BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 09:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Czy auto powinno spalać więcej gazu czy mnie niż OBC?
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 00:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Jaworzno
Witam

Czy samochód powinien spalać mniej czy więcej gazu niż pokazuje OBC? Moje E32 spala go około 8-9% więcej niż wg OBC. Z tego co czytałem na forum zazwyczaj na gazie auta spalają mniej niż pokazują...


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 00:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
nie sugeruj sie tym co pokazuje komputer bo idzie tak ustwaic ze bedzie ci palil 100 albo 0...
zalej do pelna wyjezdzij i wtedy wiesz ile ci pali...
a komputer idzie wyregulowac tak zeby pokazywal tyle ile powinien...

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 00:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
u mnie pokazuje rzeczywiste spalanie z tolerancją +- 0,3 l/100 km

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 06:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
w mojej e34 dane z komputera są dość wiarygodne ,a dodając do wyniku 15-20% wychodzi faktyczne spalanie gazu, prawie identyczne jak wynik który sam obliczam metodą pełnego baku.
Spalanie na gazie jest książkowo 10-20% więcej niż benzyny, a komputer pokazuje spalanie takie jakby samochód jeżdził na benzynie

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 14:02 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Jaworzno
Ja mam sekwencyjny gaz... zazwyczaj spalało mi więcej (tak jak pisałem 8-9%); dziś pierwszy raz... zatankowałem prawie tyle samo ile pokazywał OBC :)

Przed ostatnio tankowałem gdy wracałem od mechanika, po regulacji zaworów. Wychodzi na to że regulacja zaworów poprawiła także spalanie gazu w stosunku do spalania na OBC.

Tylko nie mówicie mi że mi pali za mało i wypala zawory... bo to wskazania komputera... podobno komputer pokazuje więcej niż pali rzeczywiście gazu.
To chyba nie tak że on pokazuje spalanie benzyny...


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 22:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
michael napisał(a):
... podobno komputer pokazuje więcej niż pali rzeczywiście gazu.
To chyba nie tak że on pokazuje spalanie benzyny...

ale nierozumiem tego 'podobno' :szok: przecież chyba sam potrafisz sobie obliczyć spalanie żeby być pewien a nie pisać 'podobno'.
Wystarczy zatankować do pełna , skasować mały licznik, skasować średnią spalania chwilowego(verb 1 i 2 na kompie) ,przejeżdzić kilkaset kilometrów, znowu zatankować do pełna (najlepiej na tej samej stacji)i ilość gazu która wejdzie wtedy do baku podzielić przez przejechane kilometry, a wynik pomnożyć przez 100 i masz gotowy wynik :super: .
Wystarczy go porównać ze średnią spalania chwilowego i już masz pewność jak się ma wskazanie kompa z faktycznym spalaniem :] .

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2007, 22:42 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Jaworzno
mcgiver napisał(a):
michael napisał(a):
... podobno komputer pokazuje więcej niż pali rzeczywiście gazu.
To chyba nie tak że on pokazuje spalanie benzyny...

ale nierozumiem tego 'podobno' :szok: przecież chyba sam potrafisz sobie obliczyć spalanie żeby być pewien a nie pisać 'podobno'.
Wystarczy zatankować do pełna , skasować mały licznik, skasować średnią spalania chwilowego(verb 1 i 2 na kompie) ,przejeżdzić kilkaset kilometrów, znowu zatankować do pełna (najlepiej na tej samej stacji)i ilość gazu która wejdzie wtedy do baku podzielić przez przejechane kilometry, a wynik pomnożyć przez 100 i masz gotowy wynik :super: .
Wystarczy go porównać ze średnią spalania chwilowego i już masz pewność jak się ma wskazanie kompa z faktycznym spalaniem :] .


A to ja znam takie "cuda" :) Do nie dawna paliło mi 8-9% niż wg OBC, teraz około 1% więcej (ale to z jednego tankowania) = nie dokładne...

Tylko piszę "podobno" w sensie zazwyczaj.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lutego 2007, 17:22 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Jaworzno
mcgiver napisał(a):
w mojej e34 dane z komputera są dość wiarygodne ,a dodając do wyniku 15-20% wychodzi faktyczne spalanie gazu, prawie identyczne jak wynik który sam obliczam metodą pełnego baku.
Spalanie na gazie jest książkowo 10-20% więcej niż benzyny, a komputer pokazuje spalanie takie jakby samochód jeżdził na benzynie


Zrobiłem nie dawno trase 800 km, prawie cała na ciepłym silniku, choć wyłączałem go na kilka godzin ale jednak były to odcinki po conajmniej kilkaset km więc można założyć że auto cały czas jechało na LPG... po drodze dwa tankowania do pełna. Za każdym razem weszło do butli ~12-13% więcej niż pokazał OBC.

Te 12-13% które nie wychodziły podczas normalnej eksploatacji to pewnie spalanie benzyny. Co w sumie trochę smuci, by wychodzi na to że średnio w moim cyklu mieszanym auto pali mi 14,5 litra gazu + 1,9 litra benzyny na 100 km. Co daje taki koszt jak 9,5 litra benzyny na 100 km, ale cóż może latem będzie lepiej (mniejsze spalanie wogule i benzyny).


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lutego 2007, 20:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
michael napisał(a):
Te 12-13% które nie wychodziły podczas normalnej eksploatacji to pewnie spalanie benzyny. Co w sumie trochę smuci, by wychodzi na to że średnio w moim cyklu mieszanym auto pali mi 14,5 litra gazu + 1,9 litra benzyny na 100 km. Co daje taki koszt jak 9,5 litra benzyny na 100 km, ale cóż może latem będzie lepiej (mniejsze spalanie wogule i benzyny).

to jest właśnie rużnica między wskazaniami obc, a spalaniem gazu, tymbardziej że mierzyłeś to na trasie , więc kiedy by ci miało połknąć tą benzynę??
Tak jak pisałem wcześniej książkowe spalanie gazu wynosi 10-20% więcej niż benzyny, wiem bo mam znajomego gazownika , który naprawdę się zna na żeczy.
Założę się ,że nie tankowałeś nigdy benzyny do pełna ,aby to zweryfikować , a to jest właśnie najpewniejsza metoda na litrażowanie samochodu.
Z moich obserwacji wynika, że moja beta przy jeżdzie po mieście i częstym rozruchu bierze mi około 5 litrów na jakieś 300 km , ale podkreślam po mieście i częste rozruchy i traktuję ten pomiar raczej 'zgrubsza' bo też nie tankowałem nigdy benzyny do pełna. Natomiast gaz zawsze tankuję do pełna i przez ostatnie 2 miesiące mieści mi się między 11,7- 13,8 licząc po tankowaniu ręcznie , a obc raczej traktuję w przybliżeniu. ;)

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL