BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 17:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] jaka benzynka
PostNapisane: 20 marca 2008, 21:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: SÂłubice
Witam. Jestem tu nowy wiec na początek chciałem sie przywitać i zadac od razy pytanie. Chce kupic bmw e46 tak gdzieś 2000r i pewnie coupe. Mam dylemat jaki wybrać silnik czy 2.0 czy moze coś większego jak 2.5 albo 2.8.W grę wchodzi spalanie bo w miesiącu robię ok. 3000km i nie chce mi sie wierzyć że 2.8 spali mi tyle co2.0 jak niektórzy tu już pisza na forum.Jak ktoś ma takie silniki to niech pisze ile mu pali tylko nie w danej chwili co mu na kompie pokazuje tylko ile przejedzie dajmy na to na pełnym baku. Chciałbym 2.8 bo 193 koni to już coś ale jak już napisałem nie wierze że spali mi tyle co 2.0 a 1.8 nie wchodzi w grę. Proszę o porady. Pozdrawiam

_________________
kris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2008, 21:47 
Dzikus napisał(a):
Napewno 2,0 nie jest silnikiem co spali najmniej z tej listy...zeby 2,0 jakos jechalo to musisz je gonić na obrotach, a 2,8 jezdzisz w dolnej parti obrotów bo masz moc i moment dostepny predzej niz w 2,0...dla porównania mi 3,0 w e46 pali 9 w trasie a ok 13 na miescie przy dosc ciezkiej nodze, a jak pojezdzilem 2,0 to w trasie wychodzilo 10 a na miescie do 15...wnioski wyciagnij sam...


zgadzam sie co do milimetra.
ja mam troszke lzejsza nogo i mi wychodzi w trasie 8 a w miescie 11,5 a kolega ma 2.0 i sie zalamuje bo mu ciagnie 14 a jezdzi tak jak ja.


krzysiek22 napisał(a):
dajmy na to na pełnym baku


ostatni bak 520 kilometrow na 56 litrach pol mala wioska pol miasto.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 marca 2008, 23:03 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2826
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36
Kod silnika: 320i
Dzikus napisał(a):
Napewno 2,0 nie jest silnikiem co spali najmniej z tej listy...zeby 2,0 jakos jechalo to musisz je gonić na obrotach, a 2,8 jezdzisz w dolnej parti obrotów bo masz moc i moment dostepny predzej niz w 2,0...dla porównania mi 3,0 w e46 pali 9 w trasie a ok 13 na miescie przy dosc ciezkiej nodze, a jak pojezdzilem 2,0 to w trasie wychodzilo 10 a na miescie do 15...wnioski wyciagnij sam...


napewno jest w tym duzo prawdy...jesli silnik jest wiekszy to latwiej mu osinać daną prędkosc mniejszym nakladem sil wiec i paliwa mniej spali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, 10:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 23
Posty: 2668
Lokalizacja: PIASECZNO
Moje BMW: E36 2fab 4you
Kod silnika: M57 ruleZ
Garaż: E36 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144075
krzysiek22, po 1 jezeli z wiesz to po co pytasz
krzysiek22 napisał(a):
napisałem nie wierze że spali mi tyle co 2.0

pisze odnosnie tematu bo ostatnio kolega ktory przyjechal i ogladal moja 325 powiedzial ze pali 16L w miescie i nic mniej!!! bo on ma 525 i mu tyle pali...
pozatym to przeciez silnik 2.5 jest wiekszy od 2.0 ....i takie tam erdolenie....
pomijam fakt ze jego 525 wygladala na 600k przeb i pewnie tloki lataly wszez w cylindrach....
klocil sie do puki nie zapropnowalem mu zakladu :
zalewamy do pelna pod korek i robimy 100km po miescie jezeli spali 11l on placi 2k jezeli 16l ja.... i nagle sie zawiesil....
wiec moze warto posluchac ludzi ktorzy zrobili juz pare kilometrow Dzikus, LeSiO, poprostu
a nie dzialac na zasadzie nooo booo krzysiek ten co zna zbyszka mowil ze jankowi to pali ze ho ho

_________________
Obrazek
E36 330 TURBO
tuned TC-PERFORMANCE swap AIE serwis Andrew Performance mod RST
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 75&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, 16:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: SÂłubice
Jesli by mi paliła 328 gdzieś tak średnio 11l to bym był zadowolony juz. A napiszcie jeszcze jaka skrzynia jest najlepsza do takiego samochodu automat czy manual? Słyszałem że automat bedzie wiecej palił ale to tylko słyszałem bo sam nigdy nie miałem samochodu z automatem. Może to być prawda/??

_________________
kris


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 marca 2008, 16:45 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
silnik 2,8 + automat to nie zamkniesz sie w 16tu litrach po miescie, chyba ze bedziesz jezdzil jak dziadek:)...

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2008, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Lokalizacja: ZewszÂąd
Moze ta informacja sie przyda. Ja posiadam e46 323i (2.5 litra 170KM) i musze stwierdzic ze autko pali tyle ile na 2.5 litra i 6 cylindrow przystalo.

Miasto (korki i od swiatel do swiatel, male odległosci ok 2-3km i ciagle gaszenie i odpalanie silnika) - 13 litrow/100km
Miasto (wieksze odleglosci ok 10km, mniej swiatel i mniejsze korki) - 10-11 litrow
Pozamiastem (delikatna i spokojna jazda ok 80-110km/h, malo wyprzedzania i nie wielki ruch) - 7.8 litra

W ksiazce serwisowej producent podaje ze 323i pali nieco wiecej (ok 0.2 litra wiecej) od 328i. Ale z doswiadczenie wiem iz jesli masz wiecej koni to chcesz szybciej jechac i takie obietnice prodycenta moga byc nie realne :)

Pozdrawiam,

Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL