BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 05:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] 540i wypadające zapłony
PostNapisane: 31 lipca 2018, 09:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62TUB44
Titan napisał(a):
Usterki mogą się kumulować.
Powinieneś zacząć od odmy, bo membrana na wykończeniu może powodować takie objawy. Ciężko sprawdzić czy jest dobra bez wyjmowania jej.
Falowanie od 530 do 560 to żadne falowanie. Jest ok. U mnie z klimą jest ok 700, bez ~550.

Co do przepływki to może być walnięta skoro nie idzie na "max l/h". A zapotrzebowania powietrza Ci nie powiem, bo nie wiem. Która to wartość w Inpie to mogę Ci powiedzieć jak jest u mnie w dwóch M62.
A jeśli chodzi o przepustnicę to Ci nie powiem, bo mam na linkę, ale raczej piszczeć nie powinno.


To jeśli możesz to sprawdź proszę te wartości u siebie. W sekcji analog (dokładnie której nie pamiętam ale to będzie chyba Analog 1 (tam gdzie masz obroty silnika i temperaturę cieczy) sprawdzasz wartość w lewym dolnym roku - air requirements HLM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540i wypadające zapłony
PostNapisane: 26 listopada 2018, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62TUB44
Siema,

Powracam z tematem. Zrobiło się chłodniej i sprawa jest bardziej zero jedynkowa.

Na totalnie zimnym w 99% przypadków chodzi pięknie. Rozgrzeje się jest nadal pięknie. Zgaszę, zostawię na godzinę/dwie, odpalam i wylatuje zapłon. Zazwyczaj misfire mam na 8, ale bywa też na 6tym, 7dmym, 3cim czy 4tym cylindrze... Jak przełączę na gaz, chwilkę pobuja i się wszystko normuje. Przejadę się na gazie, rozgrzeje solidnie silnik i po przełączeniu na benzynę mogę jechać na koniec świata. Jak zgaszę, ostudzę to zaczyna się cyrk od nowa, chyba, że auto postoi całą noc nieruszane i jest kompletnie zimne to jest ok po odpaleniu.

Błędy jakie mam to standardowo: sumaryczny z wypadania zapłonu oraz na wyżej wymienionych poszczególnych cylindrach. Czasem też wywali błąd podgrzewacza sondy lambda oraz aktywacji wtryskiwacza pierwszego cylindra.

Dziwi mnie też jedna rzecz. Mianowicie, niezależnie od temperatury silnika z jaką błąd się zapisze w inpie, pokazuje zawsze identyczną temperaturę silnika wynoszącą dokładnie -48* C (link do zdjęcia poniżej)

https://zapodaj.net/36348551547e5.jpg.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540i wypadające zapłony
PostNapisane: 24 grudnia 2018, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50
Ja też tak mam z tą temperatura w inpie. Przepustnice ma piszczec. A sprawdzał ktoś ciśnienie paliwa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 540i wypadające zapłony
PostNapisane: 29 grudnia 2018, 21:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
kolego szanowny podpowiem Ci z własnego doświadczenia w bojach z m62....wykrec swiece i poogladaj jak masz mozliwosc przez kamere inspekcyjna jak wygladaja gładzie cylindrow...prerabiałem ten temat i napewno nie zaszkodzi taka weryfikacja....niechlubny alusil na cylindrach lubi płatac figle i to kosztowne.....pozatym sprawdzałes wtyczki na sterowniku ecu? sa 100% suche???bo i tam widziałem juz niespodzianki ktore psuły nerwy jak mi tak i mojemu koledze włascicielowi auta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL