BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 marca 2024, 08:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 22 września 2012, 23:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 165
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: F01
Garaż: mój szrocik :)

było
e39 sedan m52b25, 1996r,
e39 touring m52tub25, 1998r,
e39 m62tub44, Manual :) 2002r
e38 m62tub35, 2000r,
volvo xc90 T5 2005r
audi S8 2000/02r
BMW F10 520d
jest

BMW F01 730d LCI ;)
swistar napisał(a):
Lukasz_S napisał(a):
Co to była za instalacja?
I, II, IV generacji?

To było jakieś 10l temu, to pewnie II generacja ;)
Mimo tego jak napisałem wyżej (to tylko moja opinia) LPI-dżi NIGDY :mur: i pewnie znajdzie się kilka osób na forum popierającą moją wypowiedź.
Oczywiście nie przeszkadzają mi auta jeżdżące na tym paliwie.
Jedynie za każdym razem gdy widzę BMW z magicznym korkiem w zderzaku nie mogę powstrzymać się by nie uśmiać się :rotfl:
Lepiej gdy magiczny korek schowany jest pod klapką obok wlewu paliwa(miałem tak). :hyhy:
Może kiedyś zmienię zdanie co do LPI-dżi, bo różnie w życiu może być ;)
Już w gimnazjach i szkołach średnich na dzień dzisiejszy dzieciaki wyśmiewają LPG, no ale cóż oni mogą wiedzieć o oszczędności :mur:
Co chwilę słyszę u swego 17-letniego syna,który każdego dnia jeździ autem do szkoły pokonując 60km dziennie "tata daj kasę na paliwo" :hyhy:
A wracając do tematu-myślę, że forumowicze posiadający w swych autach LPG pewnie polecą koledze wstawienie instalacji, zaś koledzy przeciwni tegoż paliwa odradzą jej montaż. ;)


1. mnie zycie nauczylo ze ludzie sie bogaca ciezko pracujac i oszedzajac :) ale skoro tak latwo przychodzi ci podejscie do LPG=nigdy to coz :) pogratulowac powodzenia.

sluchasz i bierzesz do siebie to co mowia jakies lepki z gimnazjum? jak widze tych wszechwiedzacych w rurkach, dlugich wlosach, obcislych koszulkach to mi sie zygac juz na sam widok chce a co dopiero ich sluchac :D Ale za to Panienki juz moga wygladac jak chca ;D zawsze wygladaja do gry ;) licealistki :hyhy:

btw. dzis na orleanie we wroclawiu mily pan z obslugi z pytaniem:
- "to prawdziwa eMka? ( 4rury i ///M na klapie bagaznika myla kazdego) i w gazie? gaz tylko do kuchenek, sam mam e39 523i ale gazu nie wloze bo to profanacja"
a ja tylko: na eMke jeszcze mnie nie stac ;( "TYLKO" 4.4, a skoro lubisz tankowac paliwo po 6zl prosze bardzo :) ja tankuje po 2,7 :D

a co do pytania kolegi "zajaczek" ja preferuje auto zdrowe bez gazu :) nigdy nie wiadomo kto maczal palce przy instalacji, nie masz gwarancji na podzespoly, no i wplywu na podzespoly :) zlecam wstawienie tego co chce, komu chce i mam gwarancje :) pozdrawiam

pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 23 września 2012, 11:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
swistar napisał(a):
LPG to wiocha i tyle :mur:

mistrzu88 napisał(a):
skoro lubisz tankowac paliwo po 6zl prosze bardzo :) ja tankuje po 2,7 :D

każdy lubi co innego i bez sensu robicie OT :offtopic: jeden drugiego nie przekona co jest lepsze, bo każdy ma swoje racje

czy któryś z gazowników albo użytkowników może odnieść się do wiarygodności i opłacalności kalkulatora z gazeo?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 23 września 2012, 13:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Elliot napisał(a):
czy któryś z gazowników albo użytkowników może odnieść się do wiarygodności i opłacalności kalkulatora z gazeo?

Ja się odniosę ;)
Ten kalkulator jest dość wiarygodny oczywiście muszą być spełnione pewne warunki :)
Pierwsza i najważniejsza sprawa to zaczynamy oszczędzanie zaraz po założeniu instalacji a nie przed.
Nie mówię tu żeby kłaść instalacje za 5000 zł do 6 cylindrów, ale nikt mi nie wmówi, że instalacja do 6 cyl za 2200 będzie poprawnie założona na odpowiednich podzespołach. W tych pieniądzach nie da się tego zrobić poprawnie. Ludzii narzekający na LPG jest sporo, ale niestety po części sami są sobie winni wybierając gazowników jak najtańszych i takich którzy nie mają pojęcia jak działa silnik spalinowy :mur:
Najśmieszniejsze jest żeby zostać gazownikiem wcale nie trzeba mieć wiedzy na ten temat ;) Zakładamy firmę, kupujemy analizator, wpis do ITSu, jedno szkolenie i bach zaczynamy montować :rotfl:
Takich gazowników jest niestety wielu i potem ludzie narzekają, że nie działa tak jak ma działać. Ja co prawda gazownikiem nie jestem i żadnej
instalacji w życiu nie założyłem (zdarzyło się poprawiać po paprokach ;) ) ale jak widzę niekiedy co Ci gazownicy wyprawiają to nóż się w kieszeni otwiera :cisza:
Najpopularniejszy zestaw alaska+valtek pchany do aut nawet 6 cylindrowych :mur: To nie ma prawa działać niestety, ale jeśli ktoś robi na ilość i montuje instalacje w 4 godziny to nie dziwcie się że potem nie działa. Oczywiście o żadnym strojeniu na drodzę nie ma mowy...
autokalibracja i za bramę. A za bramą po pierwszym kilometrze na LPG Check engine i już do poprawki :rotfl:
Niektórzy magicy od LPG nawet tłumaczą, że check się musi na LPG zapalać i to jest normalne :rotfl:
Trochę insteresuję się branżą LPG dlatego mogę śmiało powiedzieć, że jeśli LPG zamontujecie u człowieka, który ma o tym pojęcie, nie montuje na ilość, poprawnie dobierze podzespoły, wystroi auto na drodzę najlepiej przy użyciu sondy AFR to diametralnie zmienicie zdanie na temat LPG.

Pozdrawiam ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 12 października 2012, 19:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
W moim przypadku LPG - jestem za...!!!

_________________
e36 - 318i - m40 - sedan '93 - lpg sekw.
8-11l/100 lpg & pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 12:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Obliczyłem raz jeszcze. Przy moich przebiegach wyszło mniej więcej to co wcześniej, czyli po 6 miesiącach zwraca mi się instalka, a po 3 latach zwraca mi się koszt zakupu turasa :hyhy:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 12:44 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
ja liczyłem to na milion sposobów i zawsze mi wychodzi, że się opłaca :P robię 600km najmniej w miesiącu. Czyli instalka do 540i zwraca się po 19mies. A są takie mies, że robię i 2tys km. Od momentu zakupu Garbusa zrobiłem 5tys w 4 mies=800km średnio. Myślę, że podobne przebiegi będą w bmw albo nawet większe. Kiedyś nie należałem do fanów gazu dopóki brat nie kupił 540iA i założył lpg. Instalacja zwróciła mu się po roku czasu, a teraz śmiga taniej niż jakimkolwiek autem w pb. Sam mam pierwsze auto w lpg i jestem zachwycony. Żadnych różnic między lpg i pb, a na stacji zatankowany do pełna za 90zł :super: Dowiadywałem się o koszty instalacji lpg do V8 i 5tys powinno starczyć. Przy średnim przebiegu 800km mies zwraca się po 14mies.

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 19:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
to się tylko nie opłaca jak ktoś zmienia samochody co rok.

ps. Elliot, kupiłeś 540 ?? czy dopiero w planach ??

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 21:38 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
jak ktoś zmienia co rok to się opłaca kupować już z instalką. Póki co 540i w sferze marzeń, o ile tak to można nazwać. Pieniądze prawie są... Chcę mieć 30tyś na przedlifta w manualu. Nie bardzo jest wybór to raz, a dwa że muszę sprzedać New Beetle'a i dopiero wtedy zacznę szukać. Póki co brat pozwala mi powozić swoją :hyhy: z tym, że silnik z vanosami :/ automat :/ i touring :/

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 23:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
Zetki to "dla szpanu PRZEDEWSZYSTKIM"... sedanik już nie koniecznie, kombiak tym bardziej. Wystarczyło, żebyś napisał czym jeździsz...! Zresztą w tej budce nie ma miejsca na rarytaski :]

Nie ważne kościół, plebania, czy czym na co dzień smarkasz - nawet jeśli w stówki. 2 osoby i tyle...

Moja BUNIA PRACUJE...!
Do tego niestety często za mobilny warsztat (śmieciowisko)- BARDZO pomaga mi w mojej pracy!
Bez LPG Chyba musiał bym zmienić na seicento (3-6.000km/m-c) i bawarką tylko na weekend wyjeżdżać do kościooła.
Ale weekendowo wolę zalać banię albo moto pośmigać i jeszcze myjkę + monopolowy zaliczyć :]
Post tak samo bez sensu jak poprzedni - nic nie wnosi...!!! :hurra:
Moją piękną trzymam już 4-5 lat i właśnie kończę blacharkę (tyłek), bo reszta już zrobiona.
Dla chętnych, w lutym będzie totalnie odstawiona na kolejne 5-7 lat... Nie na sprzedaż...!

ponad 200.000 km na lpg bez problemu nadal działa...

_________________
e36 - 318i - m40 - sedan '93 - lpg sekw.
8-11l/100 lpg & pb


Ostatnio edytowano 7 grudnia 2012, 11:45 przez jazeck, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 6 grudnia 2012, 23:48 
LPG jest dobre jak ktoś dużo jezdzi i długo trzyma auto "min 2lata". Ja mam bunie w gazie i nie narzekam jest :super:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 7 grudnia 2012, 17:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 115
Lokalizacja: tarnobrzeg
Fakt Zetka jest ładna. X6 też... Kiedyś się dorobię... Pewnie kupie w którejś gillette :P :cwaniak:
Napisałem dla szpanu miałem na myśli - auto jak napisałeś do zabawy oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu!

_________________
e36 - 318i - m40 - sedan '93 - lpg sekw.
8-11l/100 lpg & pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 10 stycznia 2013, 21:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 101
U mnie sekwencja 2 miesieczna z montazem wyszla 1500 zł

Zwrociła sie w 5 miesiecy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 11 lipca 2013, 23:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e46 320i E46 330i
Kod silnika: M52 B(20 6 S3) Vanos
Wiele w tym temacie (ogólnie) napisano i wiele jest do napisania. Moim (skromnym) zdaniem zasilanie silnika bądź to PB lub LPG jest tylko i wyłącznie jedną z dróg do czerpania radości z jazdy. Wstyd żaden ani dla PB ani dla LPG skoro motor pracuje i wykonuje powierzone mu zadania. Koszty liczone na motogodziny pracy każdy ma prawo uznać za właściwe zgodnie ze swoim zdaniem. Temat kalkulatorów jest OK, zastosowanie danego zasilania :cenzura: pozostawiam do uznania użytkowników.Procedura zasilania serc naszych dupowozów jest tylko indywidualną kwestią zapatrywania się na sprawę "chcenia" bądź "nie" podtlenku LPG. Reasumując: jeździsz = zasilasz, jakim kosztem Twój wybór. Proste.
Pozdrawiam :zabawa:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 12 lipca 2013, 08:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Należy jeździć na LPG na wprost a na benzynie bokiem :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 2 sierpnia 2013, 13:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 212
Lokalizacja: LKS
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52
Szczurek1986 napisał(a):
Należy jeździć na LPG na wprost a na benzynie bokiem :hyhy:


Mądrego to aż warto posłuchać :hyhy: :hyhy:
W każdym temacie o LPG widzę zadowolenie kolegi Szczurek1986 w instalacji LPG
Jak konkretny gazownik to i klient zadowolony :D

_________________
W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno bardzo fajnie, ale to bardzo fajnie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 26 października 2013, 14:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: okolice Rybnika-Rydułtów i Raciborza
Moje BMW: Z4
Panowie mam pytanie, kalkulator oczywiście udowadnia mi,ze warto gaz założyć, ale......
Robię średnio 500- 600 km miesięcznie, instalacja teoretycznie spłaci się po 17-18 miesiącach ale... :)
Moje trasy to w dużej mierze do pracy 5km... i z powrotem tak samo. Jak długo Zetka z 3 litrowym silnikiem będzie jechała na benzynie zanim przełączy się na gaz?
Założyłem, że dałbym zainstalować instalację za 3 tyś zł. Wystarczy???

_________________
Carpe Diem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 26 października 2013, 14:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23068
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na benzynie będziesz jechał 1-1,5 max 2 km. Według mnie cena gazowania autka nie powinna być tutaj bardzo zależna tylko trzeba włożyć takie klocki by bez problemu ogarniały Twój motor i oczywiście kumaty pan gazownik bo bez tego ani rusz :P


Weź pod uwagę iż często po zagazowaniu autka jeździ się jednak większe ilości kilometrów bo jest taniej :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 26 października 2013, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: okolice Rybnika-Rydułtów i Raciborza
Moje BMW: Z4
Szczurek1986 napisał(a):
Na benzynie będziesz jechał 1-1,5 max 2 km. Według mnie cena gazowania autka nie powinna być tutaj bardzo zależna tylko trzeba włożyć takie klocki by bez problemu ogarniały Twój motor i oczywiście kumaty pan gazownik bo bez tego ani rusz :P


Weź pod uwagę iż często po zagazowaniu autka jeździ się jednak większe ilości kilometrów bo jest taniej :P


Nie znasz mnie ;)
Lubię ruch, jak tylko pogoda pozwala wolę siąść na rower. :D
No i motocykl jeszcze stoi w garażu :hyhy:
A jaka instalacja byłaby optymalna.?

_________________
Carpe Diem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 26 października 2013, 17:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
arczimi napisał(a):
A jaka instalacja byłaby optymalna.?

Rozumiem że chodzi o M54B30?

stag premium
kme gold/acr01 czerwony
hana zielona

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kalkulator opłacalności LPG/PB
PostNapisane: 27 października 2013, 09:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: okolice Rybnika-Rydułtów i Raciborza
Moje BMW: Z4
Sikora napisał(a):
arczimi napisał(a):
A jaka instalacja byłaby optymalna.?

Rozumiem że chodzi o M54B30?

stag premium
kme gold/acr01 czerwony
hana zielona


Tak, to ten silnik :) A jak z BRC? Mam nieopodal gazownika który kiedyś twierdził,ze nic innego by nie założył (wtedy chodziło o Audi TT 3.2)
:padam: Dziękuję, orientujesz się może chodź trochę jaki orientacyjny koszt wchodzi w rachubę?
I pytanie czy naprawdę ma sens to montować przy tak małym i krótkich przebiegach?
Wiem,że to nie ten temat ale po części ma odniesienie do gazu. Wiadomo, w bagażniku musiała by być butla. Pewnie większa jak 45 l nie wejdzie? Z tym że kupiłem alumki 16 cali na zimę na które założę normalne opony zimowe.... Teraz się zastanawiam:kupić dojazdówkę 15 lub 16 cali czy wystarczy ten "zapas" w sprayu. Słyszałem różne opinie na temat tej pianki czy tego co to wypełnia oponę . Że po pierwsze zdaje to relacje tylko przy małej dziurce no i ,że opona do wyrzucenia. Czyli praktycznie zakup dwóch nowych...
Wiadomo, jak będzie butla i zapasówka to w bagażniku miejsca już w ogóle nie będzie. A niewiadomo czy dojazdówka da rady wejść.

Przy okazji pytanie sprzed chwili. Wróciłem z zakupów, odstawiłem autko do garażu, schodzę do niego po ok. 10-15 minutach i słyszę buczenie po czym po chwili coś się wyłącza. Co to może być?

_________________
Carpe Diem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL