BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 06:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] 520i (automat) - duże spalanie w mieście
PostNapisane: 25 lutego 2018, 18:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e39
tez posiadam owy silnik 170 k . na postoju pokazuje mi 16 l. w zime . jak jezdze po miescie to 13.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i (automat) - duże spalanie w mieście
PostNapisane: 26 lutego 2018, 19:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 667
Lokalizacja: Rumia
Moje BMW: BMW E90 318i 143 PS
Kod silnika: N43B20(U0)
W zimę nie ma siły, często zobaczymy spalanie blisko o 1 l/100 większe ze względu na niskie temp, większe opory toczenia w śniegu, mniejszy przebieg niż wynika to z ruchu kół (ich uślizg w miejscu), ogrzewanie wnętrze, grzane fotele, grzana przednia/tylna szyba, wycieraczki, światła, opony zimowe które zapewne mają nieco większe opory toczenia. Ja w swojej 318i w naprawdę zimowych warunkach teraz oglądam spalanie 9.2-9.5, aktualnie chwilowo po 200 km jest 10 litrów, ale sami widzicie jaka temperatura jest na zewnątrz. Jedyny cel w takich warunkach to taki, aby samochód odpalał i bezpiecznie dowiózł do celu, spalanie wtedy to rzecz drugorzędna ;)

_________________
Było: Kompakt E36 316i 1.9
Jest: E90 318i LCI
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 520i (automat) - duże spalanie w mieście
PostNapisane: 4 marca 2018, 20:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
SzymE39 napisał(a):
Witam wszytkich. Nurtuje mnie problem dużego spalania w moim E39 520i (M54B22). Auto jest automacie, benzyna i podczas gdy w trasach pozamiejskich udaje mi się osiągać całkiem ok wyniki, z cyklu 8l/100 to spalanie podczas jazdy w mieście czasem przekracza 15l/100 i więcej. Czy jest to całkowicie normalne przy tak małym silniku i automacie? Auta nie cisnę jakoś mocno, wydaje mi się że standardowo, optymalnie, auto jest sprawne. Będe wdzięczny za każdą cenną informację.

SzymE39 napisał(a):
Miasto spore, często zakorkowane i jazda w godzinach szczytu, z reguły małe dystanse do 5km. Mam wrażenie ze kiedyś to spalanie było mniejsze ale nie jestem pewien. Ze coś jeszcze może powodować tak duży wzrost spalania?


Norma. Mam podobnie w M52TUB28. Ogólnie R6 biorą podobnie, nie ważne czy 2.2 czy 3.0. M52 od M54 też się wiele spalaniem nie rózni.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL