BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 05:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] różnica w spalaniu między sekwencją a gazem zwykly
PostNapisane: 7 marca 2007, 22:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: NAREWKA!
przymierzam sie bardzo powoli do zmiany gazu ze zwykłego ( elektronika) na sekwencje , ile wam pali na sekwencji( chodzi mi o motorki 1.8 m40 bo taki posiadam). chodzi tu o ekonomiczność za ile czasu ona mi sie zwróci- troche kręce kolami tych kilometrów :kwasny:

_________________
magnat


Ostatnio edytowano 25 kwietnia 2007, 06:11 przez magnat2000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, 22:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
miałem e28 m30 2,5 12v 150KM na wtrysku ze zwykłą instalacją i brała mi 14-16 litrów gazu na 100km.
Teraz mam e34 m50 2,5 24v 192KM i mam założona sekwencję i spalanie mi się mieści między 12-15 litrów, i nie oszczędzam bo nogę mam ciężką a jeśli cię interesuje przelicznik to na moim przykładzie znajdziesz tutaj:
http://bmw.big4.pl/viewtopic.php?t=376 12 post od góry
ps. weż pod uwagę rużnicę mocy w obu samochodach i to że sekwencja a zwykły gaz to jak niebo i ziemia

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2007, 13:31 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
W przypadku mojego m40 - na II generacji 14-16 LPG
na sekwencji 11-12.5 LPG.

Dodam że nie lubię mulić na drodze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2007, 23:27 
czesc,ja wlozylem doi swojego e34 2.0 24 najprostzra instalke gazowa z blosem i smiga zajebiscie:).bylem na hamowni i roznica miedzy gazem abenzyna byla 1 kon mechaniczny,moment spadl o 20Nm ale juz sobie z tym poradzilem odkrecajac pol obrotu na blosie,spalanie 11-14l,teraz qmpel wlozyl dokladnie to samo do m40 1.6 i tez smiga:)spalanie 9.5 do 12litrow gazu.w sekwencji jest bol cenowy i elektroniczny bo czasem szwankuja:(pozdr


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2007, 05:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1691
Lokalizacja: ÂŻYWIEC
bartek5201 napisał(a):
ja wlozylem doi swojego e34 2.0 24 najprostzra instalke gazowa z blosem i smiga zajebiscie:).bylem na hamowni i roznica miedzy gazem abenzyna byla 1 kon mechaniczny,moment spadl o 20Nm ale juz sobie z tym poradzilem odkrecajac pol obrotu na blosie,spalanie 11-14l,teraz qmpel wlozyl dokladnie to samo do m40 1.6 i tez smiga:)spalanie 9.5 do 12litrow gazu.w sekwencji jest bol cenowy i elektroniczny bo czasem szwankuja

o jakim bulu cenowym mowa?? :zdziwko: bo do 6 garów można założyć sekwencję za niecałe 3tyś zł

oby ci to jak najdłużej chodziło , ale z instalka II generacji wszystko jest spoko jesli to jest nowe , pużniej jak ci dobrze strzeli to przepływka , gumy dolotu i inny osprzęt będą miały ciężki zywot,
ale powodzenia. :D

_________________
_____________________________________________________________________________________________________________________



TYLNY NAPĘD JEST JAK SEX-POCO JEŹDZIĆ NA RĘCZNYM JAK MOŻNA DAĆ W P...e
http://mcg1ver.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/albumy/516168-123.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2007, 15:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: wawa
ja mam zwykłą instalkę vialle i powiem że jest super pali 10 11 litrów gazu i różnicy pomiędzy gazem a benzynką praktycznie nie odczuwam :hurra: :hurra: dodam że instalka była zakładana fabrycznie więc nie jest młoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2007, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 78
Lokalizacja: ³ódzkie
mam sekwencje w e36 silnik m42 i jest spoko pali 10-13l gazu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2007, 09:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 263
Lokalizacja: Pruszcz GdaĂąski
Jesli masz w m40 zwykła instalacje i dobrze ci chodzi to nie ma sensu wydawac kasy na sekwencje, takie jest moje zdanie, sekwencje bym załozył jak nie miał bym gazu, ale jesli masz 2 generacje i chodiz ci dobrze to nie ma sensu. Ja mam w swojej m40 1.8 normalny gaz dobrze wyregulowany to na 16 felgach 215 opony pali mi w miescie 13 l , w tracie ok 10 , a noge mam ciezka szczegolnie po remoncie hydrauliki bo wkoncu moja bunia odrzyła. Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL