BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 09:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Ogromne spalanie w gazie
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 01:51 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Witam.Mam spory problem ponieważ bardzo dużo pali na gazie!!!.Wczoraj przy pustym zbiorniku na gaz zatankowałem go specjalnie po raz drugi za 20 zł.Na tym gazie zrobiłem 41 kilometrów i koniec!!!!Przedwczoraj również zatankowałem za 20 zł i zrobił 43 km......Zaznaczam że na paliwie sprawdzałem i pali 10 litrów na 100 kilometrów.Co to może być???Pytałem się u znajomych i oni wykluczyli sondę ponieważ powiedzieli że po pierwsze ona na gazie jest rozłączona a po drugie na paliwie pali dobrze.Doradżcie co może być??Jakaś nieszczelność???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 07:26 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 548
Lokalizacja: b-stok
zapchany filtr gazu, zjebany reduktor, rozregulowana instalcja dla scislosci napisz ktora generacje gazu masz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 09:39 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Mam ta stara instalacje bez komputera.Nie jest to sekwencja.Jakis tydzien temu zawiozlem auto na regulacje.Zaplacilem 50 zł auto stalo tam 3 dni i mechanik powiedzial ze gaz jest wyregulowany i wymieniony filt gazu....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 09:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
zle wyregulowany gaz.

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 10:00 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Zle????Odpala na zimnym fakt ze dlawi sie ale jakos chodzi.Jak sie rozgrzeje jest ok...Czyli napewno jest zle wyregulowany???A parownik jak mowil kolega a moze gdzies sie ulatnia??Bo jeszcze mi robili czujnik poziomu gazu...NIestety nie zrobili bo mowia ze jest stary czujnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sierpnia 2008, 16:20 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 548
Lokalizacja: b-stok
Powiem Ci tak, zmien gazowników! Ale najpierw pojedz i im mów żeby zrobili to OK. Jeżeli masz wymieniony filtr i gaz 1 generacji czyli śrubka to poproś kogoś zeby na gazie wkręcił na 3k obrotów i trzymał a Ty w tym momencie kręć śrubką od składu mieszanki (nie od obrotów, mam nadzieje, że wiesz gdzie u Ciebie jest taka) i metodą prób i testuj spalanie, jak to ci nie pomoże to trzeba sie liczyć z wymianą albo regeneracją reduktora. Ja miałem podobną sytuacje co prawda nie w bmw ale z gazem 1 generacji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2008, 10:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Wkręciłem tą śrubke 2 razy,może bedzie lepiej.Wczoraj zatankowałem gazu za 50 zł...Ciekawe jak będzie..Ogólnie a mozecie mi napisać co ta srubka reguluje????Bo ta druga na parowniku reguluje obroty a ta???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2008, 10:21 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 548
Lokalizacja: b-stok
Jeżeli dobrą kręciłeś to właśnie reguluje Twoje spalanie, po przykręceniu czujesz spadek mocy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2008, 10:29 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
NIe wiem...Wczoraj wieczorkiem troszke wypilem i w ciemno wkrecilem 2 obroty na wyłączonym silniku...Jesli bedzie złe to ja wykrece..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL