BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 08:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E32] GAZ DO 730 z 1993 roku, co wybrac??
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 19:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: sÂłupsk
Witam!
Od miesiaca smigam cudownym E32, w tej chwili jest to drugie auto jakim dysponuje, ale za pare dni to sie zmieni i bedzie juz tylko bmw. Jezdze dosc duzo, w miesiacu robie smialo 3 tys km (wiekszosc na trasie). To tyle z historii, teraz problem:
chcę zalozyc instalacje LPG i nie wiem co wybrac, kolektor jest metalowy (podobno ma to jakies znaczenie)
Bylem u gazownikow i mowia ze prosta instalacja dosc dobrze sie sprawuje i ze nie koniecznie trzeba sekwencje, ja bylem za sekwencja, ale skoro na zywklej LPG moze byc dobrze to po co przeplacac?? No ale tym fachowcom od gazu to ja za bardzo nie wierze, wiec prosze podpowiedzcie co montowac. a jak sekwencje to czy na polskich podzespolach czy zagranicznych?

Pozdrawiam
Daniel


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 20:59 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 708
Lokalizacja: STALOWA WOLA
Moje BMW: E61 530d 231KM
Kod silnika: M57N2
Moim zdaniem tylko sekwencja. W chwili obecnej ceny są naprawdę atrakcyjne.
Zakładając sekwencję uwolnisz się od ciągłych problemów z autem i gazownikami.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 21:09 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
też polecam sekwencję ;weż pod uwagę że dobrze dobrana i wyregulowana sekwencja daje tą samą moc co benzyna i napewno jest ekonomiczniejsza , czego nie można powiedzieś o instalacji lpg IIgeneracji, nawet z blosem.
Minusem jednak jest konieczność odpalania na benzynie bez względu na temperaturę zewnętrzną.
Ale ja jednak wybrałem sekwencję do mojej e34 w maju; miałem do wyboru IIgenerację za 2300 i sekwencję za 3600.(mowa o 6 cylindrach co ma znaczenie jeśli chodzi o cenę) teraz ceny jeszcze poleciały w dół, więc nie ma się nad czym zastanawiać

a co do tego co ci proponowali gazownicy to myślę że poprostu prubują się pozbyć instalacji na które jest już słaby popyt; takie jest moje zdanie :]

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, 21:20 przez mcgiver, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 21:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
sekwencja wszyskto jedno jaka. Musisz w pierwszym planie poszukac dobrego gazownika

_________________
zanim sie zastanowisz pomyÂśl o tego konsekwencjach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: GAZ DO E32 730 z 1993 roku, co wybrac??
PostNapisane: 29 stycznia 2007, 22:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: Jaworzno
Zainwestuj w sekwencje, ja sobie 735iA jeżdże za 25 zł / 100 km w trasie, wcale nie ultraoszczędnie :)


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 10:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: sÂłupsk
Wielkie dzieki!!
Czyli bedzie sekwencja, teraz tylko szukac dobrego gazwonika!
Pozdrawiam
Daniel


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 12:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ÂŚlÂąsk
Sekwencja :) tylko podstawa to dobry gaziarz. Nadaje się KME DIEGO/EGO lub Stag 300 to polskie produkty oparte na włoskich podzespołach takich jak wtryskwacze czy reduktory. Cena przystępna i serwis dosyć dobrze rozwinięty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 14:34 
danulr napisał(a):
Witam!
Od miesiaca smigam cudownym E32, w tej chwili jest to drugie auto jakim dysponuje, ale za pare dni to sie zmieni i bedzie juz tylko bmw. Jezdze dosc duzo, w miesiacu robie smialo 3 tys km (wiekszosc na trasie). To tyle z historii, teraz problem:
chcę zalozyc instalacje LPG i nie wiem co wybrac, kolektor jest metalowy (podobno ma to jakies znaczenie)
Bylem u gazownikow i mowia ze prosta instalacja dosc dobrze sie sprawuje i ze nie koniecznie trzeba sekwencje, ja bylem za sekwencja, ale skoro na zywklej LPG moze byc dobrze to po co przeplacac?? No ale tym fachowcom od gazu to ja za bardzo nie wierze, wiec prosze podpowiedzcie co montowac. a jak sekwencje to czy na polskich podzespolach czy zagranicznych?

Pozdrawiam
Daniel


U siebie w 730i mam LPG zwykłe, oczywiscie nie na śrube, autko nigdy nie strzeliło :ok:
Nawet jak sie ostro depnie :ok:
Gaz mam bardzo dobrze założony, i nie mam z nim żadnych kłopotów, i jestem z niego zadowolony :ok:
Spalanie 15-16l w mieście
12-13 trasa :ok:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 14:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 2827
Lokalizacja: Gdynia
DAREX napisał(a):
I co z tego ze ma LPG, teraz juz nie jezdzi na LPG bo po przeliczeniu, bardziej opłaca sie w tej chwili jezdzic na benzynie!!!

hmm po pierwsze nie ty a twoj tata a po 2 mowiles ze auto juz nie jezdzi na gaz ciekawe ciekawe...

_________________
E28 525e 05/1986
E28 535i 04/1987
E28 M535i 09/1986
E30 316iA 05/1990
E32 750i 09/1991
http://www.e12e28.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 stycznia 2007, 14:42 
Dixi napisał(a):
hmm po pierwsze nie twoj tata a po 2 mowles ze auto juz nie jezdzi na gaz ciekawe ciekawe...


Tak, bo nie jeździło i kiedy ja ten post pisałem, chyba jak była benzyna po 3,40zł
A nie mówiłem ze nigdy nie bedzie jeździć, teraz benzyna zdrożała i jeździ na LPG!

Dixi napisał(a):
hmm po pierwsze nie twoj tata


Nie wiem o czym mówisz, co nie mój tata :zdziwko:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2007, 23:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: NAREWKA!
zainwestuj w sekwencje.masz silnik o większej pojemności siła wystrżału jest adekwatna do pojemności po strzale albo pojedzie albo poszukasz przepływomierza w najgorszym przypadku. -plusy mniej pali, lepsze osiągi , mniejsze prawdopodobieństwo strzału.minus większy koszt instalacji w porównaniu ze zwykła instalacją ,żle założona i żle wyregulowana strzela osiągi i spalanie porównywalne do tradycyjnej instalacji.

_________________
magnat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 11:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
magnat2000 napisał(a):
zainwestuj w sekwencje.masz silnik o większej pojemności siła wystrżału jest adekwatna do pojemności po strzale albo pojedzie albo poszukasz przepływomierza w najgorszym przypadku. -plusy mniej pali, lepsze osiągi , mniejsze prawdopodobieństwo strzału.minus większy koszt instalacji w porównaniu ze zwykła instalacją ,żle założona i żle wyregulowana strzela osiągi i spalanie porównywalne do tradycyjnej instalacji

niewiem co ci ma strzelać w sekwencji, wogule to nie wiadomo o co ci chodzi w twoim poście :kwasny: :D

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 kwietnia 2007, 11:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PoznaĂą
Ja polecam sekwencje, kolega miał w 730 e32, nigdy nie miał żadnego problemu, żadnego wystrzału, a spalanie było porównywalne do benzyny (dał 3900zł). Montował ok. 1,5roku temu, zrobił już na pewno ok. 50.000km.
Przed montażem jeździliśmy po wielu warsztatach i pytaliśmy jaki gaz polecają. Jeden gość miał akurat w warsztacie "siódemke" i pokazał nam jak wygląda silnik. Wszystkie elementy gumowe były klejone, jakimiś taśmami itp - były wystrzały. Po tym widoku postanowił zamontować sekwencje...
Ja około tygodnia temu założyłem też do 730 sekwencje (teraz koszt to 2900zł), i jak narazie też jestem zadowolony. Myślę, że warto dołożyć te kilkaset złotych więcej i jeździć spokojnie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL