BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 08:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Oczywiście. W Audi chyba jeszcze gorzej jest z silnikami MPI niż w BMW, więc z lpg możesz raczej się pożegnać w tej marce, insignia wydaje się sensownym pomysłem. Jednak ja gdybym miał kupować to tylko AWD OPC bym brał pod uwagę.

Co do oszczędności na LPG to oczywiście masz rację. Wiadomo, że jak ktoś zarabia kwoty typu 50 tys. pln lub dużo wyższe miesięcznie to roboczogodzina dodatkowa spędzona na dłuższym tankowaniu lpg czy dodatkowym serwisie może pozostać niezapłacona i wówczas lpg mu się nie opłaca.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 09:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Koledze zwyczajnie lpg się opłaca bo robi spore przebiegi :ok:

Mnie osobiście instalka w 320Ci zwróciła się po 7 miesiącach i dalej to samo auto lata na lpg już piąty rok ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 10:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
No więc wracając do tematu, Audi odpadło. więc albo E60 3.0 , jakiś dobry model na full opcji, lub Opel Insignia.

Ale to byłby mój 3 Opel więc może teraz w BMW i tylny napęd, hehe :rotfl:

Tylko kurde gabarytowo e90 do mnie najbardziej przemawia.. No ale ten LPG mimo wszystko przeważa :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 14:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ogarnij sobie jeszcze mercedesa, silniki z kompresorem bardzo dobre mają opinię, masz wnękę normalną na koło zapasowe. pod LPG idealne, możesz brać C klasę, a nie iść w duże E60, które też ma swoje bolączki.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 15:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie patrzyłem na parametry i nie interesowałem się insignią ale tak patrząc gołym okiem na te autka to czy gabarytowo insignia nie będzie bliżej e60 jak e90 ? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 19:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 129
Lokalizacja: Żabia wola
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
A dlaczego audi odpada? Wersje TSI 1.8 mimo ze to bezsposredni to spoko na gazie lata. Pobiera tylko 15% benzyny podczas jazdy na gazie KME a w porownaniu do innych producentow instalacji do bezposredniego to polowe mniej niz np. w STAGu Jesli chodzi o insignie i myslisz o gazie to pamietaj ze tam nie wszystkie motory sie gazuja,a silniki 1.6T to taka troche kaszanka. To fakt,silniki mercedesa w kompresorze to naprawde solidne jednostki,elektrycznie tez ok, w204 to porzadna jednostka i chyba wolal bym to od e90. Normalne kolo i wszystko i koszt montazu w przypadku kompressora to koszt max 2600zl i spokojnie nawet ten 180km daje rade. Nawet jak kupisz V6 to wciaz dobre motory.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ten pobór pb zależy podobno od stylu jazdy, może nawet do 40% dochodzić... do tego taka instalka jest droższa. Ja bym się w to raczej nie bawił...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 3 kwietnia 2018, 21:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 129
Lokalizacja: Żabia wola
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
To akurat zalezy od strategi sterownika i sposobu dzialania. Mamy zrobione kilka skod i audi z tym motlrem tylko na KME i spalanie wychodzi porownywalnie we wszystkich. Fakt,cena to 4500zl,ale auta mpi sie koncza powoli,zwlaszcza te w dobrym stanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 07:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Hmm a może ktoś mógłby podać jakich konkretnie modeli Mercedesa mam szukać ? Od którego rocznika i z jakim silnikiem ? Ponieważ jest tego troche


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 08:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 129
Lokalizacja: Żabia wola
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
Tutaj masz, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W204 ,generalnie kazdy silnik jest ok i fajnie daje rade na gazie. Jedynie ten z silnikiem CGI nie zagazujesz. C63 AMG tez robilem,zajebiscie zamiata :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 13:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
mystick Ty stacjonujesz na warsztacie w Żabiej Woli ? Bo raczej u Pawła nie miałem Cię okazji widzieć albo nie wiem że Ty to Ty :hyhy: :hyhy:





Kolego rób to co serce mówi czyli zostań przy marce BMW :serce:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 13:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Znajomy ma E60 do sprzedania.

3.0 Silnik, Rocznik 2003, utrzymana idealnie, wszystko co trzeba było to wymienione, niestety Diesel.

Cena 32tyś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 19:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
kamcio100 napisał(a):
Hmm a może ktoś mógłby podać jakich konkretnie modeli Mercedesa mam szukać ? Od którego rocznika i z jakim silnikiem ? Ponieważ jest tego troche


W204 200K, rocznik do 2009, w 2010 wszedł CGI na bezpośrednim wtrysku. Ew. 180K jeżeli 156 koni Cię zadowoli, podobno 9 sekund do setki, a więc do dupowozu w zasadzie jak się uprzeć mocy starczy.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 4 kwietnia 2018, 22:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 129
Lokalizacja: Żabia wola
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
Szczurek1986 napisał(a):
mystick Ty stacjonujesz na warsztacie w Żabiej Woli ? Bo raczej u Pawła nie miałem Cię okazji widzieć albo nie wiem że Ty to Ty :hyhy: :hyhy:


Dokładnie tak,od kwietnia zeszłego roku rozszerzyliśmy działalność o ten punkt u mnie :) Ale nawyki i standardy pozostały jak u Pawła ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 5 kwietnia 2018, 20:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 667
Lokalizacja: Rumia
Moje BMW: BMW E90 318i 143 PS
Kod silnika: N43B20(U0)
kamcio100 napisał(a):

Tylko kurde gabarytowo e90 do mnie najbardziej przemawia.. No ale ten LPG mimo wszystko przeważa :niepewny:


Od 4 miesięcy jeżdżę E90 LCI 318i z N43 z bezpośrednim wtryskiem, samo auto w rodzinie od ponad 7miu lat, więc znam je dość dobrze. Nie mam pojęcia ile % Twojego przebiegu to miasto, ile % poza, a ile % to trasa, niemniej jednak osiągnąć w trybie mieszanym tym autem 7.0-7.5 l/100 km nie powinno stanowić problemu. Ja jeżdżę teraz 95% miasto i póki co pali podobnie jak kompakt, czyli jakieś 9.1, ale auto waży dobrze ponad 200 kg więcej, ma szersze laczki, większe felgi i znacznie więcej elektroniki.

Myślę, że jadąc trasę z prędkością 140 km/h osiągniesz spalanie 6.5-6.7, w każdym razie poniżej 7 litrów. Silnik potrafi pracować w trybie uwarstwionym i wtedy pracuje na ubogiej mieszance (stosunek air to fuel ratio powyżej 14.7:1, czyli więcej powietrza). Zalety? Lepsza ekonomia przy niskim obciążeniu. Wady? Obecność czujnika NOx i kata NOx. Ale jeśli jeździsz trasy to nie powinno być aż takich problemów jakie ludzie opisują. Ten egzemplarz ma 9 lat i 92k km, póki co jest w porządku, jedynie początkowa akcja z cewkami była, ale to standard. Poza tym regularne koszty serwisowe. Nadprogramowo to za moim zaleceniem napinacz łańcucha po 80k km (130 zł) oraz były czyszczone Vanosy (180 zł). Przy spalaniu ok. 8 l/100 km (czyli jakieś 80% miasto i 20% trasa, może 75/25) masz 37 zł/100 km (4.62 zł/L). Jak będziesz jeździł więcej trasy, to zejdziesz do 7.5 lekko i masz wtedy 34 zł/100 km. Wg mnie o ile nie robisz 30k++ km rocznie, to szkoda się bawić w LPG, chyba, że każda oszczędność jest dla Ciebie priorytetem.

W każdym razie 318i 143 PS osiągnie lekko spalanie o jakieś 1.5 l/100 km niższe niż np. 320i 150 PS z wtryskiem MPI. Dynamika jest w porządku, kultura pracy również bardzo na plus - szczególnie jeśli będziesz jeździł na trasie. Resztę wrażeń co do E90 znajdziesz w moim temacie. Możesz spróbować też 325i/330i + LPG.
Moje dwa filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=pVsRZSVZHZ8
https://www.youtube.com/watch?v=CRqOe9CZ_zs

A tu masz w zasadzie ten sam silnik tylko wersja 170 PS, tu już osiągi nie psu w kaszę dmuchaj, spalanie 0.3-0.5 l/100 km większe:


_________________
Było: Kompakt E36 316i 1.9
Jest: E90 318i LCI
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] E90 lub E60 pod LPG
PostNapisane: 6 kwietnia 2018, 08:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15790
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Wszystko już tu było wyliczone, jak komuś się nie opłaca to tylko pozazdrościć roboczogodziny. A jak komuś się opłaca to cóż... życie jest za krótkie, żeby jeździć kapciami. Albo dieselem. Na 100 przypadków zapytany, czy wolę kapcia na pb, czy przy tych samych kosztach paliwa jeździć V8 z lpg odpowiem 100 razy, że wolę V8 z lpg.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL