BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 19:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] dusi sie na gazie.....
PostNapisane: 20 maja 2008, 22:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 113
Posty: 929
Lokalizacja: ..::RaDoM::..
Moje BMW: E36
witam.

na zimnym silniku zaraz po przełaczniu na gaz (instalka II gen) auto sie dusi (efekt taki jakby sie kończył gaz), ale po paru sekundach problem ustaje. Dzieje sie tak ostatnio jak auto stoi kilka godzin i ostygnie....

Byłem dwa dni temu na regulacji i nic nie pomogło


strzałów brak...... :) (kable 1,5 roczne miedziane, swiece wymieniam co 10-15tys)

czekam na rady

pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 06:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Był kiedyś podobny temat w którym brałem udział. :)

Na zimnym silniku auto będzie się dusiło bo parownik nie jest rozgrzany.Spierałem się kiedyś z Esiue30 że jest to kwestia parownika,w takim sensie że jak jest nówka to można i na zimnym silniku jechać a jak już membrany wyrobione to nie da rady.Przede wszystkim moim zdaniem nie jeździ się na gazie na zimnym silniku.Ja zawsze czekam aż auto osiągnie temperaturę roboczą i dopiero włączam sekwencję a więc i nie mam problemów.I żadna regulacja moim zdaniem nie pomoże bo parownik nim się nie ogrzeje nie działa po prostu jak powinien więc i auto się dusi.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 13:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
CiOoS napisał(a):
Był kiedyś podobny temat w którym brałem udział. :)

Przede wszystkim moim zdaniem nie jeździ się na gazie na zimnym silniku.Ja zawsze czekam aż auto osiągnie temperaturę roboczą i dopiero włączam sekwencję a więc i nie mam problemów.I żadna regulacja moim zdaniem nie pomoże bo parownik nim się nie ogrzeje nie działa po prostu jak powinien więc i auto się dusi.


Co jak co ale się muszę zgodzić... taka jest prawda... silnik musi pochodzić chwilę na benzynie i potem dopiero przełączaj na GAZ... tak powinno się robić by uniknąć chociaż by takie problemy jak twoje...
A może by spróbować świec innego rodzaju??? Niestety świeca świecy nie równa... jedne mimo że nie są przeznaczone do gazu lepiej chodzą niż te które są do tego przeznaczone!!! Ja osobiście mam świece które nie są przeznaczone do gazu a autko zajedobrze się spisuje na nich :D :D :D dlatego UWAŻAM że nie trzeba kupować specjalne świece do auta na gaz!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 18:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 113
Posty: 929
Lokalizacja: ..::RaDoM::..
Moje BMW: E36
zanim przełacze na gaz to czekam chwile, za temperatura podskoczy (zresztą teraz nie ma niskich temperatur) - nie jestem wariatem :)

swiece , jak pisałem wczesniej wymieniam raz do roku zapobiegawczo ( NGK )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL