BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 05:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 10:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Chce zagazować swoją bunię , moje spalanie aktualnie to przeważnie 11.5l a miesięczny przebieg to jakies `1300 km .
Mam możliwe do wybrania instalacje : BRC SDI, LOVATO DIRECT, VSI PRINS DI, ZAVOLI, ELPIGAZ, KME . Co polecacie bo nie mam o tym bladego pojęcia . Silnik M52TUB25 1999r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 12:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
jestem po rozmowie z warsztatem i zaproponowali mi :
Obrazek

Co o tym myślicie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 13:22 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Twój silnik to jednostka dość prosta do zagazowania i ja bym poszedł w KME Nevo... wtryski baracude i spał spokojnie ;)

W jakim mieście mieszkasz ? Bo konkretny gazownik to największy problem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 14:18 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Gdansk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 20:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Szczerze to podstawa instalacja na fantach AC Stag da radę (sterownik, wtryski, parownik), więc nie wiem czy jest sens przepłacać.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 20:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
przerost formy nad treścią te instalacje, poza tym to zwykłe gotowce...
4250 za gaz to M52TUB25...

Poszukaj kogoś kto założy Ci porządnie STAGA lub LPGtecha z jakimś dobrym reduktorem, porządnymi wtryskami i duża butlą, powinieneś się zmieścić w 3500zl i spokojnie będziesz latać bez jakiś dziwnych naciąganych BRC. Te silniki są naprawdę tak proste do zgazowania, że nic nie trzeba tam udziwniać.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 13 listopada 2017, 20:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Jak chcesz to napisz do mnie na pw, podam Ci dane do warsztatu gdzie gazowałem Audi S3 1.8t 345 koni. Temat o wiele trudniejszy jak Twoje auto, a Panowie ogarnęli. Polecam. Warsztat mieści się w Gdyni.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 14 listopada 2017, 00:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Chyba już masz kolego sparwę rozwiązana :hyhy:

a jak nie to na wycieczkę do Toudiego :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 14 listopada 2017, 05:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
tylu1 napisał(a):
Gdansk

Jedź do firmy 'Vanos" w Gdańsku na Miałkim Szlaku 121, tel.512-310-045 - zagazowali dziesiątki BMW, "zjedli zęby" na tej marce aut i mają najlepszą opinię w Trójmieście. W moich dwóch autach zakładali Staga i LPG-Techa na wtryskach Baracuda - zero problemów po przejechanych 70tys.km, instalacja założona tak że po otwarciu maski ciężko stwierdzić że auto jest zagazowane. Wszystko mega profesjonalnie i schludnie - zapewniam Ciebie że będziesz mega zadowolony ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 14 listopada 2017, 11:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
irakleo napisał(a):
tylu1 napisał(a):
Gdansk

Jedź do firmy 'Vanos" w Gdańsku na Miałkim Szlaku 121, tel.512-310-045 - zagazowali dziesiątki BMW, "zjedli zęby" na tej marce aut i mają najlepszą opinię w Trójmieście. W moich dwóch autach zakładali Staga i LPG-Techa na wtryskach Baracuda - zero problemów po przejechanych 70tys.km, instalacja założona tak że po otwarciu maski ciężko stwierdzić że auto jest zagazowane. Wszystko mega profesjonalnie i schludnie - zapewniam Ciebie że będziesz mega zadowolony ;)

Oni mają warsztat obok mojej firmy. Nawet nie wiedzialem ze to tacy fachowcy. Widze opinie na necie mają dobrą :) dzisiaj do nich zajade


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 26 grudnia 2017, 12:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Szczerze mówiąc to montaż gazu w starych BMW to prosta sprawa, nic nadzwyczajnego tam nie potrzeba, widziałem/znam sporo starych r6 co latają nawet na czerwonych waldemarach od x lat i kilometrów i nic się nie dzieje złego. Motory m50, m52 gazownie znoszą idealnie, więc bez obaw.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 17:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 129
Lokalizacja: Żabia wola
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
No i co z tego ze jezdzi na valdkach.. dlaczego sobie kupiles BMW zamiast statej renault 19? Przeciez tez jezdzi i nic sie nie dzieje,czasami... Ja proponuje KME NEVO,Hana gold,silver s8,butla 72l,wlew pod klapka,pociagniete faro fi8. Mnostwo ludzi tu jezdzi na takim zestawie od nas i cena to maks 3.5k a nie ponad 4 gdzie w tej cenie juz v8 na mocnych gratach zamontujesz. Zalozysz prins czy brc a potem bedziesz sie na wizyte kilka tyg lub msc ustawial wstecz a serwis to koszta ok 200zl zamiast 50-100zl. Ale to jest tylko moje zdanie. Jedzi na tym forum kilkudziesieciu uzytkownikow i moga Ci pokazac fotki z montazy,zero sladu,a tam wywala ci wszystko na wierzchu i potem trzeba gaz zdemontowac zeby uszczelke pod pokrywa zrobic.. co do samych instalacji to bardzo porzadne (prnins i brc) lovato do smietnik ,zadna instalacja lovato oprocz reduktorow 2gen nie jest godna uwagi,to taki tani zamiennik Landi Renzo tylko kompletnie nie rozwijany,oprocz coraz nowszych produktow. Elpigaz to taki troche strzal w kolano. W tym roku juz w milku bmw demontowalismy lovato bo szarpaly mimo ze w aucie wszystko bylo sprawne bo elektronika sobie nie radzila. Musisz sie zastanowic nad cena i pozniejsza obsluga,bo to tez jest wazne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 18:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
i zaluje ze do vanosa w gdansku nie pojechałem . posluchalem sie opini jednego z forum i posępiłem się na tanszy montaz czego szczerze zaluje . nowa instalacja a same problemy . Chce podjechac do vanosa z nadzieją że mi to poprawią bo wyszedlem jak zablocki na mydle .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 19:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Vanos z Gdyni to nie jest panaceum na wszystko, zwłaszcza że ostatnio trochę mają wylane na klientów.

W M52 jeśli auto nie wykazywało problemów przez założeniem gazu nie powinni być problemu, sam ratowałem z kumplem nie raz taką instalkę, a daleki jestem od specjalistycznej wiedzy gazowników i mimo słabych podzespołów chodziło to bardzo fajnie.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 19:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Lincoln napisał(a):
Vanos z Gdyni to nie jest panaceum na wszystko, zwłaszcza że ostatnio trochę mają wylane na klientów.

W M52 jeśli auto nie wykazywało problemów przez założeniem gazu nie powinni być problemu, sam ratowałem z kumplem nie raz taką instalkę, a daleki jestem od specjalistycznej wiedzy gazowników i mimo słabych podzespołów chodziło to bardzo fajnie.

No właśnie tu jest problem - auto przed gazem chodziło jak złoto . zero problemów z falowaniem obrotów czy czymkolwiek innym . po zagazaowaniu dalej na benzynie jest ok natomiast na gazie .. szkoda gadac. auto na luzie mi gasnie nonstop :mur: regulowane juz 3 razy i dalej to samo . Najlepiej jest na zimnym silniku wtedy instalacja chodzi jak złoto . po rozgrzaniu do 60 stopni na luzie zaczyna falować z obrotami a po rozgrzaniu do 90 juz mi gasnie na luzie . Oni oczywiscie twierdzą że problem leży głębiej w samochodzie a nie w instalacji - że niby gaz bardziej czuły i po zagazowaniu własnie wychodzą takie usterki a ludzie nawet nie wiedzą że coś sie dzieje z autem . jedzic po miescie na gazie niestety sie nie da po kazde skrzyzowanie czy maly korek to ponowne odpalanie auta :wsciekly: :wsciekly: Ostatni raz do nich jade w ramach gwarancji . jak nie zrobią to niestety ale bede musiał jechac gdzie indziej i wybulic kase na poprawe tego badziewia bo nie dam sobie wmowic ze to wina mojego samochodu bo mi wymienią pół auta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 20:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Nieee, to jedziesz, wyjmuja gaz i oddają kasę. Żadne jeżdżenie po innych zakładach.
Jeśli na benzynie chodzi OK, to nie ma opcji. Zapodaj info gdzie tak ładnie ogaraniają M52, żeby omijać szerokim łukiem.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 20:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Lincoln napisał(a):
Nieee, to jedziesz, wyjmuja gaz i oddają kasę. Żadne jeżdżenie po innych zakładach.
Jeśli na benzynie chodzi OK, to nie ma opcji. Zapodaj info gdzie tak ładnie ogaraniają M52, żeby omijać szerokim łukiem.

dam ostatnią szansę i jeśli nie zrobią to tak zrobię . Może głupie pytanie ale co z nawierconym kolektorem ? Mam prawo żądać nowego jeśli chce żeby mi zdjeli instalacje nawet jeśli jest dobrze nawiercony ? Czy mogą to zaślepić jakoś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 29 grudnia 2017, 20:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Zakładasz temat na forum... pytasz co i jak jeśli chodzi o instalacje gazową pomijając to iż na forum w niejednym temacie masz opisane co najlepiej montować i gdzie...


Oszczędności to się robi przy tankowaniu a nie wyborze podzespołów no ale cóż... dałeś się zrobić w koniucha...


Jak nie masz nikogo w okolicy mocno polecanego to zwyczajnie pakuj graty i jedź do Pawła z Nasielska vel Toudi współpracuję z Pawłem już kilka ładnych lat począwszy od zagazowania Mojego e46 :)

Dochodzę już do prawie 100 tysi na LPG i cały czas jest bezproblemowo ponad to doszły jeszcze 3 auta w mojej rodzinie spod ręki Toudiego plus kilku kolegów - zadowoleni ? Wszyscy ! Tych drugich brak ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 30 grudnia 2017, 05:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Lincoln napisał(a):
Vanos z Gdyni to nie jest panaceum na wszystko, zwłaszcza że ostatnio trochę mają wylane na klientów.

W M52 jeśli auto nie wykazywało problemów przez założeniem gazu nie powinni być problemu, sam ratowałem z kumplem nie raz taką instalkę, a daleki jestem od specjalistycznej wiedzy gazowników i mimo słabych podzespołów chodziło to bardzo fajnie.

tydzień temu gazowałem tam swoje M54B22 i nie czuję się w żaden sposób olany....wręcz przeciwnie ! Pełna profeska jeśli chodzi o montaż instalacji i obsługę klienta :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 523i jaka instalacja ?
PostNapisane: 30 grudnia 2017, 10:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Przy tych kwotach które biorą ciężko żeby nie było miło, ale już obsługa klienta na diagnostykę/naprawę podzespołu który mają w nazwie pozostawia sporo do życzenia.

tylu1, przepraszam Cię kolego jeśli przez moje wskazówki wpakowałem Cie na słaby warsztat, absolutnie nie miałem takiej intencji. :wstyd:

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL