BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 08:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 2.0 d 136km 00r kreci ale nie odpala.
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 16:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 320 e46
Kod silnika: M47
Witam forumowicze. Jestem tu nowy, nie znalazłem nigdzie takiego tematu, jesli sie powtarzam to z gory przepraszam. A mianowicie, problem z moja betka dotyczy tego ze jak mam okolo 1/4 baku paliwa (bynajmniej tak wskazuje miernik) i nie odpalam jej okolo doby to juz pozniej nie moge jej zapalic. Aku naladowane, rozrusznik kopa ma ale dupa nie odpali. Dopiero gdy doleje paliwa tak do polowy baku, porzadnie naladuje aku (bo wczesniej ja krecilem to stracil troche mocy) zakrece troche dluzej to z trudem zalapie i chodzi bez problemu. Moge juz ja zgasic i odpala normalnie. Niekiedy jak postawilem ją na lekkim wzniesieniu na kilka godzin czy na noc to rano tez byl problem z odpaleniem. Jak myslicie co moze byc tego przyczyną. Pompa paliwa w baku? Pompa wtryskowa? Nie znam sie za bardzo na tych tematach. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 2.0 d 136km 00r kreci ale nie odpala.
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 32
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47
Wygląda jakbyś miał nieszczelność w układzie paliwowym i paliwo Ci opada. Zacznij od baku, zobacz czy tam nie ma gdzieś dziury w wężyku powyżej sitka, bo skoro jak jest pół baku to odpala, to możliwe że wtedy nieszczelność jest zalana paliwem.

_________________
Obrazek




"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 2.0 d 136km 00r kreci ale nie odpala.
PostNapisane: 29 marca 2018, 08:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: 320d
Kod silnika: n47
Podlacze sie do tematu bo tez nie moge odpalic :(
Podczas jazdy silnik (2.0 136ps) nagle zgasl. Rozrusznik krecil ale silnik nie zapalil. Paliwo oczywiscie jest. Zawiozlem auto do mechanika podlaczyl komputer zadnych bledow.
sprawdzi pompe paliwa w baku; pracuje. Powiedzial ze wszystko wskazuje na pompe wtryskowa ale on sie tego juz nie podejmuje.
I tu moje pytanie !!!
Co i jak mozna sprawdzic zanim oddam samochod na wymiane pompy wtryskowej. Czy pompa mogla zepsuc nie dajac zadnego bledu??? :szok:
Przeszukalem forum i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL