BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 03:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z sekwencją 328i
PostNapisane: 27 maja 2008, 18:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: NakÂło
Witam wszystkich;)
Niestety od dłuższego czasu mam problem z moją Bunią, miałem problemy z falowaniem obrotów na gazie, na benzynce minimalne falowanka. Po wielu odwiedzinach, tzw. Fachowców zalecili wymiane uszczelki pod głowicą. Oki uszczelka wymieniona i przy okazji wymieniłem wszystkie jakie można było. Sprawdzona szczelność zaworów(2 były nie szczelne), wszystko naprawione i gicior, ale nadal nieda się jechać na gazie(dusi się, szarpie, niema mocy:(). No to wymieniłem silniczek krokowy, efektów zero. Przed całym ”remontem chodził na gazie tylko przy ciepłym silniku falował i gasł przy wciśniętym sprzegle. Mechanior wyregulował wszystko, ustawił mieszanke, itd. Po owych ustawieniach zaczęło się najgorsze nie da się na gazie jechać po prostu tragedia (dusi się, szarpie, niema mocy:(). Gazownik powiedział, że całą winę mają ustawienia czaso wtryskiwaczy – u mnie są ustawione na ok. 1,5 mili sekundy(powinno być chyba ok. 2,3), jak powiedział elektryk że są ustawione w tzw. Tryb serwisowy. No i niema mapy paliwowej bo jak się orientuje to mapa ustawia się chyba dopiero przy wtryskach ustawionych powyżej 2 mili sekund. Elektryk ustawił wtryski jeszcze raz i mówił że jest gicior, ale lipa z grzybnią, tak jak było tak jest
Panowie co z tym fantem zrobić? Czy owy specjalista mógł cos spartolić, np. jakiś sterownik?? No i jaka może być przyczyna że Załawcza się ten tryb serwisowy??

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 00:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 17
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: BMW E34 TDS
witam. kolego wtryskiwacze gazowe biora sygnal z benzynowych. ja mialem podobny objaw w swojej e34 525 24v. mam warsztat i robimy gaz z kumplem wyregulowalem zrobilem mapy i jest git. poprostu ja zalewa. dostaje zaduzo gazu. u mnie bylo jeszcze ta ze dostala w pedal to sie przelaczala na benzyne. ale teraz jest juz ok. jak chcesz to moge ci do tego zajrzec. zadzwon 505333079. piotrek pozrawiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 17:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: NakÂło
Hej Piotrek
Chetnie bym skorzystał z Twojej propozycji ale do Warszawy mam kawał drogi:( Co mechanior to co innego mówi juz sam nie wiem co jest spartolone:( Kolejna diagnoza mówi że uszkodzony jest czujnik położenia wałka rozrządu:( Słyszałem również że może być zwarcie na wtryskiwaczach (w jaki sposób mozna to sprawdzic??). Może mógłbyś mi coś podpowiedzieć co mam sprawdzić co zrobić???? Byłbym wdzieczny za jakomkolwiek pomoc!!

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, 22:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 17
Lokalizacja: warszawa
Moje BMW: BMW E34 TDS
jezeli na benzynie chodzi dobrze to wydaje mi sie ze poprostu na gazie go zalewa z tego co mowisz. jest to kwestia wyregulowania gazu. ja mialem tak ze na benzynie chodzila ja wsciekla a na gazie prychala dlawila sie. wyregulowalem i jest ok. jeszcze sie od czasu do czasu przy daniu gazu dlawi ale to jest kwestia gumek na cewkach. i swiec. bo gaz jest bardzo wrazliwy na to. pozdrawiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL