BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Teraz jest 18 lipca 2018, 14:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Regulamin działu

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.

Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu

Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 11:50 
Forumowicz

Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Chce zagazować swoją bunię , moje spalanie aktualnie to przeważnie 11.5l a miesięczny przebieg to jakies `1300 km .
Mam możliwe do wybrania instalacje : BRC SDI, LOVATO DIRECT, VSI PRINS DI, ZAVOLI, ELPIGAZ, KME . Co polecacie bo nie mam o tym bladego pojęcia . Silnik M52TUB25 1999r

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 13:25 
Forumowicz

jestem po rozmowie z warsztatem i zaproponowali mi :
Obrazek

Co o tym myślicie ?

PostNapisane: 13 listopada 2017, 14:22 
Uzależniony od forum :)

Moje BMW: E36 & E46
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe
Twój silnik to jednostka dość prosta do zagazowania i ja bym poszedł w KME Nevo... wtryski baracude i spał spokojnie ;)

W jakim mieście mieszkasz ? Bo konkretny gazownik to największy problem ;)

PostNapisane: 13 listopada 2017, 15:18 
Forumowicz

Gdansk

PostNapisane: 13 listopada 2017, 21:25 
Przyjaciel forum

Moje BMW: M5/9-3
Kod silnika: S62/B207R+/+
Szczerze to podstawa instalacja na fantach AC Stag da radę (sterownik, wtryski, parownik), więc nie wiem czy jest sens przepłacać.

PostNapisane: 13 listopada 2017, 21:37 
Zacna persona forum

Moje BMW: E39 523iT, E46 318i
Kod silnika: M52TUB25, M43TUB19
Garaż: -
przerost formy nad treścią te instalacje, poza tym to zwykłe gotowce...
4250 za gaz to M52TUB25...

Poszukaj kogoś kto założy Ci porządnie STAGA lub LPGtecha z jakimś dobrym reduktorem, porządnymi wtryskami i duża butlą, powinieneś się zmieścić w 3500zl i spokojnie będziesz latać bez jakiś dziwnych naciąganych BRC. Te silniki są naprawdę tak proste do zgazowania, że nic nie trzeba tam udziwniać.

PostNapisane: 13 listopada 2017, 21:39 
Przyjaciel forum

Moje BMW: M3
Kod silnika: S54B32
Jak chcesz to napisz do mnie na pw, podam Ci dane do warsztatu gdzie gazowałem Audi S3 1.8t 345 koni. Temat o wiele trudniejszy jak Twoje auto, a Panowie ogarnęli. Polecam. Warsztat mieści się w Gdyni.

Oglądnij moją czarną lampę po renowacji - viewtopic.php?f=6&t=140177&p=1817652#p1817652
Moja dawna E30 - viewtopic.php?t=50264
MOC Z POJEMNOŚCI! - https://www.youtube.com/watch?v=s0qRvZooyL8

PostNapisane: 14 listopada 2017, 01:26 

Chyba już masz kolego sparwę rozwiązana :hyhy:

a jak nie to na wycieczkę do Toudiego :hyhy: :hyhy:

PostNapisane: 14 listopada 2017, 06:39 
Forumowicz

Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
tylu1 napisał(a):
Gdansk

Jedź do firmy 'Vanos" w Gdańsku na Miałkim Szlaku 121, tel.512-310-045 - zagazowali dziesiątki BMW, "zjedli zęby" na tej marce aut i mają najlepszą opinię w Trójmieście. W moich dwóch autach zakładali Staga i LPG-Techa na wtryskach Baracuda - zero problemów po przejechanych 70tys.km, instalacja założona tak że po otwarciu maski ciężko stwierdzić że auto jest zagazowane. Wszystko mega profesjonalnie i schludnie - zapewniam Ciebie że będziesz mega zadowolony ;)

PostNapisane: 14 listopada 2017, 12:41 
Forumowicz

irakleo napisał(a):
tylu1 napisał(a):
Gdansk

Jedź do firmy 'Vanos" w Gdańsku na Miałkim Szlaku 121, tel.512-310-045 - zagazowali dziesiątki BMW, "zjedli zęby" na tej marce aut i mają najlepszą opinię w Trójmieście. W moich dwóch autach zakładali Staga i LPG-Techa na wtryskach Baracuda - zero problemów po przejechanych 70tys.km, instalacja założona tak że po otwarciu maski ciężko stwierdzić że auto jest zagazowane. Wszystko mega profesjonalnie i schludnie - zapewniam Ciebie że będziesz mega zadowolony ;)

Oni mają warsztat obok mojej firmy. Nawet nie wiedzialem ze to tacy fachowcy. Widze opinie na necie mają dobrą :) dzisiaj do nich zajade

PostNapisane: 26 grudnia 2017, 13:05 
Zacna persona forum

Moje BMW: BMW e39 520i
Kod silnika: m52b20
Garaż: byłe: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
Szczerze mówiąc to montaż gazu w starych BMW to prosta sprawa, nic nadzwyczajnego tam nie potrzeba, widziałem/znam sporo starych r6 co latają nawet na czerwonych waldemarach od x lat i kilometrów i nic się nie dzieje złego. Motory m50, m52 gazownie znoszą idealnie, więc bez obaw.

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 18:18 
Forumowicz

Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
No i co z tego ze jezdzi na valdkach.. dlaczego sobie kupiles BMW zamiast statej renault 19? Przeciez tez jezdzi i nic sie nie dzieje,czasami... Ja proponuje KME NEVO,Hana gold,silver s8,butla 72l,wlew pod klapka,pociagniete faro fi8. Mnostwo ludzi tu jezdzi na takim zestawie od nas i cena to maks 3.5k a nie ponad 4 gdzie w tej cenie juz v8 na mocnych gratach zamontujesz. Zalozysz prins czy brc a potem bedziesz sie na wizyte kilka tyg lub msc ustawial wstecz a serwis to koszta ok 200zl zamiast 50-100zl. Ale to jest tylko moje zdanie. Jedzi na tym forum kilkudziesieciu uzytkownikow i moga Ci pokazac fotki z montazy,zero sladu,a tam wywala ci wszystko na wierzchu i potem trzeba gaz zdemontowac zeby uszczelke pod pokrywa zrobic.. co do samych instalacji to bardzo porzadne (prnins i brc) lovato do smietnik ,zadna instalacja lovato oprocz reduktorow 2gen nie jest godna uwagi,to taki tani zamiennik Landi Renzo tylko kompletnie nie rozwijany,oprocz coraz nowszych produktow. Elpigaz to taki troche strzal w kolano. W tym roku juz w milku bmw demontowalismy lovato bo szarpaly mimo ze w aucie wszystko bylo sprawne bo elektronika sobie nie radzila. Musisz sie zastanowic nad cena i pozniejsza obsluga,bo to tez jest wazne :)

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 19:35 
Forumowicz

i zaluje ze do vanosa w gdansku nie pojechałem . posluchalem sie opini jednego z forum i posępiłem się na tanszy montaz czego szczerze zaluje . nowa instalacja a same problemy . Chce podjechac do vanosa z nadzieją że mi to poprawią bo wyszedlem jak zablocki na mydle .

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 20:06 
Przyjaciel forum

Vanos z Gdyni to nie jest panaceum na wszystko, zwłaszcza że ostatnio trochę mają wylane na klientów.

W M52 jeśli auto nie wykazywało problemów przez założeniem gazu nie powinni być problemu, sam ratowałem z kumplem nie raz taką instalkę, a daleki jestem od specjalistycznej wiedzy gazowników i mimo słabych podzespołów chodziło to bardzo fajnie.

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 20:50 
Forumowicz

Lincoln napisał(a):
Vanos z Gdyni to nie jest panaceum na wszystko, zwłaszcza że ostatnio trochę mają wylane na klientów.

W M52 jeśli auto nie wykazywało problemów przez założeniem gazu nie powinni być problemu, sam ratowałem z kumplem nie raz taką instalkę, a daleki jestem od specjalistycznej wiedzy gazowników i mimo słabych podzespołów chodziło to bardzo fajnie.

No właśnie tu jest problem - auto przed gazem chodziło jak złoto . zero problemów z falowaniem obrotów czy czymkolwiek innym . po zagazaowaniu dalej na benzynie jest ok natomiast na gazie .. szkoda gadac. auto na luzie mi gasnie nonstop :mur: regulowane juz 3 razy i dalej to samo . Najlepiej jest na zimnym silniku wtedy instalacja chodzi jak złoto . po rozgrzaniu do 60 stopni na luzie zaczyna falować z obrotami a po rozgrzaniu do 90 juz mi gasnie na luzie . Oni oczywiscie twierdzą że problem leży głębiej w samochodzie a nie w instalacji - że niby gaz bardziej czuły i po zagazowaniu własnie wychodzą takie usterki a ludzie nawet nie wiedzą że coś sie dzieje z autem . jedzic po miescie na gazie niestety sie nie da po kazde skrzyzowanie czy maly korek to ponowne odpalanie auta :wsciekly: :wsciekly: Ostatni raz do nich jade w ramach gwarancji . jak nie zrobią to niestety ale bede musiał jechac gdzie indziej i wybulic kase na poprawe tego badziewia bo nie dam sobie wmowic ze to wina mojego samochodu bo mi wymienią pół auta

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 21:27 
Przyjaciel forum

Nieee, to jedziesz, wyjmuja gaz i oddają kasę. Żadne jeżdżenie po innych zakładach.
Jeśli na benzynie chodzi OK, to nie ma opcji. Zapodaj info gdzie tak ładnie ogaraniają M52, żeby omijać szerokim łukiem.

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 21:49 
Forumowicz

Lincoln napisał(a):
Nieee, to jedziesz, wyjmuja gaz i oddają kasę. Żadne jeżdżenie po innych zakładach.
Jeśli na benzynie chodzi OK, to nie ma opcji. Zapodaj info gdzie tak ładnie ogaraniają M52, żeby omijać szerokim łukiem.

dam ostatnią szansę i jeśli nie zrobią to tak zrobię . Może głupie pytanie ale co z nawierconym kolektorem ? Mam prawo żądać nowego jeśli chce żeby mi zdjeli instalacje nawet jeśli jest dobrze nawiercony ? Czy mogą to zaślepić jakoś ?

PostNapisane: 29 grudnia 2017, 21:55 

Zakładasz temat na forum... pytasz co i jak jeśli chodzi o instalacje gazową pomijając to iż na forum w niejednym temacie masz opisane co najlepiej montować i gdzie...

Oszczędności to się robi przy tankowaniu a nie wyborze podzespołów no ale cóż... dałeś się zrobić w koniucha...

Jak nie masz nikogo w okolicy mocno polecanego to zwyczajnie pakuj graty i jedź do Pawła z Nasielska vel Toudi współpracuję z Pawłem już kilka ładnych lat począwszy od zagazowania Mojego e46 :)

Dochodzę już do prawie 100 tysi na LPG i cały czas jest bezproblemowo ponad to doszły jeszcze 3 auta w mojej rodzinie spod ręki Toudiego plus kilku kolegów - zadowoleni ? Wszyscy ! Tych drugich brak ;) ;)

PostNapisane: 30 grudnia 2017, 06:40 
Forumowicz

Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Lincoln napisał(a):

tydzień temu gazowałem tam swoje M54B22 i nie czuję się w żaden sposób olany....wręcz przeciwnie ! Pełna profeska jeśli chodzi o montaż instalacji i obsługę klienta :ok:

PostNapisane: 30 grudnia 2017, 11:28 
Przyjaciel forum

Przy tych kwotach które biorą ciężko żeby nie było miło, ale już obsługa klienta na diagnostykę/naprawę podzespołu który mają w nazwie pozostawia sporo do życzenia.

tylu1, przepraszam Cię kolego jeśli przez moje wskazówki wpakowałem Cie na słaby warsztat, absolutnie nie miałem takiej intencji. :wstyd:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]