BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 03:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] GAZ VIALLE sekwencja problem
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 08:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1153
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e34, Audi A4 B5
Mam problem z sekwencją V generacji firmy VIALLE, gaz przestał działać,od kiedy kupiłem auto nie działał, po przełączeniu na gaz auto gaśnie po kilku sekundach, butla jest pełna co może być przyczyną?

Na jakiej zasadzie odbywa się wtrysk, czy są w tej instalacji normalne wtryskiwacze jak w IV generacji? Zna się ktoś na tym? Dodam że jest to e34 silnik M43

_________________
Obrazek
www.dtmpower.net
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 11:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2703
Lokalizacja: SK/WD
Moje BMW: e34, e36
Moim zdaniem jest to wina samych wtrysków. Można je regenrerować. Jak chcesz dam Ci namiary na człowieka, zadzwonisz do niego i podpowie Ci co z nimi możesz zrobić. Ja co prawda nie mama takiej instalacji jak Ty ale swoje będę teraz regenerować.

A i zerknij tutaj:
http://www.eko.wpt.pl/oferta.html

_________________
Strefa PMS.
Flashing Lights - czyli WOOOOO!! wg angry Agry
Ilu rozczarowań bym uniknęła, gdy mężczyzna miał w wyposażeniu na czole tabliczkę znamionową!
Temu co pisze, a nie ma dowodów - papier przyjął wszystko - reszta wkrótce.
Prawda jest jak d... każdy ma swoją....[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 12:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1153
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e34, Audi A4 B5
szkoda tylko że ten serwis 400km ode mnie czytałem też o tym że często pompy padają te co są w bagażniku

_________________
Obrazek
www.dtmpower.net
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sierpnia 2009, 19:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
agrafka napisał(a):
Moim zdaniem jest to wina samych wtrysków. Można je regenrerować. Jak chcesz dam Ci namiary na człowieka, zadzwonisz do niego i podpowie Ci co z nimi możesz zrobić. Ja co prawda nie mama takiej instalacji jak Ty ale swoje będę teraz regenerować.

A i zerknij tutaj:
http://www.eko.wpt.pl/oferta.html


ja bym zapytał tutaj http://lpg-forum.pl/

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, 14:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 109
Lokalizacja: Kalisz
po 1 co maja wtryski do gazu?????NIC!!! wtryski to uklad paliwowy a nie LPG paliwo a gaz to inna bajka gaz dochodzi do powietrza tam miesz sie z powietrzem i trafia do przepustnicy a dalej do kolektora ssacego i na swiece.....

moim zdaniem albo masz poprostu za mocno skrecony gaz albo siadl zawor w butli jedz do jakiegos gazownika on powiniet to zrobic nic skaplikowanego

_________________
Je¶li pomog³em wci¶nij >>POMÓG£<<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, 14:46 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
bmwe32 napisał(a):
po 1 co maja wtryski do gazu?????NIC!!! wtryski to uklad paliwowy a nie LPG paliwo a gaz to inna bajka gaz dochodzi do powietrza tam miesz sie z powietrzem i trafia do przepustnicy a dalej do kolektora ssacego i na swiece.....

moim zdaniem albo masz poprostu za mocno skrecony gaz albo siadl zawor w butli jedz do jakiegos gazownika on powiniet to zrobic nic skaplikowanego

Hahahahahaaaa :rotfl: :rotfl: , co ty za glupoty piszesz...wiesz co to jest instalacja, IV lub V-tej generacji??? :wstyd:
Agrafka bardzo dobrze mowi...trzeba sprawdzic wtryski...na poczatek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2009, 16:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1153
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e34, Audi A4 B5
bmwe32 napisał(a):
po 1 co maja wtryski do gazu?????NIC!!! wtryski to uklad paliwowy a nie LPG paliwo a gaz to inna bajka gaz dochodzi do powietrza tam miesz sie z powietrzem i trafia do przepustnicy a dalej do kolektora ssacego i na swiece.....

moim zdaniem albo masz poprostu za mocno skrecony gaz albo siadl zawor w butli jedz do jakiegos gazownika on powiniet to zrobic nic skaplikowanego

doczytaj o zasadzie działania sekwencji V generacji a potem możemy pogadać

_________________
Obrazek
www.dtmpower.net
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, 14:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 109
Lokalizacja: Kalisz
sory panowie pomylily mi sie tematy nie w tym poscie napisalem:)

_________________
Je¶li pomog³em wci¶nij >>POMÓG£<<


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, 20:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 4
Lokalizacja: KoÂźmin Wlkp
Witam
Również posiadam BMW z tą instalacja gazowa.
Gaz jest tu wtryskiwany w formie ciekłej a nie jak w poprzednich generacją w formie gazowej. Ta instalacja posiada swój komputer który jest odpowiedzialny za ilość wtryskiwanego gazu. Porządny fachowiec ( a w Polsce od tej instalacji jest mało) podłączy ci ją pod kompa i stwierdzi czy wszystko gara tzn ciśnienie w instalacji i takie tam. Ja osobiście byłem u gościa w koninie na przeglądzie http://www.lpiserwis.pl/kontakt.html I wszystko mi posprawdzał. Co się tyczy pompy to twierdził że nie opłaca się jej serwisować lepiej ja zajechać i wtedy wymienić a faktycznie one się psują po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 09:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Tomku podjedź do gazownika gdzieś w Twojej okolicy, moim zdaniem należy sprawdzić zawór gazu w butli - może się nie otwierać, oraz cewkę pod maską jak padła ( a to się zdarza ) nie otwiera zaworu i wspomniane wcześniej wtryskiwacze, fakt że auto gaśnie w kilka sekund po przełączeniu na gaz świadczy o tym że albo paliwo nie jest podawane ze zbiornika do wtrysków albo z wtrysków do silnika. Więc gazownik + komp i powinno być jasne wszystko.

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] GAZ VIALLE sekwencja problem
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
piaty5 napisał(a):
faktycznie one się psują po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów.


co ty za głupoty wypisujesz pewnie jakiś pseudo gazownik naopowiadał tobie bajek :rotfl:

chyba kilkuset tysięcy kilometrów bo ja kupiłem auto jak miało 100tyś teraz mam 190tyś i żaden gazownik nic nie tykał a auto śmiga aż miło :hyhy:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] GAZ VIALLE sekwencja problem
PostNapisane: 11 grudnia 2010, 21:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
jak ktoś ma problem z LPI Vialle to polecam forum "v40" jest tam gość o nicku "LPI" (bardzo pomocny mieszkaniec Pruszkowa)

samochodów marki Volvo z LPI jest w Polsce bardzo dużo i z tego co zauważyłem na tamtym forum to że na LPI znają się lepiej niż w serwisie

zdecydowanie odradzam wizyty w stacjach montażu instalacji gazowych bo oni znają się tylko na tym co montują i potrafią tylko więcej szkód narobić niż pomóc

przykład:
nie wiedzą że dekiel od pompy danej butli (są różne typy butli) musi być pod kątem 45 stopni bo inaczej zatrzesz pompę w butli do której nie będzie dochodził olej (30ml które trzeba wymieniać lub uzupełniać tak jak w w silniku samochodu) a koszt regeneracji pompy to z dojazdem ponad jeden tysiak złotych :]

jest jeszcze dużo podobnych „blentów” które to popełniają „fahofcy” :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] GAZ VIALLE sekwencja problem
PostNapisane: 7 lutego 2011, 09:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 156
Witam
Wygląda mi to na problem pompy. Mogla sie zatrzeć. Ja mialem taki sam problem. Zabraklo oleju w pompie i pompa stanela. Regeneracja to koszt od 800 do 1000zl.
Postanowilem to zrobić we wlasnym zakresie:) rozebralem no i naprawilem:) pompa dziala jak dzika:). Jeśli potrzebujesz pomocy zapraszam. wisnia201@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] GAZ VIALLE sekwencja problem
PostNapisane: 7 lutego 2011, 10:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 626
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42B18
alfunia156 trochę za późno :)
(patrząc na rok 2 lata) :hyhy:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E34] GAZ VIALLE sekwencja problem
PostNapisane: 27 października 2013, 10:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Witajcie jestem od dziś 1raz zarejestrowany na tej stronie specjalnie żeby opisać problem z systemem vialle. Do najbliższego punktu gdzie to robią mam 150km 2miesiące jeździłem na będzynie bo instalacjia nie działała pompka padła sam ją zrobiłem za 50zł a nie jak to kosztuje 800-1000jak to w serwisie chcą. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL