BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 19:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Po 2 latach z LPG podliczyłem ile zaoszczędziłem (uwzględniając średnią cenę PB i LPG w ciągu tych 2 lat) i wyszło że:
Cytuj:
Koszty auta BEZ instalacji LPG są wyższe o 9 285,50 PLN
No i silnik puki co bez zastrzeżeń :]

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 8 czerwca 2010, 20:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 497
Moje BMW: niebieski
Zwrot kosztów nastąpi w 7 miesiącu tego roku. :niepewny: :23:
Po pięciu latach oszczędzam 70 462,25 :orany: :10:
Poszukuję dobrego gazownika :) :wstyd:

_________________
viewtopic.php?f=6&t=66071 Moja Buma


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 3 sierpnia 2010, 22:50 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 691
Lokalizacja: Bolesławiec
Moje BMW: Em Fünf
Kod silnika: S62B50
Zwrot po 16 miesiącach :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 25 sierpnia 2010, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Moje BMW: nima... jeszcze
A ja znalazłem w sieci taki o to fajny graficzny kalkulator opłacalności instalacji LPG w samochodzie. POLECAM!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 1 września 2010, 15:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
DoReK napisał(a):
Panowie dziwi mnie to ze piszecie ze oszczedzacie iles tam w ciagu roku, na samochodzie sie nie da oszczędzić bo to same wydatki, a ja jak kolega wcześniej uważam ze Buni nie powinni sie gazować, jak kogoś nie stać na benzyniaka, który musi swoje spalić to niech sobie kupi diesla, albo coś co mu będzie paliło mało, ale to tylko moje skromne zdanie
głupoty gadasz :wstyd: jeśli przy eksploatacji samochodu wydam w ciągu roku 10000zł, a zakładając lpg, po odliczeniu kosztów instalki itd wydam 7000zł to chyba zaoszczędziłem 3000 zł :niepewny:

A co do BMW i LPG, to wolę moje 318 LPG niż VW diesla, albo renaulta clio 1.2 :]

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 30 stycznia 2011, 00:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 328
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52TU B28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 0#p1636660 [*]
Również uważam jak DoReK, że BMW nie powinno się gazować-bo albo kupujesz Bawarkę i się cieszysz z mocy i osiągów, albo kupujesz tańsze auto które będzie paliło 7 litrów... ;)

A później panowie w zagazowanych 320i mają zdziwione miny że je jakiś tam skromny czarny Compact objechał :rotfl:

Ja NIGDY swej Bumci nie zagazuję, mimo iż teraz zimą pali mi 12-12.8 litra na 100 km/h. Ale na paliwo nie żałuję. Biegi zmieniam tak przy 3-4,5 tysiąca obrotów i wtedy czuję że ten samochód idzie jak powinien :hyhy:

Chcecie to oszczędzajcie gazując samochody, pozostaje mi życzyć bezawaryjnej jazdy.

_________________
BYŁA :serce: E46 320ci LIGHTGELB METALLIC... ech :( [*]
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 0#p1636660

Było E46 320d TITANSILBER METALLIC:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98671

Były E36 Compi [*]
viewtopic.php?f=6&t=41752


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 31 stycznia 2011, 01:29 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
Fajnie kolego ale r4 to nie bmw - bmw zaczyna się od r6 i 2,5 pod maską w serii 3

fajnie że masz dużego fiata - technicznie to samo - 4 cylindrowy silnik o 2 zaworach na cylinder , klasyczny napęd na tył , 4 hamulcowe tarczowe ...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 9 lutego 2011, 21:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 780
Lokalizacja: 100lica
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Nikoś dobrze gada:)
Zmiana biegów 3-4,5tyś obr :) Czujesz moc :padam:
Zaoszczędzone złotóweczki (dzięki gazowni) wolę zainwestować w Bunię niż bezssensownie pakować w Pb.

_________________
Nie mówcie jak mam żyć, bo nikt z Was za mnie nie umrze.
Obrazek
Oceń moją E36 328i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 10 lutego 2011, 13:19 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
zimer89 napisał(a):
iż teraz zimą pali mi 12-12.8 litra na 100 km/h. Ale na paliwo nie żałuję. Biegi zmieniam tak przy 3-4,5 tysiąca obrotów i wtedy czuję że ten samochód idzie jak powinien


buahahhaha :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 24 lutego 2011, 15:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
tak tak.. R4 to nie BMW, LPG i BMW to zgroza, na benzynę nie żałujecie, wasze fury palą laczka bo nie mają gazu, jak kto ma gaz to ma połowę mocy mniej,.. nudne już to gadanie się robi :wstyd:

Gazu nie wstawię do BMW, ale na amortyzatory i końcówki już kasy nie ma, bo poszło na PB żeby pod tesko przylić gumę, a potem to się śmieją z właścicieli BMW :wstyd: genialne podejście...

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 24 lutego 2011, 15:57 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Hmmm moje V8 jeździ na PB i zawieszneie ma nowe i nie pale laczka pod tesco :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 24 lutego 2011, 16:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
nie mówię że wszyscy tak robią, nie rozumiem tylko tekstów Typu LPG to nie do BMW itp. Co kogo boli że jeżdżę R4 na gazie ?? przynajmniej jeżdżę i to sporo, mój samochód nie stoi w garażu i wyjeżdża w weekendy. Ja nikomu nie bronię jeździć na benzynie, nie neguję braku instalacji gazowej, której jest zwolennikiem ze względów czysto ekonomicznych, po co więc dyskusje typu: jak do BMW można założyć gaz i to jeszcze do R4, przecież to nie silnik :wstyd:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 24 lutego 2011, 16:23 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 898
Lokalizacja: Międzyrzecz
Moje BMW: Perełka
Kod silnika: M52TUB28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=93554
DanyU napisał(a):
nie mówię że wszyscy tak robią, nie rozumiem tylko tekstów Typu LPG to nie do BMW itp. Co kogo boli że jeżdżę R4 na gazie ?? przynajmniej jeżdżę i to sporo, mój samochód nie stoi w garażu i wyjeżdża w weekendy. Ja nikomu nie bronię jeździć na benzynie, nie neguję braku instalacji gazowej, której jest zwolennikiem ze względów czysto ekonomicznych, po co więc dyskusje typu: jak do BMW można założyć gaz i to jeszcze do R4, przecież to nie silnik :wstyd:



oj DanyU sie zirytowales ;p a raczej wydaje mi sie ze post Nikodema byl skierowany do zimmer89 ;)

Ja jestem aktualnie w trakcie poszukiwania 328Ci i najprawdopodobniej poleci do gazownika,
jesli mam ladowac kase w akcyze to wole jezdzic na LPG...

Tak, wiem co to LPG, stare zapasowe rodzinne Renault 19 kula sie od 12lat na LPG i jest bezawaryjne jesli chodzi o silnik (aktualny przelot w 95% autentyczny (auto kupione jako 3letnie) to 275 tys km)

_________________
======================================================
Obrazek
======================================================


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 24 lutego 2011, 20:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
makus napisał(a):
oj DanyU sie zirytowales ;p a raczej wydaje mi sie ze post Nikodema byl skierowany do zimmer89
troszkę :P wiem że Nikodem nie pisałm do mnie, a ja nie pisałem do Nikodema. Ogólnie na forum często się czyta negatywne komentarze o LPG i R4, a moim zdaniem to żadna ujma, poza silnikiem jest jeszcze linia nadwozia, charakter, prowadzenie i masa zalet, które sprawiają że ta marka ma to coś w sobie. Ja zrobiłem na gazie około 105k km, i nie miałem ani jednej usterki związanej z instalację, chyba że rozszczelniona chłodnica albo pęknięta guma za przepływką to wina gazu :]

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 25 lutego 2011, 13:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
W mojej nowej e46, 320i, 170 KM, instalacja by się zwróciła (wliczając koszty rozgrzewania silnika na PB) po ok. 15-16 miesiącach (tak samo jak zwróciła się w poprzedniej, która sprzedałem po... 17 miesiącach użytkowania). Także widać, że w moim przypadku montowanie instalacji po prostu się nie opłaca. Oczywiście przeliczenie wychodzi przy opcji gdyby z instalacją nie było żadnych problemów

Osobiście nie jestem przeciwnikiem LPG ale z biegiem czasu stwierdzam, że tak naprawdę instalacja jest jak najbardziej przydatna ale dla osób, które robią duże przebiegi. Wiadomo, że fajniej się leje do baku LPG, a nie PB (chodzi o kwestię ceny) i za taką samą kwotę na LPG się zrobi więcej kilometrów ale tak naprawdę przeliczając wszystkie dodatkowe koszty związane z instalacją (droższy przegląd roczny, przeglądy okresowe instalacji, jakieś ewentualne usterki itp.) już nie wygląda to tak kolorowo. Osobiście instalację miałem w pierwszej swojej e36, 318i w kolejnej 318i też miałem i miałem także w e46, 318i. Z każdej byłem zadowolony ale tak jak napisałem wyżej, wcale ona tak szybko mi się nie zwracała. Miałem też e39, 520i bez LPG, a także mam obecne e46, 320i bez instalacji, której nie będzie. Nie narzekam, bo na co mam narzekać, 170 KM dają przyjemną jazdę, a spalanie na trasie jest w granicach 7L. Czego więcej chcieć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 25 lutego 2011, 15:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
binta, oczywiście że LPG opłaca się jak się robi większe przebiegi.

binta napisał(a):
tak naprawdę przeliczając wszystkie dodatkowe koszty związane z instalacją (droższy przegląd roczny, przeglądy okresowe instalacji, jakieś ewentualne usterki itp.) już nie wygląda to tak kolorowo
u mnie wygląda kolorowo ;) Instalacja zwróciła się w około pół roku, po trzech latach użytkowania, dodatkowe koszty związane z instalacją to około 400 zł, przy czym rocznie oszczędzam w granicy 5000zł. po dwóch i pół roku zaoszczędził równowartość zakupu auta... Jakieś pytania ??

Wszystko zależy od ilości pokonywanych kilometrów. Wiadomo że gazu nie zakłada ktoś kto jeździ tylko w weekendy na zakupy i do kościoła..

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 25 lutego 2011, 16:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
DanyU napisał(a):
binta, oczywiście że LPG opłaca się jak się robi większe przebiegi.

binta napisał(a):
tak naprawdę przeliczając wszystkie dodatkowe koszty związane z instalacją (droższy przegląd roczny, przeglądy okresowe instalacji, jakieś ewentualne usterki itp.) już nie wygląda to tak kolorowo
u mnie wygląda kolorowo ;) Instalacja zwróciła się w około pół roku, po trzech latach użytkowania, dodatkowe koszty związane z instalacją to około 400 zł, przy czym rocznie oszczędzam w granicy 5000zł. po dwóch i pół roku zaoszczędził równowartość zakupu auta... Jakieś pytania ??

Wszystko zależy od ilości pokonywanych kilometrów. Wiadomo że gazu nie zakłada ktoś kto jeździ tylko w weekendy na zakupy i do kościoła..


Zgadzam się z Tobą w 100% dlatego napisałem powyższe zdanie :14: Pisząc cały ten temat za przykład brałem swoją osobę, a więc człowieka, który nie robi dużych przebiegów. Jak rocznie zrobię 15000 km. to jest max :). Sprawa kolejna, jak na razie, najdłużej miałem poprzednie e46 (17 miesięcy). W tym czasie instalacja ledwo co mi się zwróciła. Więc sam rozumiesz, że w moim przypadku LPG nie jest mi w ogóle potrzebne :)

Pisałem też, że nie mam nic przeciwko LPG. Miałem ją w 3 BMW (2 x e36, 1 x e46) i Renault Megane. Bez żadnych problemów

Pozdrawiam :zdrowko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 25 lutego 2011, 16:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
binta napisał(a):
Sprawa kolejna, jak na razie, najdłużej miałem poprzednie e46 (17 miesięcy)
to też ważna kwestia. Ja wkładając instalacje do swojej 3er, wychodziłem z założenia że będę nią jeździć około 5 lat ;)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 25 lutego 2011, 16:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
DanyU napisał(a):
binta napisał(a):
Sprawa kolejna, jak na razie, najdłużej miałem poprzednie e46 (17 miesięcy)
to też ważna kwestia. Ja wkładając instalacje do swojej 3er, wychodziłem z założenia że będę nią jeździć około 5 lat ;)


No widzisz. Już się doskonale rozumiemy :zdrowko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 26 lutego 2011, 16:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Szkoda że inni, jeżdżący na PB nie potrafią zrozumieć, dlaczego niektórzy wybierają oszczędność w postaci LPG :niepewny: mało tego, negują to na każdym kroku :wstyd:

Tak przy okazji, przejrzałem listę wymienianych części w moim 318i pod kontem wymian spowodowanych faktem instalacji LPG, stwierdziłem brak takowych :cwaniak: Świece i przewody wymieniam raczej w normalnych odstępach czasowo-przebiegowych, a uszkodzony chłodnica, czy pęknięta guma za przepływką raczej nie jest spowodowana instalacją.

Dobrze założona instalacja, regularna wymiana filterków gazu, połączona z poprawną eksploatacją auta oraz dużymi przebiegami, nie może być głupim czy nieopłacalnym pomysłem :]

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL