BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Dziwne rzeczy przy LPG
PostNapisane: 16 grudnia 2007, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
Mam dziwny problem ze spalaniem gazu ostatnio. Jak zalalem pod kurek, przejechalem na trasie 100km jadac 90-100 km\h to wyszlo mi 9,5l gazu na 100km! Bylem bardzo, zadowolony, wynik powtorzylem potem jeszcze raz. Ostatnio jednak przejechalem na pelnym baku (ok.50l) ledwie 250km! Co by znaczylo ze spalanie wychodzi 25l/100km!!! Co prawda wiekszosc z tych 250km przejechalem na miescie ale bez przesady takiego spalania jeszcze nie notowalem. Zaczynam sie zastanawiac czy na pewno mam szczelna instalacje. Wczesniej nie smierdzialo gazem w aucie, teraz coraz czesciej czuc gaz przy odpalaniu auta. Kolejna sprawa to fakt ze po przejechaniu tych 100km na ktorych sprawdzilem spalanie na trasie, zostawilem auto na pare dni na parkingu. Przez nastepne pare dni przejechalem jeszcze te 150km i po 250km zabraklo gazu! Zastanawiam sie w zwiazku ztym czy przypadkiem gaz sie gdzies nie ulatnia? Po prostu tak jakby gaz uciekl przez te pare dni. Tak samo dziwne jest to ze teraz po prostu od razu nie przelaczyl sie na gaz, zachowuje sie tak jakby butla byla totalnie pusta. Do tej pory bylo tak ze jak byla koncowka to przy mocniejszym depnieciu gazu auto przelaczalo sie na benzyne ale przy spokojnej jezdzie pare dodatkowych km mozna bylo przejechac. Nie mam pojecia co o tym myslec. Gaz mi sie gdzies ulatnia czy co? :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 grudnia 2007, 22:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 224
Lokalizacja: Bliska
Ja ci powiem tak BMW jak wiemy to zawsze sie w nim coś dzieje. Myśle że to sprawa dla kogos co dobrze zna sie na gazie nie wiem ile twoja instalacja ma lat ale jesli jest nowa to tak nie powinna tak robic. Czasem jak sie kładzie używke to tak jest że cos nie takie itd i się tak dzieje. To co tu napisałes powiedz jak pojedziesz i cos zaradzą. Tylko lepiej jeć do kogos co go znasz bo wiesz zobaczą o nowsza 5 i wiesz pare 100 pujdzie sie je... a moze tylko wystarszy regulacja za 50zł i dokręcić wąż jakis


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2007, 18:23 
Kiler530 napisał(a):
Ja ci powiem tak BMW jak wiemy to zawsze sie w nim coś dzieje.


:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

Na pewno BMW :?:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2007, 18:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Przedewszystkim musisz nam kolego podac kilka bardzo istotnych informacji, wrozek nie ma na forum.
Jaki silnik posiadasz, nastepnie cos na temat instalacji gazowej. Czy sam zakladales czy juz byla jak kupiles, jaka to instalacja, jakiej firmy, ktora generacja.
Jezeli nie masz o tym pojecia to porob jakies fotki pod maska to sprobujemy pomoc. Bo tak to nie da rady nic doradzic

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2007, 19:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Puschkin napisał(a):
(ok.50l) ledwie 250km! Co by znaczylo ze spalanie wychodzi 25l/100km!!!


Jak na mój gust 20l/100km...

Jak śmierdzi przy odpalaniu to coś jest nie tak! LPG przecież nie załącza się od razu po odpaleniu auta, ale otwiera się od razu zawór w butli. Skoro coś czuć tzn że się ulatnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2007, 19:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
KotSylwester napisał(a):
LPG przecież nie załącza się od razu po odpaleniu auta, ale otwiera się od razu zawór w butli.


Wszystko zalezy od instlacji.

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2007, 00:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
Mam instalacje sekwencyjna, byla juz zalozona w kupionym aucie. Gosc od LPG na oko stwierdzil ze ma ok.2 lat, firma SIGAS. Silnik M52B20, czyli 520i. Gadalem z kolega ktory sie na tym zna (bo przez Świeta ciezko zlapac jakiegos prawdziwego fachowca) i on twierdzi ze nie ma takiej opcji zeby gaz uciekal z reduktora, dlatego prawdopodobnie ktorys waz jest niedokrecony lub nieszczelny. Jak Wy to widzicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2007, 10:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
Jezeli uciekalby gaz w takich ilosciach zeby odczuc spalanie to napewno smierdzialoby gazem w okolicach przewodów. Mozesz sam sprawdzic jak ze szczelnoscia, polewajac weze gazowe woda z mydlem lub specjalna pianka (kolo 12pln). Jezeli beda powstawac pecherzyki to znaczy, ze jest nieszczelnosc.
Ja obstawiam:
1. regulacja gazu - prawdopodonie dawno nikt nie zagladal do instalacji
2. regeneracja parownika - sparciale membrany moga byc odpowiedzialne za wieksze spalanie
3. zbyt ciezka noga - mam 2l w E36 i osiagnac wynik 20l w miescie to nie problem
Znajdz dobrego gazownika, ktory zrobi Ci przeglad instalacji (szczelnosc, cisnienie gazu, podepnie pod kompa itp.)

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2007, 23:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 224
Lokalizacja: Bliska
powiedz mi kolego Czarny czy widzialeś bmw co nic w nim nie psuje się.
po 2 przeciesz jeśli dużo jeździsz to wtedy więcej pakujesz w samochód albo ty masz jakies bmw z kosmosu co sie nie psuje albo ja i moi znajomi maja jakies złomy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, 13:19 
Kiler530, w porównaniu do innych marek? BMW dużo się psuje? Dobrze utrzymany samochód nie wymaga wiele więcej niż wymiany płynów, zawieszenia etc.

raczej ta druga opcja, bo moje bmw jest z salonu Smorawińskiego, ma niecałe 400 tyś. i znam całą historię tego auta od początku i jakoś nawet w tym wieku nie daje o sobie znać jakoś szczególnie awaryjność.

Bez przesady, ale wobec innych samochodów nazywać BMW, że "ciągle się w nich coś dzieje" trochę nie tak jest moim zdaniem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, 13:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
..::CZARNY::.. napisał(a):
i znam całą historię tego auta od początku i jakoś nawet w tym wieku nie daje o sobie znać jakoś szczególnie awaryjność.


Nie klam! ostatnio zlapales kapcia :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 grudnia 2007, 16:12 
mongooes, to nie wina inżynierów z Monachium, że w nocy pod kinem bili butelki na drodze, a ja nic nieświadomy bokiem :( Przepraszam. Never again.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL