BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 12:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 17 września 2016, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Witam serdecznie. Mam problem z LPG w moim aucie(Bmw e36 m43b16 compact rocznik 94). Zaczne może od tego, że auto po przełączeniu na gaz chodzi jak by na 3,5 cyla. Nie ma mocy i przerywa. Nie wchodzi płynnie na wyższe obroty. Myślałem, że coś jest nie tak z podawaniem gazu ale to chyba nie to. Pierwszy raz stało mi się tak w lutym jadąc do pracy i to w momencie przejeżdżania przez tory tramwajowe. Auto ledwo szło. Wracając wtedy z pracy problem znikł i tak przez kilka miesięcy było dobrze. Do czasu. Jakieś kilka tygodni temu stało się to samo w tym samym miejscu :cwaniak: Ale już jadąc z pracy dalej nie było poprawy. Przełączając na benzynę wszystko chodzi świetnie. Myślałem, że to wina kabli i świec. Wymieniłem i dalej to samo. Następnie wymieniłem cewki ale dalej to samo. Wymieniłem filtry od gazu, reduktor od gazu bo stary cały czas przepuszczał gaz przez zawór bezpieczeństwa(nowy działa już jak należy) i nic.. ciągle to samo. Ostatnio jadąc do pracy przełączyłem na gaz oczywiście auto chodziło źle a w pewnej chwili dostało buta i przez cały dzień jeździło poprawnie. Stwierdziłem, że może to wina wtrysków od gazu. Rozkręciłem je i wyczyściłem ale trzeba było wydać 200 zł na zestaw naprawczy bo stan gumek itp. W ów wtryskach był opłakany. No i odpalam dziś auto i dalej to samo. Dalej przerywa i chodzi jak traktor na gazie :mur: Co może być przyczyną tego, że auto tak chodzi? jeszcze pozostaje mi wymienić sondę lambda bo może padła ew. Czy winny może być czujnik temperatury cieczy ? Przepływka jest sprawna bo po odpięciu widać różnice, to samo z przepustnicą. Instalacja jaka tam jest to landi renzo to jest chyba druga generacja a wtryski to matrix xj 544 z tego co pamiętam. Ktoś może miał podobny problem ? Jakieś porady? Do gazownika jechać póki co nie chcę i może dobrze, że nie pojechałem od razu bo za to wszystko co sam zrobiłem powiedział by mi pewnie z 800 zł jak nie lepiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 17 września 2016, 18:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
podobnie mialwe z m43 okazalo sie ze padl czujnik niebieski od ecu i zawor disa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 18 września 2016, 14:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Zawor disa slychac ze dziala a ecu to nie pojecia, nogdy o tym nie czytalem. Wczoraj wyjalem sonde lambda zeby sprawdzic czy dziala i miernik cos tam pokazuje a jakie wartosci maja byc to tego sie nie doszukiwalem bo chcial tylko sprawdzic czy wgl dziala. Wyjalem kompa od gazu tez ale stwierdzilem ze rozkrecanie go jest bezsensownym pomyslem po czym odpalilem auto i dziala prawidlowo. Pojezdzilem troche i przecioralem na dziurach i chodzi wszystko. Pytanie czy do czasu czy nie :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 19 września 2016, 10:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Kolego skąd jesteś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 23 września 2016, 17:27 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
A ustawiales od nowa mnoznik na gazie po tych swoich naprawach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 25 września 2016, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Jestem z jaworzna no i tak.. Auto jezdzilo dobrze do wczoraj. Dziwne jest to ze koncowka gazu byla i zaczelo znow mu odwalac dzis zatankowalem i dalej to samo. Idzie i jezdzi jak traktor. Rozpialem jeszcze teraz aku i posprawdzalem wszystko pod maska ale dalej to samo. Co do ustawiania mnoznika w gazie czy inmych rzeczy to niczego nie ustawialem. Wyczytalem ze w tych wtryskach matrix xj nie trzeba nic ustawiac jak sie go czysci, regeneruje. Chyba, ze chodzi o cos innego. Musze znalezc czas zeby jechac do gazownika ale tez praca mi to troche utrudnia ale poki co to walcze sam choc juz nie mam pomyslu z czym albo znow samo sie naprawi na tydzien choc to tez bez sensu :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 26 września 2016, 21:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
przewody wn i swiece najpierw sprawdz bo dla beny bedzie ok a dla gazu nie a swiece chyba powinny miec przerwe 0,7 a dla benzyny 0,9 i czy nie ciagnie lewego powietrza...przy przeplywce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 26 września 2016, 21:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
z kim nie gadam to prawie kazdy ma problem z gazem jak nie membrany na parowniku to kuleje strzela itd itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 27 września 2016, 03:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Chodzilo mi o mnoznik, ustawienie mapy gazu. Powinno sie to robic od czasu do czasu. Wyczysciles czy tam zregenerowales wtryskiwacze i filtry to zmienila sie wydajnosc, trzeba od nowa ustawic mape gazu wpinajac sie do sterownika lpg. Wejdz na lpg-forum i poczytaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 27 września 2016, 12:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Swiece i przewody wymienilem i na jakich by nie bylo caly czas jest to samo. O mapach poczytam tez. Na gazie auto jezdzilo dobrze caly czas wiec w sumie bym tak nie narzekal znow. Moja instalacja ma juz swoje lata tak se wszystko moze pasc. Dzieki za podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 2 października 2016, 16:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
fakt zmieniajac dlugosc wezykow od wtryskow gazu tez sie zmieni....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 3 października 2016, 13:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 32
Posty: 29
Moje BMW: e46
Kod silnika: n46b20
Wiem o tym bo to gdzies wyczytalem juz jakis czas temu ale wezykow nie zmienialem. Dziwne jest to ze raz na jakis czas auto dobrze idzie na gazie. Przyklad z wczoraj jadac 30 km to przez okolo 10 auto jechalo normalnie ale nie przez caly czas. Raz mialo buta a raz nie. Czas wybrac sie do gazownika i tyle bo sam juz wiecej zrobic nie moge :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Zła praca silnika na LPG m43
PostNapisane: 7 października 2016, 20:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
moze podlacz sie gdzies na kompa i tyle


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL