego spójrz na lpg-forum kto jest z gazowników polecany z Twojej okolicy bądź nieopodal ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Check, wyłacza sie lpg co jakis czas.
PostNapisane: 15 lipca 2016, 16:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
To że się wyłącza w taki sposób i da się zresetować tylko przez odłączenie prądu, to raczej problem elektryczny. Reszta może wynikać z niego. Być może wilgoć, pęknięte kable lub sam sterownik uszkodzony. STAG, jak dobrze pamiętam ma taką funkcję, że w razie błędu może blokować możliwość włączenia gazu - Twój - nie wiem. To kolejna możliwość ale mało prawdopodobna.

Jeśli problemy nie są ze sobą związane to trzeba sprawdzić konkretnie jak wyglądają korekcje w ECU - stara się zubożyć czy wzbogacić, a potem iść "po nitce do kłębka". Instalacja gazowa tak czy siak do weryfikacji prze mechanika.

P. S. U mnie "check" udało się "zwalczyć" dopiero po pół roku dłubania, z tego co widzę ECU w BMW jest bardzo mało tolerancyjne na odchyłki pracy osprzętu - niewiele trzeba by wywalił "check".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL